Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Savjeti
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Sijanje pšenice
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Sijanje pšenice

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456>
Korisnik
Poruka
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Prosinac 2008 u 17:35
I moja je posijana.
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Prosinac 2008 u 09:56
Moja je posijana na svetu Luciju i dosta dobro napreduje...
 
Godinama je sijem na isti način i za sada mi je super napredovala, pa se nadam da će i ove godine biti tako!!!Kako ono kažu kako ti pšenica rodi, takva će ti biti godina...
 
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Prosinac 2008 u 18:39
Rekli su mi da je kompost dobar ako pšenica nikne za 3 dana.
I nikla je. Ovo je nakon 6 dana:
 
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Prosinac 2008 u 09:15
Ja sam svoju već malo podšišala..
 
Na vrh
leonarda View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1121
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje leonarda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Prosinac 2008 u 11:41
a evo i moje slikana prije dva dana......


The best an most beautiful things in the world cannot be seen or even touched. They must be felt with the heart. by leon@rda
Na vrh
leonarda View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1121
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje leonarda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Prosinac 2008 u 11:43
malo sam ju skratila u kadru LOL...racunajte kao da je pošišana
The best an most beautiful things in the world cannot be seen or even touched. They must be felt with the heart. by leon@rda
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Siječanj 2010 u 13:24
Moja sada već prošlogodišnja pšenica...
 
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Siječanj 2010 u 21:01
Pšenicu sijem svake godine i isprobala sam već sve metode, sa zemljom i bez zemlje i nemam baš jako dobro iskustvo. Ako lijepo nikne i izraste do Božića, onda kada ju metnem na pod pod bor začas požuti...... a najčešće slabo nikne. Ove godine sam malo eksperimentirala ( pardon sada već prošle)....... jednu sam posijala na tako da sam u posudu stavila glinapor kuglice, na njih vatu i odozgor več namočenu pšenicu. Lijepo je nikla, ali i vrlo brzo ( prije Nove godine) počela žutiti
pšenica%20
A drugu sam posijala u posudice od "pokojnog" sokovnika, dolje stavila biogel kuglice, opet gore vatu pa pšenicu i ta je još i danas živa na prozorskoj dasci, je malo žutozelenu boju dobila, ali još je čistam OK
pšenica
 
pšenica%20
Na vrh
bergenia View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 17 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 2776
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bergenia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Siječanj 2010 u 21:34
Molim nekog da promijeni naslov ove teme!
Bode me u oči ovih par dana kako je u aktivnim temama. Ljudi moji zna se da se pšenica ne sadi već sije!
Stoga - SADNJA  - premjestiti u SIJANJE - molim!
Hvala!Wink
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Prosinac 2010 u 23:21
Originalno poslano od člana hoya hoya napisao:

Rekli su mi da je kompost dobar ako pšenica nikne za 3 dana.
I nikla je. Ovo je nakon 6 dana:
 
 
Slučajno sam naletila na ovu temu i vrlo su korisne informacije. Bliži nam se 13.12.Sv. Lucija pa da netko ne zaboravi.
Hoya, tvoja je prekrasna bila. Gdje si nabavila kompost ili gdje se nabavlja kompost?
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Prosinac 2010 u 09:56
Originalno poslano od člana bergenia bergenia napisao:

Molim nekog da promijeni naslov ove teme!
Bode me u oči ovih par dana kako je u aktivnim temama. Ljudi moji zna se da se pšenica ne sadi već sije!
Stoga - SADNJA  - premjestiti u SIJANJE - molim!
Hvala!Wink
Mudrice, dobro si primijetila, sjeme se sije, sade se biljke: drveće, grmlje, sadnice, gomolji, lukovice, podanci. Nives Opačić bi te sigurno pohvalila. Prekjučer je na jednom predavanju rekla: "EU i ostalom svijetu svejedno je kakav je naš jezik i kako ćemo mi govorit. Mi smo ti koji ga moramo njegovati i čuvati." A imamo stvarno bogat jezik, nažalost mnoge riječi smo već i zaboravili.
 
Uspješno vam sijanje pšenice.
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Prosinac 2010 u 11:20
A ja sam mislila da nam Baka Bea otkriva tajnu uspješnog sijanja!Wink
 
Meni pristojno uspije. Nekad sam je samo stavljala u posudu i škropila. Zadnjih godina, MiroK, stavim na dno mali sloj zemlje (bilo koje za cvijeće koje imam trenutno pri ruci) i odozgora stavim pšenicu. Smočim i u polumrak na toplo. Pošpricam svaki dan dok ne nikne dosta gusto.
 
A sad kad sam se ishvalilaWinkConfused nadam se da će  i ove godine niknuti uspješno!LOL
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Prosinac 2010 u 11:50
Nikad još nisam sijala pšenicu, uvijek bi od nekog dobila, no ove godine pokušat ću i ja.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Prosinac 2010 u 13:19
Vidim naslov u aktivnim temama: Sadnja pšenice!!!  Ne sjetih se odmah sijanja božićne pšenice, već pomislim da je to neka novina u uzgoju pšenice pa idem vidjeti... Kad ono...???!!!
I mislim si: da je to na nekom fejsu ili drugdje, ajde, ali na CVIJET.INFO/FORUMU???  Gotovo da je to sramota.
Ovdje ljudi dolaze, između ostalog, da nešto i nauče - a sijanje i sađenje spada u abecedu znanja o biljkama...

Znam da će neki reći da pretjerujem, međutim, ja to tako doživljavam, uspoređujem to kao da je netko na primjer za kravu rekao da se leže iz jaja...

Utješno je da ipak ima onih koji su na to reagirali i prije mene.

Onda, hoćemo li sutra posijati pšenicu?

Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Prosinac 2010 u 14:45
I mene ste navukli u Aktivnim temama ........ Cimi ja ću posijati svoju danas
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Prosinac 2010 u 15:05

Da, sutra ćemo sijati pšenicu Wink!

Miro, ako ti treba pravi domaći kompost (iz moje kompostane) brzo javi - donesem ti ga sutra.
 
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Prosinac 2010 u 17:41
Hoya, sutra sam još na Krku. Može u utorak? Hvala draga!
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Prosinac 2010 u 17:52
Ja sam ovu pšenicu posijala na sv.Barbaru,ja sijem domaću pšenicu pa nikad nisam sigurna da li je dosta klijava,pa ju onda za sv,Luciju sijem još jednom koja će biti pod borom
 
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Prosinac 2010 u 15:16
Ja godinama sijem pšenicu i do sada sam bila zadovoljna kako mi je rasla. Nemam nikakvih ekstra pravila, u posudu stavim zemlju, na nju pšenicu, zalijem ali je i svaki dan orošavam.
Do sada je nicala bez problema...
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Prosinac 2010 u 20:06
I ja posijala pšenicu, kažu kakva ti je pšenica takva i godina ( valjda blagostanje), pa moram posijati.smiley4392.gif

Ovo na dnu je Hojčekin pjesakWink

Je li dobro ovako??? Bez smjeha.smiley2254.gif





Na vati.


Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,313 sekundi.