Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Dnevnik radova
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Mimin Dnevnik
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Mimin Dnevnik

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
Korisnik
Poruka
mima View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 320
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mima Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Ožujak 2008 u 21:04
Žižula i ricinus još nisu nikli. Cry
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Ožujak 2008 u 21:07
Originalno poslano od člana mima mima napisao:

Žižula i ricinus još nisu nikli. Cry

Cry Niti meni baš sjetva nije bila uspješna. Posebno ova druga, a iz prve sjetve mi rudbekija samo najednom povenula. smile220

Nije neka utjeha, ali samo da znaš da ima nas više kojima ne ide baš sadnja... Wink
Na vrh
mima View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 320
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mima Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2008 u 13:50
Danas sam po kiši iskopala nekoliko sadnica ruža i očerupala nešto sitnih karanfilića i neku kamenjarku.

U koritu za kompost našla sam par sadnica biljke koja tjera krumpirove zlatice. Jednu sam "spasila" za Mikicu, jedna ostaje za razvoj da bude sjemena za svih koji budu zainteresirani.

Stubici sam našla jednu reznicu  krumpirovog grma koja je bacila listiće, ali ne vidim korijen. Korijen će dočekati Stubica Smile

Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2008 u 20:08
Očigledno je bilo jako zanimljivo raditi kad te i kiša nije natjerala od poslaSmile
Svaka čast!
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2008 u 21:40
Kak bi meni dobro došla ta bačena kamenjarka, prekrila bi ovaj moj odurni beton  i postala betonjarka smile78
Na vrh
mima View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 320
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mima Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Ožujak 2008 u 22:20
Danas sam posadila sjemenke kamelije i posijala kadifice. Čini se da će se vrijeme popraviti pa ću se primiti ozbiljnijeg posla. Vrt i dvorište vape za intervencijom smile158
Na vrh
mima View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 320
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mima Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Ožujak 2008 u 20:00
Posadila sam gypsophyllu (mušice), miravilis (noćna frajla) i astilblu (ne znam uobičajeni naziv). Malo pograbljala vrt, složila drva u drvarnici i pregledala cvijeće koje je na zimovanju. Bojim se još iznijeti fuksije, ostavit ću ih par dana u drvarnici. Kupila danas :
Našla sam prve šparuge :




Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2008 u 22:23
Mima, konačno evo i mene, vidim bogme si bila vrijedna ovih dana dok sam ja tugovala bez kompa. Posadila sam odmah bila tvoje karanfilčiće, one sitne bijele cvjetiće , stavila pasifloru dirktno u zemlji i dobro ju natopila, a najviše me razveselila žuta penjačica, koja je dobila posebnu poziciju i zove se naravno Mima. Falili ste mi svi i jedva čekam novu "kavicu".
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
mima View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 320
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mima Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2008 u 18:05
Danas sređujem jučerašnje slike i čeprkam po netu, jer jučer od umora nisam bila u stanju ni komp upaliti.
Prekopala sam dijelove cvjetnjaka, okopala ruže i voćke. Posadila sam gomolje koje sam kupila, ostale su samo dalije, ali za njih moram pripremiti neko novo mjesto. Pokosila sam dio travnjaka, jer mi je na kraju istekao konac na kosilici. Pregledala sam stare biljke, vidjela da su mnoge nikle, a neke počinju cvasti.
evo, djelomično pokošena livadica

posađeni cvijetni gomolji


niknuo klematis

posijan slak


i tako dalje.... više slika u photobucket/folder mima
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2008 u 18:12
Baš sam  se zalijepila na jednu sličicu - šparoge, e da mi je opet malo prošetati, ubrati ih, čini mi se da su mi bile najslađe one koje sam sama ubrala. Skrećem s teme ali to je bila prva asocijacija. Vrt je već sad smile94a ne znam kako zadržati oči da ne izlete iz duplji svaki puta kad razgledavam tvoj album a to činim često, jednostavno "prošećem" i uživam!
Na vrh
mima View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 320
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mima Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2008 u 18:16
Jučer sam još pripremila biljke za pošiljku, ponedjeljak šaljem dugove
smile75
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2008 u 20:53
Hej Mima pa ti radiš i kad ne radiš. Super su ti nove biljkice,a a kad jednom skupiš sjeme te biljke koja tjera  krumpirove zlatice, probala bi i ja u vikendici gdje sadim i malo krumpira.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
mima View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 320
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mima Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2008 u 00:05
Danas sam dovršila košenje livadice i posadila dva klematisa. Od bambusa sam im pripemila konstrukciju za penjanje.
Do ponedjeljka neću ništa raditi u vrtu.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2008 u 22:25
Mima tako treba se malo i odmoriti, a i takvo je vrijeme blagdana baš dobro došlo za odmor.  Nastavak slijedi.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
mima View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 320
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mima Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2008 u 14:18
Ovaj moj odmor predugo traje. Da ne sjedim baš besposlena, odlučila sam sašiti nove zavjese u dnevnom boravku. Kupila, donijela doma, uzela šivaću mašinu, a ono Angry mašina ne radi.  Odnijela je u servis i danas je podigla (olakšana za 500 kn).
Pogađate da to nije sve.
U servisu imaju i trgovinu strojevima i priborom. Više puta sam "bacila oko"  na jednu "endlericu" (stroj za obamatanje i šivanje rubova). Danas sam valjda ušla lijevom nogom i nisam joj mogla odoljeti. Sad je moja. Predstavljam vam moju novu kućnu ljubimicu Wink


da bi imala dug i sretan život, nabrala sam joj malo

i sad se pitate zašto me nema LOL     par dana posvetiti ću se više šivanju, a dotle će se valjda i vrijeme malo popraviti
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2008 u 15:21
Mima super si, ajme endlerica nekad sam si je silno željela, ali sada se sve manje bavim šivanjem, osim kad su baš jako ružni dani pa se ne može ništa drugo.
Inače imam singericu od 1952. i besprijekorno mi radi, samo ju mm ponekad malo očisti.
Naravno da kad mi nešto treba zavjese, kakva posteljina, krpanje, patenti to sve napravim, a ponekad si guštam i nešto sašiti, ali samo za sebe.
Djeteline su preslatke, a zanima me kako ti se drže klematisi-imaju li cvjetne pupove?
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
rijeka53 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1517
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rijeka53 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2008 u 18:51
 
....ma kako ste mi vi vredne zemske znate i sivati, a ja  iman doma staru singericu samo za uspomenu od none, ali dela
 
 
 
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2008 u 19:33
Prelijepa je, baš ste vi Fjumanke posebne  smile64
Na vrh
mima View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 320
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mima Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2008 u 21:01
Ova singerica ti je dobra za mijenjanje patenta na trapericama Approve
Na vrh
mima View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 320
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mima Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Ožujak 2008 u 20:45
Danas sam se naradila kao mrav.
Nosila kamenje u ukopala oko palmi i nekih biljaka. U te bazenčiće sam donesla kompost i prekrila zemljom, posadila  nešto sitno biljkica, ostatak slijedi.
Pograbila sam lišće i zapalila na jesnom slobodnom prostoru.
U vrtu sam posadila dalije, dvije žute i jednu crvenu. Žute su mi nekako sumnjive, ne znam hoći li biti što od njih.
Slikice današnjih radova, postavim sutra, danas sam zaboravila fotić.
Ako ne bude kiše, za ponedjeljak sam planirala  pripremiti pošiljke za : maso, tilju, ljubicu i vrtlaricu.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.