Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt > Moj povrtnjak
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Povrtlarska brbljaonica
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Povrtlarska brbljaonica

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 377378379380381>
Korisnik
Poruka
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Rujan 2014 u 15:07
Monstera se traži... Big smile... pogledaj me - prvi cvijet močvarka čije sjeme si mi poslala. Heart
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Listopad 2014 u 18:49
Gdje ste povrtlarke!? Je li nam inspekcija možda zatvorila brbljaonicu kad nikoga nema, pa eto više od mjesec dana?! smile181
Ne vjerujem u duhove, ali vjerujem u snove, a ponekad i u bajke...
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Listopad 2014 u 20:43

 Heeeej curke evo meeee.. Smile  Bugi baš lijepo da ti je uspio taj ljepotan..mene oni baš nešto neće..Ouch




Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Listopad 2014 u 20:47
Mons, prvo te moram smile232! Pa gdje si ti generacijo? smile78
Ne vjerujem u duhove, ali vjerujem u snove, a ponekad i u bajke...
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Listopad 2014 u 20:50
To sam i ja već pomislila, dugo nema Monstere......
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Listopad 2014 u 07:27
 Evo me curice moje ! smile79smile86 Znam da ne smijem ništa reći ni reklamirati ovdje pa ću samo reći su mi se natovarile neke obveze drugdje..ali nisam zaboravila na ovaj divni forum... smile84 Žao mi je jedino što ovdje više nije aktivno kao prije..... Cry.....Ali u svakom slučaju tek da znate..nisam otišla i nisam napustila forum... Svima big smile79smile84


Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2015 u 13:26
Curke, vidim vas da povremeno virnete na cif... uglavnom se mimoiđemo... malo nam je temica zamrla - valjda zbog zime... gdje ste mi svi? Kako ste, jeste već pomalo u pripremama i planiranju sijanja, sadnje, izgleda povrtnjaka, jeste izabrale najomiljenije sortice povrća za sadnju? smile160
Ne znam za vas, no meni je snijega dosta, pada li ga pada, nema nakane da uskoro prestane... smile119... posijala sam rajčice, puno manje nego inače jer ću imati i puno manje vremena za njihov tretman preko sezone rasta i obiranja plodova, posao u Zg, gotovo cijeli dan me nema kod kuće... već su pomalo niknule... i to me vrlo veseli. Big smile

monstera, na kraju imam dva močvarka (imam još i malo sjemena, nisam sve posijala), jedan je crveni, a drugi je ostao puno manji i nije cvao - tako da jedva čekam vidjeti njegov cvijet. Zaštitila sam ih od smrzavanja plastičnim bocama i nadam se da je to u redu. Heart
Na vrh
medy View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 23 Prosinac 2011
Status: Offline
Bodovi: 325
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje medy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2015 u 09:43
smile79 evo i mene bugi malo sam zaboravila pa me podsjeti imaš li ti plastenik ili je uzgoj na otvorenom dugo me nije bilo prošla sezona je bila katastrofa što se tiče povrtnjaka pa nadam se da će ove godine biti nešto bolje.
Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Veljača 2016 u 20:49
Pozdrav svima.Kako ste svi ima li nestrpljivih kad ce proljece i sunce?  Tongue


Trud je uzaludan, ako se priroda protivi.

