Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Moj dom
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Moj dom

 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 16>
Korisnik
Poruka
anđelkad View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 04 Veljača 2012
Status: Offline
Bodovi: 2719
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anđelkad Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Siječanj 2013 u 13:08
Dobro došla bucka i dugo ostala sa nama! Imaš pozavidnu kolekciju lipih biljčica ali moram izdvojiti ruže-prekrasne su!
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
blue sky View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje blue sky Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Siječanj 2013 u 20:01
još jeda lijepi vrt sa lijepim i njegovanim cvijećem-dobro došlasmile99
Na vrh
bucka123 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 664
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bucka123 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Siječanj 2013 u 22:03

U našu kuću smo se uselili prije četiri godine i svake godine sam mislila da ću okućnicu uspjeti nasaditi i srediti u cjelosti, barem osnovnu formu. No, što vrijeme dalje prolazi sve sam svjesnija da je to nemoguće, da vrt nikada ne može biti dovršen, i da će to biti "stalno otvoreno gradilište". Prošle godine smo odlučiti konačno početi sređivati vrt u fazama, pa ću vam sad to i pokazati.

Dakle sve je izgledalo ovako,



pa ovako (slikala sam iza žice naravno da se vidi i moj mali vrt),



pa 2011 godina,



Ništa se značajno nije dogodilo. I dalje sam mislila da ćemo baš te godine kooonačno srediti dvorište i da ćemo ga pretvoriti u prekrasnu okućnicu i mjesto kojim ću ostvariti mnoge svoje snove. Zato slijedi nastavak...










Nemoj hodati ispred mene,možda te neću moći pratiti. Nemoj hodati iza mene, možda te neću znati voditi.Samo hodaj pokraj mene i budi mi prijatelj.    
Na vrh
bucka123 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 664
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bucka123 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Siječanj 2013 u 23:17

Uvijek kada mi se pružila prilika kupiti neki cvijet, naravno iskoristila sam je. Ali kako nisam imala mjesto za koje sam znala da će ostati trajno, samo sam ih sadila u zadnji dio vrta. E pa prošle godine konačno je došlo vrijeme da ove prekrasne heuchere dobiju svoje mjesto, poučena iskustvom, ne i trajno.



Raširile su se na sve strane, obožavam ih











Božikovina







Kukurjek. Do sada je bio u kamenjaru, imam ga nekoliko godina ali se uopće nije rasijao. Kada vidim kod Tije koliko ih je pomalo postajem ljubomorna.



Skimija, imali nade za nju





Evo, za sada je to sve. A sljedeći put ću vam pokazati što sam sve skrivala u svom vrtu.









Nemoj hodati ispred mene,možda te neću moći pratiti. Nemoj hodati iza mene, možda te neću znati voditi.Samo hodaj pokraj mene i budi mi prijatelj.    
Na vrh
bucka123 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 664
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bucka123 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Siječanj 2013 u 23:26
Vila2, anđelkad, blue sky hvala vam na posjeti i dođite mi opet.   
Nemoj hodati ispred mene,možda te neću moći pratiti. Nemoj hodati iza mene, možda te neću znati voditi.Samo hodaj pokraj mene i budi mi prijatelj.    
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Siječanj 2013 u 00:45
Malo po malo i tvoji snovi se ostvaruju. Vrlo si pedantna i to se vidi na svakoj sličici koju si pokazala, jako lijepo
Na vrh
bucka123 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 664
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bucka123 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Siječanj 2013 u 21:19

Oh, moon hvala ti. Sve je to neusporedivo s tvojom ljepotom. Ali kako imam veliku želje da dostignem, barem približno, ljepotu vaših bašti nadam se da ću vremeneom i uspjeti.     
Nemoj hodati ispred mene,možda te neću moći pratiti. Nemoj hodati iza mene, možda te neću znati voditi.Samo hodaj pokraj mene i budi mi prijatelj.    
Na vrh
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Siječanj 2013 u 22:13
krasno ...krasnooooooooooooo
** Svaki miris novog cvijeta uljepša mi dan.**
Na vrh
bucka123 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 664
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bucka123 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Siječanj 2013 u 18:12

Malo cvijeća iz vrta koje će ovog proljeća dobiti, nadam se trajno mjesto





Ovaj ljiljan sam kupila na akciji prije dvije godine za 5 kn, sljedeće proljeće je izgledao ovako :))





Lupinusi kupljeni...



... pa posađen u vrtu...



... a nakon toga mi je ostalo samo ovo.



