Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Naš mali vrt...
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Naš mali vrt...

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 32333435>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
miska View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Travanj 2013
Lokacija: Kvarner
Status: Offline
Bodovi: 8574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje miska Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2017 u 20:23
konačno si se vratila sa prekrasnim slikama.Kamenjar mi ne djeluje nimalo zapušteno,a jastučac i pulsatila
svojim plavetnilom daju neku elegantnu notu tvom vrtu
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
lucy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 02 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2541
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lucy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2017 u 22:20
Glazbena kulisa odabrane pjesme budi sjećanja i uspomene, naglašava ljepotu rascvjetanih gredica, kamenjara i kamenom popločane stazice. A suhi list na kamenoj ploči priča svoju priču.
Sutra je novi dan.
Na vrh
vila2 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Travanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 904
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vila2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Travanj 2017 u 19:40
Nisa, miška, lucy- hvala vam... Hug
Po vrteku stalno nešta kopam i selim, a zahvaljujući cvjetnim prijateljicama i broj mojih gredica se povećava Smile Evo koja slika...

U stražnjem dijelu kamenjara uživa Phlox divericata...





Kalikant je postao već pravi predivni grm, i opet hvala Monni smile84



Zagrljeni pupoljci...



Gredica sa trajnicama...



... i na njoj jedna novost, toliko lijepa da joj nisam mogla odoljeti Embarrassed



Vlasac voliiiiim...



... ali najviše volim biljke koje sam dobila na poklon od cvjetnih prijateljica Heart









Što sam? Tko sam? Ja sam samo sanjar...
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Travanj 2017 u 20:37
Lijepo, lijepo, bajkoviti lijepo! A ova novost je prelijepa! Ima li ona ime? Šapni, pliiiiiz... Smile
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
vila2 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Travanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 904
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vila2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Travanj 2017 u 21:57
Nije nikakva tajna, to je dalija, mene je osvojila na prvu zbog magičnog tamnog lišća i cvijeta...
Evo kako se smjestila na gredici, iza lavandice zapelcane prošle godine i molinie, meni prekrasne ukrasne travice... ne znam kako će se ponašati s obzirom da joj sad baš i nije vrijeme cvatnje, ali svakako ću pokušati sačuvati gomolj preko zime...




Što sam? Tko sam? Ja sam samo sanjar...
Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Travanj 2017 u 23:35
Sve je tako lijepo ! Posebno mi se svidja cvijet kalikantusa ,
zamirisio je sve do mene !
                                                                                                             smileys-sommer-112.gif
Volim ljude koji su kroz slucaj usli u moj zivot i odlucili u njemu ostati !
Na vrh
zvjezdica View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 13 Srpanj 2015
Lokacija: Kvarner
Status: Offline
Bodovi: 399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zvjezdica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Svibanj 2017 u 16:33
Vila drago mi je da si nas počastila novim slikama, koje su kao i uvijek divne i mogu ti reći da se divim tvojem lijepom vrtu i tvojim prekrasnim slikama. 
Kamenjar je divan, kao i gredica sa trajnicama, ma sve mi se sviđa.... Heart
"Sreća - to je biti s prirodom, gledati je i s njom govoriti." - L.N.Tolstoj -
Na vrh
lucy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 02 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2541
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lucy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2017 u 00:44
Uživa phlox, ali uživaju i promatrači u njegovoj bujnosti i magičnoj boji cvjetova.
Vidjela sam nove, povišenje gredice. Veoma uredno učinjeno, sad čekam nastavak, useljenje novih stanara.
Sutra je novi dan.
Na vrh
JosipaNu View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Kolovoz 2014
Lokacija: Nuštar
Status: Offline
Bodovi: 2921
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje JosipaNu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2017 u 18:32
sve ljepse i ljepse....sve po nacrtu i uredno...lijepo bas lijepoHeart
divno je biti nekome nesto....
Na vrh
vila2 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Travanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 904
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vila2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2017 u 07:48
Gute Fee, zvjezdice, lucy, JosipaNu - hvala vam drage moje Heart

Kod mene u vrteku i dalje stalno neki premještaj, nekim biljkama sam odlično pogodila mjesto, dok ga druge traže i po treći put... uvijek nekako dođem do zaključka da mi fali mjesta, sad smišljam gdje bi mogla ubaciti još barem jednu cvjetnu gredicu Embarrassed
Dobila sam ove godine od jedne drage gospođe čini mi se sibirski iris ali potpuno drugačiji nego ovaj moj... Moj ima uspravnije i duže lišće, a cvjetna stapka je vrlo visoko iznad, dok ovaj njezin ima manje uspravno lišće i puno manje cvjetne stapke... Evo slike i jednog i drugog...





