Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt > Moj povrtnjak
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Povrtlarska brbljaonica
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Povrtlarska brbljaonica

 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 381>
Korisnik
Poruka
ljiljus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Studeni 2011
Status: Offline
Bodovi: 3244
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ljiljus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Studeni 2012 u 20:33
Kod mene matovilac lijepo raste, ako vrijeme ovako nastavi imat ću i mladog luka za Božić. Vrijeme je skroz poremećeno
Lipik
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Studeni 2012 u 20:38
evo nešto od mene za društvo povrtlara da se zasladite, štrudlu od višanja sam pravila ja , a ovo drugo je torta koju je moja snaha sinoć dobila za babine

<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Studeni 2012 u 20:47
Originalno poslano od člana ljiljus ljiljus napisao:

Kod mene matovilac lijepo raste, ako vrijeme ovako nastavi imat ću i mladog luka za Božić. Vrijeme je skroz poremećeno


Ljiljus kod mene se matovilac sam rasijao..imala ga proljetos i pošto je bilo jako vrće,osjemenio se i niknuo posvuda....
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
ljiljus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Studeni 2011
Status: Offline
Bodovi: 3244
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ljiljus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Studeni 2012 u 20:50
A crnu rotkvu mi neka beštija buši, nitko još ne spava zimsksan
Lipik
Na vrh
dadinica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Travanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 5177
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dadinica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Studeni 2012 u 21:03
Originalno poslano od člana enrikova nona enrikova nona napisao:

ma da , zaboravila sam još i miševe ovaj tjedan sam tri uhvatila u mišolovku u kuhinji, čim ostavim otvorena vrata ulijeću ko ludi, a nije još ni hladno [IMG]smileys/smiley7.gif" align="absmiddle" alt="Angry" />





Eeee Nona, da se oni osiguraju na vrijeme.... to po onoj narodnoj "tko prvi djevojci, njegova djevojka"
Pozdravi iz Baranje!
Na vrh
Fiki View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 11 Prosinac 2011
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2792
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Studeni 2012 u 21:10
Originalno poslano od člana enrikova nona enrikova nona napisao:


evo nešto od mene za društvo povrtlara da se zasladite, štrudlu od višanja sam pravila ja , a ovo drugo je torta koju je moja snaha sinoć dobila za babine[IMG">http://www.cvijet.info/images/galleries/640-480/2a4a85ff-Picture%20326.jpg" />
Dražiš me sa štrudlom,sad ću morati u smočnicu!
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Studeni 2012 u 21:15
A u smočnici te čeka lijepa debela mrkva?
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Fiki View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 11 Prosinac 2011
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2792
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Studeni 2012 u 21:17
Originalno poslano od člana monstera monstera napisao:

A u smočnici te čeka lijepa debela mrkva? [IMG]smileys/smiley36.gif" align="middle" /> [IMG]smileys/smiley36.gif" align="middle" />
Nebih ja mrkvu :P,ja bi štrudlu!!
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Studeni 2012 u 21:22
Ajde dobro, odi po štrudlu!
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Studeni 2012 u 22:04
Iskoristit ću priliku također i u ovom našem kafiću pa ovim putem   Svim Katarinama, Katicama,Katama čestitam imendan!

Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
wizardica View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2011
Lokacija: od vamo...tamo
Status: Offline
Bodovi: 2140
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje wizardica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Studeni 2012 u 22:16
..pozdrav i drugi puta danassvjetionicidanas se vratila sa grunta sa dobrom berbom preostalog iz vrta...anabistrica...vidi daikon...ono sjeme koje si mi poslala   eto dijelim ga sa vama, neznam još recept jer sam ga prvi put u životu sijala..
Lažna prijateljica: Zlo koje vam tapše po ramenu
Na vrh
Fiki View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 11 Prosinac 2011
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2792
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Studeni 2012 u 22:18
Originalno poslano od člana wizardica wizardica napisao:


čESTitam na plodovima,čuo sam za taj daikon i da se lijepa jela od njega   mogu napraviti!


..pozdrav i drugi puta danas[IMG">http://darkwoman.d.a.pic.centerblog.net/720fb23d.gif" height="70" width="70" alt="svjetionici" />danas se vratila sa grunta sa dobrom berbom preostalog iz vrta...anabistrica...vidi daikon...ono sjeme koje si mi poslala[IMG]http://oi45.tinypic.com/4sjmva.jpg" /> [IMG]http://oi46.tinypic.com/i5vdqo.jpg" />  eto dijelim ga sa vama, neznam još recept jer sam ga prvi put u životu sijala..
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Studeni 2012 u 22:20
Heeeeej Wiz Hvala ti što sam i ja uspjela vidjeti daikon. I ja sam dobila sjeme zahvaljujući našoj Ani,ali ga zbog suše nisam uopće sijala..
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Fiki View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 11 Prosinac 2011
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2792
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Studeni 2012 u 22:24
Originalno poslano od člana wizardica wizardica napisao:





