Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Savjeti
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Sijanje pšenice
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Sijanje pšenice

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3456>
Korisnik
Poruka
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Prosinac 2010 u 20:10
Nadam se da nisi kao MPK stavila dva "tufera" od vate ispod cijelog pakovanja pšenice LOL
 
Ova staklena posuda ti je baš fora.
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Prosinac 2010 u 20:14
Ne smijem ni napisati što sam stavila u onu posudu za preljeve

A čuj kćerka je mlada, naučit će. Najgore je kad kokoš kao ja učimWink
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Prosinac 2010 u 22:35
Da li znate zašto se sije božićna pšenica? Odavno sam čula jednu priču pa ju dijelim s vama a ide ovako: U davna vremena kada je sv. Obitelj( Sv. Josip, bl. dj. Marija i Mali Isus ) bježali ispred kralja Heroda, koji je naredio da se pobiju sva djeca, došli na jedno polje gdje je seljak orao da bi posijao pšenicu. Rekli su mu zašto bježe a on je rekao neka samo brzo idu dalje a on je nastavio svoj posao. Posijao je pšenicu i ona je odmah nikla i jako brzo rasla. Kad su stigli Herodovi vojnici, pitali su seljaka da li je tu prošao jedan par s malim djetetom. Seljak je rekao da su prošli kad je on sijao pšenicu. Vojnici pogledali onu već veliku pšenicu, pomislili, to je bilo već  dosta vremena prošlo jer je pšenica već narasla pa nema više svrhe da ih slijede jer ih neće više stići i otišli su svome kralju neobavljena posla. I po legendi na uspomenu na taj događaj se sije pšenica koja zaista brzo naraste.
Na vrh
Lora View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 21 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 4104
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Prosinac 2010 u 23:26
Moja posijana u ponedjeljak. Čekam da vidim kako će uspjeti......

Rijeka

Prijatelji su kao dragulji, samo pravi traju vječn
Na vrh
bergenia View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 17 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 2776
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bergenia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Prosinac 2010 u 23:41
Milice,Wink hvala na lijepoj priči................
..............i moja polako niče...............
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Prosinac 2010 u 01:16
Da krasna pričica. Clap

Moja pšenica izgleda kao da ima težu alopecijuLOL
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Prosinac 2010 u 12:30

Nadam se da će nešto biti od svega zasijanog. Jedino zaostaje ova u lijepoj crvenoj posudici. Zdjela stigla nakon sijanja, pšenicu sam prebacila u nju i na pomolu je  nicanje.... Izgleda da ću imati 3 različite pšenice: veća, manja, najmanja LOL

Za firmu:
 
 
za doma:
 
 
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Prosinac 2010 u 22:40
Kako vam napreduje pšenica
Evo moje, dva put šiškana.Smile


Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Prosinac 2010 u 23:03
Moja je malo manja od tvoje. Mislim da će do subote biti "taman"!
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Prosinac 2010 u 09:39
Smrcko imat ćeš dobru godinu!!!
 
I moja dobro napreduje, pa se nadam da će i moja biti do Božića "taman". Smile
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Prosinac 2010 u 10:30

Slikala sam ju jer je leteća...
Naime, nakon nekih pet dana, kad je već pokazivala pristojnu gustoću, MM ju je nehotice šutnuo s prozora. Sreća pa je ipak dio bio dobro zakorjenjen sa zemljom, ali je skoro polovica s površine letjela po dnevnom boravku!Confused Pokupila i nasula gore između izraslih stabljika, pa što Bog da. Ipak će do Božića biti nešto iz nje....Barem simbolički!
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Prosinac 2010 u 13:15
Baka pa tvoja je suuuuper napredna, moja čini mi se ove godine nešto štrajka, ako se u međuvremenu ne predomisli.
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Prosinac 2010 u 13:37

Nadam se da moja pšenica ne najavljuje slijedeću godinu. Sijala sam staru, lanjsku, nikla je svaka peta i ponovili smo radnju.Cry

Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Prosinac 2010 u 19:40

Naravski  sve ovisi o sjemenu. A to je uvijek lutrija.Ja sam kupila na tržnici vrećicu 3,5 kn i podijelila s MSK. Kad je počela nicati, bilo mi je žao da nisam kupila svakoj vrećicu jer se vidjelo da je dobro sjeme....

Al' eto dogodila se havarija! No ipak simbolika je tu!
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Prosinac 2010 u 21:40
Ja sam ipak kupila. Za 6 kn imam i bujnu pšenicu i posudu. To se sada malo tješim. Da mi je uspjela napisala bi: Najveći je gušt kad nikne tvoja LOL
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Prosinac 2010 u 10:11
Ovako su jučer izgledale moje pšenice, nadam se da će ipak biti još malo bujnije do Božića.
 
 
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Prosinac 2010 u 15:46
Evo, moja božićna pšenica je spremna "za nastup"








Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Prosinac 2010 u 18:06
Pšenice su vam prekokrasnesmile94
Zaboravila sam trakicu kao CimiCry

Evo i mojih.Smile 


Veća iz nekog razloga ima suze na sebi, a druga ne. Nije od zaljevanja, prestala sam kad je počela stvarati vodu na listovima.




Sretan Vam Božićsmile82!

Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Prosinac 2010 u 07:15
Baš su vam lijepe pšenice.. Moja je slabašna (opet!) ..
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Prosinac 2010 u 01:32
Bacila sam pšenicu, ili nisam trebala

Moja je bila najljepša, trala la la
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3456>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.