Uz miškicinu peruniku još i ljepši Heart



Dobila sam i jednu neobičnu peruniku, predivnog, dugačkog, užeg lista, cvijet još nema ali i ovako izgleda impresivno i strašno me zanima što je to, stavit ću sliku na temu o prepoznavanju, nadam se da će mi ju netko identificirati i peije nego procvate :)
Pošto kiša zeza već par dana, nikako se primiti ni prave sadnje a ni slikanja... dok se vrijeme ne popravi, pozdravljam vas sve uz sliku holandskih irisa, tek procvalih u našem malom vrtu...


Što sam? Tko sam? Ja sam samo sanjar...
Na vrh
rajski vrtovi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Srpanj 2014
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1789
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rajski vrtovi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2017 u 10:12
Kada se spoji dobro oko za fotografiju i predivan vrt onda nastaju ovakve čarobne fotografije. Gotovo da mogu zaviriti u dušu svakoga cvijeta. I krasan je svaki. I ne čudim se što daliji nisi mogla odoljeti i što potajice tražiš još malo mjesta u vrtu za ljubimice. Jer doista to zaslužuju. Niti hodaju niti govore, a tako nas puno usrećuju. 
Fino ti je hortenzija prezimila, a i jagodice će još malo. A gdje nam se smjestio clematis ? Heart

"I budi kao ruža koja daje miris svima, a ne samo dobrima, ili drvo koje daje hlad i onome koji želi da ga posječe." M.Selimović
Na vrh
vila2 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Travanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 904
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vila2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2017 u 07:43
Draga rajski - Hug
Veseli me što si tu... i da znaš da nisam zaboravila one reznice, ali jednostavno nije bilo prilike prošle godine Unhappy Zato ću ih ove godine pokušati ožiliti i onda ti poslati... a Clematis je dobio lijepo mjesto... ima zadatak da sakrije jedan neugledan predio... pokušat ću ga poslikati kad stane kiša a dotad ostavljam koju sliku nastalu u prolazu, evo jedan kutak pomalo skriven, koji baš nisam još pokazala...



... a u njemu... Smile



Na gredici sa trajnicama su me oduševile ivančice sijane prošle godine...





... i jedna sitnocvjetna slatkica, isto sijana prošle godine... možda puzava sadarka?



Što sam? Tko sam? Ja sam samo sanjar...
Na vrh
miska View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Travanj 2013
Lokacija: Kvarner
Status: Offline
Bodovi: 8574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje miska Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2017 u 20:18
i meni se čini da je puzava sadarka.Prekrasna je!
Donatelo i Michelangelo?Bas su slatki!
Na vrh
kamenjarka1 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2015
Lokacija: Drinovci BiH
Status: Offline
Bodovi: 1656
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjarka1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2017 u 08:54
Svaki detalj priča svoju priču nek ih bude što više .Clap
Na vrh
rajski vrtovi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Srpanj 2014
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1789
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rajski vrtovi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2017 u 09:04
Ajme draga ti se sjećaš, a meni ishlapilo Embarrassed. Nisam ga još nabavila i ako bude što kod tebe rado ću prihvatiti. Kao ozebli sunce čekala sam da paprat nikne, mislila sam da se smrznula. Ali pojavila se ljepotica.

Kornjačice su me podsjetile na moju, nažalost uginula mi je prije dvije godine. Neka tvoje dugo požive (a mogu one to itekako Tongue)

"I budi kao ruža koja daje miris svima, a ne samo dobrima, ili drvo koje daje hlad i onome koji želi da ga posječe." M.Selimović
Na vrh
Nisa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši cvijet u cvijetnjaku 2017

Pridružen: 16 Ožujak 2013
Lokacija: Drinovci
Status: Offline
Bodovi: 3089
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2017 u 12:13
Divne su slike iz tvog vrta, cvjetići pričaju neke svoje priče, a ja ih volim slušati. 
Samo Bog može činiti nemoguće, ali ti možeš činiti moguće.
Na vrh
catalpa View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 16 Srpanj 2014
Lokacija: zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje catalpa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Svibanj 2017 u 20:29
Sreća da postoje vrtovi u kojima šećem uživam i opuštam se, prekrasno je.
Na vrh
Silvy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 28 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2406
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2017 u 01:58
vila2,
predivno je prošetati tvojim vrtom! Uživala sam.
      
Na vrh
JosipaNu View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Kolovoz 2014
Lokacija: Nuštar
Status: Offline
Bodovi: 2921
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje JosipaNu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2017 u 16:18
mene kornjaca vraca u proslost i mi smo ju imali godinama,dok je se nije bivsa svekrva dohvatila....tvoje su u dobrim rukama....Heart
divno je biti nekome nesto....
Na vrh
aurelia View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2016
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1341
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurelia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2017 u 22:27
Lijepo, lijepo...kornjačice kao da poziraju Smile
     
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 32333435>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.