..pozdrav i drugi puta danas[IMG">http://darkwoman.d.a.pic.centerblog.net/720fb23d.gif" height="70" width="70" alt="svjetionici" />danas se vratila sa grunta sa dobrom berbom preostalog iz vrta...anabistrica...vidi daikon...ono sjeme koje si mi poslala[IMG]http://oi45.tinypic.com/4sjmva.jpg" /> [IMG]http://oi46.tinypic.com/i5vdqo.jpg" />  eto dijelim ga sa vama, neznam još recept jer sam ga prvi put u životu sijala..

Pitanje
Kako se sve može koristiti daikon? Želim ga probati, ali ne znam na koji se način priprema.
Odgovor
Daikon je bijela rotkva kod koje možete koristiti list i korijen u salatama.
Sirovi korijen nariban te začinjen sojinim umakom bit će vam odličan prilog prženoj ribi, bijelom mesu i ostalom povrću. Korijen daikona možete kuhati sâm ili uz dodatak riže koja će omogućiti da korijen nakon kuhanja zadrži sjajnu bijelu boju, a koristite ga u juhama i prilozima.
Daikon je pogodan za kiseljenje, a s obzirom da se jede sirov, mariniranje može biti i kratkotrajno - oko dva sata - ako je korijen tanko narezan, začinjen solju, limunovom koricom i sojinim umakom
Na vrh
dadinica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Travanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 5177
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dadinica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Studeni 2012 u 22:28
Dobro, moramo nabaviti sjeme pa i to probati!

Netko je spominjao mladi luk... pa mi naš već skoro pojeli, još nikada mi nije tako brzo narastao... posadila sam drugi, počeo je nicati.
A i špinat je došao, kuhamo ga. Taj ili neće dočekati proljeće, ili će biti tvrd kao opanak.
Pozdravi iz Baranje!
Na vrh
wizardica View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2011
Lokacija: od vamo...tamo
Status: Offline
Bodovi: 2140
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje wizardica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Studeni 2012 u 22:31
Originalno poslano od člana monstera monstera napisao:

Heeeeej Wiz Hvala ti što sam i ja uspjela vidjeti daikon. I ja sam dobila sjeme zahvaljujući našoj Ani,ali ga zbog suše nisam uopće sijala..
 
..ma i meni je propalo puno, al par mi se nekako uspijelo izboriti, 3 sam ih ostavila za sjeme, mada neznam koji je proces kod njih, kako se dobije i kad sjeme..ak nonica svrati da mi objasni...
..EVO ZADNJIH MRKVICA I PERŠINA
Lažna prijateljica: Zlo koje vam tapše po ramenu
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Studeni 2012 u 22:34
Ako se na varam mislim da mi je Ana rekla da se sjeme dobije isto kao i od matovilca ili špinata....No neću tvrditi ono u što nisam sigurna, pričekajmo nekoga tko zna više od mene...
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Fiki View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 11 Prosinac 2011
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2792
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Studeni 2012 u 22:34
Originalno poslano od člana wizardica wizardica napisao:


Originalno poslano od člana monstera monstera napisao:

Heeeeej Wiz Hvala ti što sam i ja uspjela vidjeti daikon. [IMG]smileys/smiley20.gif" align="middle" /> [IMG]smileys/smiley27.gif" align="middle" /> I ja sam dobila sjeme zahvaljujući našoj Ani,ali ga zbog suše nisam uopće sijala.. [IMG]smileys/smiley5.gif" align="middle" /> [IMG]smileys/smiley6.gif" align="middle" />

 
..ma i meni je propalo puno, al par mi se nekako uspijelo izboriti, 3 sam ih ostavila za sjeme, mada neznam koji je proces kod njih, kako se dobije i kad sjeme..ak nonica svrati da mi objasni...
..EVO ZADNJIH MRKVICA I PERŠINA[IMG]http://oi46.tinypic.com/2iue3vs.jpg" />


aJme kolika je mrkva,moja je   bila duplo manja,ova godina je bila 0,nadam se boljoj budućnosti!!!
Na vrh
dadinica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Travanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 5177
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dadinica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Studeni 2012 u 22:34
Ima li netko onu parišku mrkvicu, izgleda kao kuglice...
Negdje sam pročitala da je posebno slatka, pa me interesuje info iz prve ruke.
Pozdravi iz Baranje!
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Studeni 2012 u 22:37



Wiz ovo ti jako lijepo izgleda. Kod mene je toga bilo upola manje nego sam očekivala,a i dosta mi pojeli miševi ....
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 381>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,421 sekundi.