Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt > Moj povrtnjak
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Povrtlarska brbljaonica
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Povrtlarska brbljaonica

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 308309310311312 381>
Korisnik
Poruka
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Rujan 2013 u 10:28
Ja berem trninu i od nje pravim ukusne sokove,nekad samo od trnine,nekad mijesam sa drugim vockama.
Trud je uzaludan, ako se priroda protivi.

Seneka
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Rujan 2013 u 10:30
  Trnine na žalost ne viđam baš ovdje kod nas, ima je puno po poljima kod mojih...
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
dadinica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Travanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 5177
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dadinica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Rujan 2013 u 10:30
I od drenjine je marmelada kao san snova...... teže ga je pasirati, pa mu se dodaje u pasirnju po malo vode u kojoj je kuhan.

Monstera moja, tako je to.... za sve prave i dobre stvari se treba uredno pomučiti.
Pozdravi iz Baranje!
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Rujan 2013 u 10:48
  
Znam Dadi da nije lako, ali mene to ne brine puno, kad si nešto umislim onda to provedem u djelo i nije mi teško....Smile
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
tekel View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 15 Kolovoz 2013
Lokacija: Zg
Status: Offline
Bodovi: 112
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tekel Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Rujan 2013 u 11:54
pustolovka kad berete trninu nakon mraza ili prije
Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Rujan 2013 u 12:00
sok i dzem od drenka je meni apsolutni broj jedan od svih tih domacih sokica i dzemova :) u selu od kud mi je dida u lici ima tone i tone drijena, samo treba pricekati prvi mraz da bude dobar za brati. 
nabrusila sam se da cu iduci vikend ici brati tamo sve sta ima, kad moji odlucili bas tad imati berbu sugavog grozdja :/ 
vinograd je zlo i propast, sve volim sta raste ali vinograd ne mogu smisliti, posebno jer oni to toliko prskaju i ubijaju otrovima da tamo zemlja vjerojatno svijetli u mraku. fuj.
velika gorica
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Rujan 2013 u 12:44
 Moji isto imaju malo vinograda, ali nikad ništa ne špricaju, grožđe im je svake godine prekrasno, istina nije nikakav cijep, niti išta takvoga ( obična bijela i crna noja ) ali obožavam ga brati isto tako i jesti jer nema straha od bilo kakvih otrova, pravo je prirodno, kakvim ga je Bog dao, a moji posadili......Smile


Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Rujan 2013 u 12:48
  
Sad se i sama trudim uzgojiti i dobiti nekoliko trsova, čisto onako za svoj gušt, da imam na stolu zdravog grožđa za jesti......To mi je na prvom mjestu, vino i bilo kakvi alkoholni nusproizvodi kod mene ne dolaze u obzir...
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Rujan 2013 u 14:07
Je lako je tako kad imas izbor :)) kod nas vinograd od par tisuca trsova, a u obitelji je od moje sukunbabe. I sad ti njima nekaj objasni, kad se boje da nebi koja bobica manje bila. Radje bih da je desetina uroda ali cisto, nego ovako. A nije da zivimo od vina, dapace, nesto se i proda al vecinom to bude za vinjak jer di ces danas sa vinom kad je cileansko i australsko jeftinije, a bogme nije nista losije, ak ne i bolje. Bzvz, samo cekam strpljivo, i onda cup-cup pa na lomacu, i posadit nesto korisno na toj zemlji jednog dana.
velika gorica
Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Rujan 2013 u 14:29
... i meni je baš koma kada vidim kako bakice luduju za raznim špricanjima i umjetnim gnojivima... (čast izuzecima)... i rješenje svakog problema traže u poljoprivrednoj apoteci... ali mi je zato jako drago što se mlađe generacije okreću eko vrtlarstvu!
Ne vjerujem u duhove, ali vjerujem u snove, a ponekad i u bajke...
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Rujan 2013 u 14:42
  Wolfsbane jako dobro te razumijem....I sama sam bila u takvoj prilici....... vezanih ruku, a htjela sam imati nešto svoje, ne govorim o vinogradu, ali poznata mi je masa takvih stvari....
   
 Rosi i mene veseli saznanje da se puno ljudi okreće alternativnoj zaštiti biljaka ali me žaloste stvari kad npr. imaš glupe i nerazumne susjede koji spaljuju plastiku blizu tvojeg vrta.....Mislim stvarno.....Ako jedom lijepo ljudima kažeš, razumnom je i to dovoljno....Luđacima možeš reći deset puta, sto puta, ništa....Još se trude da ti još više napakoste....Ja bi to sve spakirala i u Guantanam bez milosti ikakve....AngryAngryAngry


Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Rujan 2013 u 14:48
e,to, najbolje je kad odu u poljoapoteku i onda im ovi tamo daju Kalendar prskanja Dead e to kad vidim zlo mi dodje, po tome bi ama bas SVAKI tjedan trebalo prskat s necim protiv neceg. katastrofa, i onda prodaju pricu kako da pa treba, jer ili prskas posteno ili ti nis ne znaci ako ne prskas po njihovom rasporedu... isss ja bi ih sterala u pm da mi to probaju prodat,al evo ovima starijima je upravo tako, luduju za obecanjima veceg uroda, pa posto poto. nemrem to shvatit nikako

velika gorica
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Rujan 2013 u 15:13