Seneka
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Veljača 2016 u 09:27
Ima, ima, veoma nestrpljivih...pomalo se već radi, nabavlja, sije... i mini plastenik je već u funkciji, samo me malo zeze najva snijega... Pozdravčić svima koji navrate, iako je ova tema poprilično "prašnjava" od navraćanja...
Na vrh
Rioja View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 23 Veljača 2016
Lokacija: Zadarska
Status: Offline
Bodovi: 23
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Rioja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Veljača 2016 u 19:17
Ljep pozdrav svima nova sam u forumu, iako vas pratim vec neko vrijeme. Pocetkom veljace sam posijala rajcicu i papriku. Bojim se prerano. Sve je ljepo niklo.Kod rajcice se formiraju cetvrti listovi,a i kod paprike. Moje pitanje, zanima me kada vi pocinjete s pikiranjem? Hvala
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2016 u 09:55
Po mom skromnom iskustvu, slobodno ih odmah pikiraj. Zasadi ih malo dublje, može i do samih listića jer će tako razviti bolju i veću korjensku masu. I ja uvijek sijem rano. Važno je svjetlo i toplina za pravilan razvoj rajčica i paprike, pogotovo je obje vrste upravo to i traže. U suprotnom, zaustavlja se rast.
Na vrh
Rioja View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 23 Veljača 2016
Lokacija: Zadarska
Status: Offline
Bodovi: 23
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Rioja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2016 u 11:53
super, hvala na odgovoru.
Na vrh
Rioja View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 23 Veljača 2016
Lokacija: Zadarska
Status: Offline
Bodovi: 23
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Rioja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2016 u 12:28
bugicaza5 koliko dugo ostaju u kuci na toplom? Sada su mi na prozoru.Imam neki hobi plastenik...kada bi ih mogla tamo prebaciti, odnosno kolika bi trebala biti temperatura u plasteniku.Hvala
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2016 u 10:35
I ja imam mini plastenik na balkonu, stvarno dobro dođe. Optimalna temperatura za rast i razvoj rajčice, pa sve do plodonošenja je 18-22 stupnja. U plasteniku je uvijek temperatura viša otprilike 5-6 stupnjeva nego vani, naravno po oblačnom vremenu. Sunce je drastično povećava.

Znači, ako je jutros bilo 4 stupnja, u plasteniku je 10. Po tome se možeš ravnati. Svoje presadnice uvijek stavljam u plastenik početkom ožujka, bez obzira na temperaturu. Pokrijem ih agril folijom ako je vani hladnije, to je ona koja izgleda kao bijela lagana paučina. Ta folija zagrijava biljčice za otprilike 6 stupnjeva i odlično propušta svjetlost.

Slićno kao i rajčica, i paprika voli toplinu za rast i više od rajčice voli vodu.
Na vrh
Rioja View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 23 Veljača 2016
Lokacija: Zadarska
Status: Offline
Bodovi: 23
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Rioja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2016 u 11:52
Ne znam kako prije nisam otkrila ovaj forum bugicaza5 hvala ti na brzom i informativnom odgovoru.Upravo sam zavrsila pikiranje rajcica. Onda cu i ja od ozujak van s njima u plastenik. Evo uspjela sam naci sjeme paprike peppadew sweet peppers, lik je tu s foruma, al dok stigne...trajat ce par dana. Dali je kasno da ju sijem u ozujku??Hvala
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2016 u 12:17
Nema na čemu. Sad tek vidim da si nam ti s mora, kako ja volim reći, zasigurno možeš i prije sa rajčicama u plastenik, pogotovo kad konačno grane sunce, ipak je kod tebe toplije nego u kontinentalnom području.

U uzgoju paprike nemam nekog iskustva, no mislim da nije kasno sijati je u ožujku.
Na vrh
Rioja View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 23 Veljača 2016
Lokacija: Zadarska
Status: Offline
Bodovi: 23
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Rioja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2016 u 12:34
E kad bi barem ova kisa stala vani se jos nista ne moze. Meni vec gori pod prstima, nestrpljiva sam. Vani jos nista nisam posijala, cekam moju prvu uzdignutu gredicu, a kisu javljaju i sljedece dane
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2016 u 12:36
Znam kako ti je. I sama sam takva. Jedva čekam staviti cvijeće na balkone, malo rasteretiti tavan, sve je zakrčeno i puno tegli, a i lakše je baratati s biljčicama jer gore moram puno više paziti.
Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2016 u 14:55
O neka ste i meni raspricale cure drage.
Bugice u pravu si vec se ponesto radilo, samo kod mene (zavidovici) ovih dana je toliko hladno da ne mozes van.odmorite se dobro pustite neirne prstice za mjesec dana krece sjetva lomit ce se kicma na veliko.
svima smile78
Trud je uzaludan, ako se priroda protivi.

Seneka
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 377378379380381>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,658 sekundi.