Kako mi je vrt ljeti cijeli dan na suncu, visoka temperatura ih je spržila do kraja. Nadam se kada ih posijem da će mi izniknuti i da ćeme opet veseliti svojim lijepim i gizdavim cvijetom.
Nemoj hodati ispred mene,možda te neću moći pratiti. Nemoj hodati iza mene, možda te neću znati voditi.Samo hodaj pokraj mene i budi mi prijatelj.    
Na vrh
kamelia View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1016
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamelia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Siječanj 2013 u 19:59
Ljiljan ti je super,i ja ih znam kupiti na sniženju kada odcvatu.
Na vrh
Ksan View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 29 Siječanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 1303
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ksan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Siječanj 2013 u 20:02
Pa tu zaista ima svega i sve je lijepo Smile 
''Nema ljepše nade od one što je nikla iz tuge i nema ljepših snova od onih što ih rađa bol.'' - IVAN CANKAR
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Siječanj 2013 u 22:11
Šetala sam tvojim vrtom i uživala.Predivno si to sredila.Onaj dio uz kuća,što si napravila kao kamenjar posebno mi se sviđa..Sve je pod špagu,zavidim ti na tome.Ja,koliko god se trudila da napravim reda,uvijek pogrješim i natrpam svašta  pa uvijek izgleda neuredno..
Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
bucka123 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 664
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bucka123 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Siječanj 2013 u 22:32

Ovih dana, kada se maknu blagdanski ukrasi, poželim svoj dom osvježiti i udahnuti mu proljetni štih. Kako mi preslice još nisu nikle, naravno još je rano, uvijek se počastim nekim novim cvijetom. Ovaj put to je bila orhideja. I njih volim, hmm moj muž bi rekao; a imali cvijet koji ti ne voliš

Nemoj hodati ispred mene,možda te neću moći pratiti. Nemoj hodati iza mene, možda te neću znati voditi.Samo hodaj pokraj mene i budi mi prijatelj.    
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Siječanj 2013 u 10:07
Zaintrigirala si me posjetom u mom vrtu pa eto došla ja k tebi. Prvo tvoj vrt mi je tako poznat, kao da sam ga negdje vidjela, odakle si ti?
 
Da li ti kukurjeci cvatu? Ako da onda za uspješno rasijavanje trebaš na njih zaboraviti baš dok su im sjemenke zrele za pobrati ;) mene svake godine iznenade kako se brzo otvore i onda imam malih puno :)))) ... za kukurjeke je isto tako važno da ih se ne podrezuje osim kad im se list koji osuši ... oni su zimzeleni .... svako premještanje usporava njihovo širenje.
 
... i još nešto, i vrt vani i "vrt" u kući su ti prekrasni ...
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Siječanj 2013 u 10:21
pozdrav da znaš da sam svratila
Na vrh
sarajka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 3644
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sarajka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Siječanj 2013 u 18:31
prvi put sam kod tebe,prelijepe su ti biljkice a i prostor za njih,biće to zaista krasan vrt,pozdrav i zaista sam uživala u šetnji
smile57
Na vrh
bucka123 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 664
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bucka123 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Siječanj 2013 u 23:19

Niho, hvala

Kamelia,ustvari,u zadnje vrijeme za vrt sve češće i kupujem cvijeće na akciji. Uz neznatnu njegu brzo se oporavi. Kada bi trgovci bili samo malo realniji u cijenama cvijeća

Ksan, kada sam na jesen sređevala dio dvorišta i počela vaditi cvijeće iz vrta, nisam ni sama znala što sve imam. Ja ti puno cvijeća kupujem, dijelim, ali i dobijem. Jako volim pokloniti cvijet iz vrta, jer znam ako meni nestane da ću ga već negdje naći.

Alisa, to ti samo djeluje tako jer je sve posađeno u dva dana. Nakon par dana je jako zahladilo, a da nije bilo tako, tko zna što bi još tu završilo posađeno.

Tija, lijepo si ti meni sve objasnila za kukurjek, ali moji očito bojkotiraju. A možda sada, kada su na rahlijem tlu i bude nešto od njih.
Blizu tebe nisam, ali Čakovec jako volim, mama mi se rodila u Hodošanu. Mama i tata su mi ratne godine bili u D.Kraljevcu tako da sam ih vrlo često posjećivala. Ali inače svu ljubav prema biljkama na mene je prenio moj deda Gusti kojeg sam obožavala i iako je to bilo jaaako davno još uvijek se živo sjećam ljepote njihovog dvorišta...

Mari, hvala na posjeti

Sarajka, hvala i tebi. Kada čovjek dođe u neke godine ni sam nije svjestan kako mu se prioriteti promjene. To se dogodilo meni.   
                 
Svima šaljem    

Nemoj hodati ispred mene,možda te neću moći pratiti. Nemoj hodati iza mene, možda te neću znati voditi.Samo hodaj pokraj mene i budi mi prijatelj.    
Na vrh
Fiki View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 11 Prosinac 2011
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2792
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Siječanj 2013 u 23:27
Sve pohvale " !
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Siječanj 2013 u 23:41
smile227za cvjeće,a tebi za dobrodošlicusmile73
Na vrh
tačkaćica View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 09 Listopad 2012
Status: Offline
Bodovi: 245
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tačkaćica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Siječanj 2013 u 00:05
super si ulovila tog ljiljana za medu smile187
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 16>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.