Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Oglasi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - hrast plutnjak
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


hrast plutnjak

 Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
Poruka
mima View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 320
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mima Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: hrast plutnjak
    Objavljeno: 11 Prosinac 2007 u 18:42
Imam žireve hrasta plutnjaka, ukoliko ima zainteresiranih, prijave na pp.
Fotografije su objavljene pod "drveće".
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Prosinac 2007 u 20:26
Koliko brzo raste i koliko mjesta treba?
Na vrh
mima View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 320
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mima Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Prosinac 2007 u 22:07
Lani sam probala posaditi žireve i u jednoj godini narasli su 30 cm, a toliko je bio duboko i korijen. SVekrva mi to počupala, jer nije znala o čemu se radi, mislila je da su se žirevi sami usijali. U svakom slučaju trebalo bi ih posaditi u npr. kantu od cca 5 l i druge godine posaditi u zemlju.
Raspitat ću se malo detaljnije o tim hrastovima, navodno ih je ovamo donio pomorac iz Španjolske. Rastu na rubu rasadnika i priču o njima zna vrtlar koji ih je posadio. Pogledat ću za žireve i pod stablima koja rastu u parku i dosta su manja.
Na vrh
mima View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 320
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mima Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Prosinac 2007 u 22:09


Evo ih, imaju 30 godina


Ažurirao mima - 27 Prosinac 2007 u 22:09
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Prosinac 2007 u 22:10
Za ovo se odgovorimo!!! Imam mjesto gdje ce biti posaditi!!
Na vrh
mima View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 320
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mima Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Prosinac 2007 u 22:14



Kora im je zanimljiva, baš su super stabla

P.S. nisam ja ispokapa ove rupeAngry


Ažurirao mima - 27 Prosinac 2007 u 22:15
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Siječanj 2008 u 12:57

Mima kada nadjes koji viska, slobodno šalji!!

 

Našao sam vec i mjesto di se biti posadit!!!

Na vrh
TILjO View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 546
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TILjO Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Siječanj 2008 u 15:53
Dobio sam i ja nešto žireva, ali mislim da ti hrast plutnjak neće uspijevati u našoj hladnijoj kontinentalnoj klimi. Ja ga mislim imati u kući u nekakvoj bačvi i stalno održavati da ostane manje stabalce, nešto tipa bonsai. Preko ljeta, naravno, bude vani.
Malo sam istraživao... Preporučuje se sjetva u lonce, ali tako da se kasnije biljka presadi sa grumenom zemlje. Voli topla i suha mjesta u klimatskom pojasu masline, voli pjeskovita i kisela tla nastala od silikatnih stijena.
Na vrh
Afrodita View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 64
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Afrodita Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Siječanj 2008 u 16:37
A joj baš šteta ako ne mogu uspjevaiti u kontinentalnom dijelu HR.
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Siječanj 2008 u 09:20
Hvala puno!!! Stigli su i vec su staviti da klijaju!!! Jaivim uskoro dali ima kakvih rezultata!!!!
Na vrh
tomislav21 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 15 Siječanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tomislav21 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2008 u 08:01
molim Vas ako imate koji žir slučajno još
ja tražim plutnjak več nekoliko godina ali bez uspjeha
Na vrh
mima View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 320
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mima Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2008 u 20:24
ostavi adresu na pp, sutra pogledam da li je još koji ostao živ (...crvi ih napali), ono  što ostane, planirala  sam u veljači staviti u zemlju.
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2008 u 20:37
Baš sam Danas ti se planirao Mima javiti da ti kazem da moji klijaju polako!!! Izgleda da ce biti nesto!!
 
Ali mladice koliko mi se cine su uginule!
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2008 u 20:54
Admine,ostavi te mladice,dosta toga,izgleda ko da je uginulo no  zna kasnije iz korjena potjerati.
Na vrh
mima View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 320
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mima Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2008 u 21:08
Ja držim pod piramidom sjemenke ricinusa i žižule, a sutra ću dodati i koji žir. Planiram posaditi za mladog mjeseca u veljači. Vidjet ću ima li to kakvoga efekta( nmislim na piramidu i mladi mjesec)
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2008 u 21:16
ma stoje posaditi i jos se tjesim!!! ali ako nista drugo žirevi klijaju tako da ce izrasti novi!! Hvala mima jos jednom!
Na vrh
mima View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 320
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mima Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2008 u 22:14
 sve 5...  još će se naći biljaka za razmjenusmile56
Na vrh
speed View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 13 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje speed Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Veljača 2008 u 10:06
Poštovanje svima,
 
Zanima me kako doći do sadnice ili sjemena hrasta plutnjaka?
 
Pozdrav svima....Clap
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Veljača 2008 u 10:17
o tome se već pričalo. ja ga mogu donest iz novog ( žireve) već sam to pisala. samo neznam kad ću opet tamo!
Per aspera ad astra.



Na vrh
speed View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 13 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje speed Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Veljača 2008 u 11:51
Jedan sam dio našao!!! no datumski je bila stara rasprava pa sam želio vidjeti da li ima netko još žireva ili zna gdje doći do sadnice...
smile43
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.