  LOLLOL Sad sam se morala dobrano nasmijati.....Evo jednog slučaja...Susjed do mojih ima nekoliko redova vinograda, moji imaju samo jedan dugački red....Jedan ali vrijedan...... I sad da ne duljim, susjed svoj vinograd redovito šprica s ovim, pa s onim, protiv raznih bolesti, nametnika, i tako redom, nakupi se toga da šprica nekoliko puta godišnje .....Grožđe je isto kao i kod mojih bijela i crna noja.....Jednom prilikom dođe kod mojih za vrijeme kad je grožđe bilo već zrelo, pred berbu... I ostane paf! Zanijemio.......nema riječi......kod mojih krasni grozdovi, krupne bobice....naravno bez ikakve kemije.....Zavist ga guši i sam priznaje, kaže mojima: "  Ufffff sunce mu poljubim, pa kod vas je ljepše grožđe nego kod mene, a s ničime ne tretirate i ne špricate.....Ja redovito špricam i dajem mu sve što mu treba, a kod mene sitni grozdovi još sitnije bobice.....Sad kad sam to vidio, nisam nimalo zadovoljan "....Naravno otišao je kući mrzovoljan, gunđajući, kako, zašto, a on eto bolje tretira svoj vinograd.......LOLLOL


Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Rujan 2013 u 15:31
Sigurna sam da ćete se složiti sa mnom da nije baš neka fora prskati i cvijeće... sa time sam se srela na ovome forumu... Naravno da cvijeće ne jedemo ali taj otrov ipak ide u zemlju i zrak i sve to kruži i dio dođe do našega povrća... Ma niti jedan otrov ne može biti dobar... deterđenti razni, sredstva za čišćenje, sve je to noćna mora za majku prirodu... ali malo sam preopširno krenula sa temom... Poljoprivrednici će prskati i dalje da prinos bude veći... vrtlari neki hoće, neki neće... ja neću...
Ne vjerujem u duhove, ali vjerujem u snove, a ponekad i u bajke...
Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Rujan 2013 u 15:36
LOL hoce to tako LOL i nije prvi put da cujem takve price, moji kumovi imaju isto vinograd ali manji, ne tretiraju nicim, i imaju svake godine grozdja i vina i vise nego im treba, najcesce bez ikakvih problema. ma to je sve igra ovih koji prodaju ta sredstva, izazovu strah kod naivnih ljudi da ce im sve propast bez BAS tog i tog sredstva, i onda jos i ovog i ovog. 

velika gorica
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Rujan 2013 u 16:16
  Rosi, ja nikad ni ne prskam cvijeće ničime jer to također nije potrebno....

  Wolfsbane, ljudi su još uvjek zatupljeni, zaslijepljeni ili bolje da kažem zaglupljeni s tim otrovima.....To je samo jedna velika obmana i prevara kako dobro slagati kupca, splašiti ga ako ne šprica da će imati nikakakav urod i ono najosnovnije i najgore izvlačenje novca od naivnih ljudi, eto to je taj dobar marketinški trik kako na prevaru nekome maznuti lovu...OuchThumbs Down


Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Rujan 2013 u 20:53
Ako netko bude kuhao pekmez od šipka neka pokuša procijediti kroz najlon čarapu ( novu ), tako se najbolje i najlakše maknu dlačice .....

Ja sam pravila liker od šipka, ima lijepu  boju...... i fin je.....
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Rujan 2013 u 21:11
  Milice puno ti Hvala što si ovu informaciju podijelila s nama....smile79smile86 Ako budem radila pekmez svakako ću ovo uzeti u obzir...


Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
dadinica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Travanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 5177
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dadinica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Rujan 2013 u 14:40
Drage moje povrtlarke (da ne kažem pekmezare LOL), pravi li se kod vas mast?
I ne mislim na svinjsku mast, ovo se izgovara brzo i kratko. 
Ja sam ga kao dijete obožavala uz tijesto s mrvicama, njoke, tijesto s grizom.... sada ga ne pravim, nije mi vrijedno za mene samu.....

U soku od grožđa, onome koji se istisne presom pa u njemu bude komadića mesa bobica grožđa, kuhaju se komadi raznog voća dok se voće ne raspadne i sve se ne pretvori u nešto poput marmelade, samo rijeđe. A koristilo se kao prelijev za tjesteninu....
Pozdravi iz Baranje!
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Rujan 2013 u 16:22
  Dadi, iskreno priznajem nisam nikad čula za to, ali mi je baš lijepo znati kako  kod nas svaka regija ima neke svoje " starine " i vuče običaje iz djetinjstva, onako kako su nas naši stari naučili....mene stvarno takve stvari fasciniraju, kako u tako maloj zemlji ima toliko različitih, a opet po nečemu sličnih ljudi....Embarrassedsmile84
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 308309310311312 381>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,781 sekundi.