Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Bonsai
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Bonsai od japanskoga javora acer p.
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Bonsai od japanskoga javora acer p.

 Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
Poruka
Dado001 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 13 Siječanj 2013
Status: Offline
Bodovi: 23
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dado001 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Bonsai od japanskoga javora acer p.
    Objavljeno: 13 Siječanj 2013 u 21:56
dali itko ima ili je pokusao imati ili ce pokusati imati japanskoga javora,,,mozda da izmjenimo iskustva,, ja sam na ebay naruci knjigu samo o njima na negleskom je ali  smatram to dobrim pocetkom,,, isklucivo me zanima samo japanski javom 
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Siječanj 2013 u 22:17

Na žalost nemam baš iskusta sa bonsaiem tako da nisam baš od prevelike pomoći

ne znam koliko si ti upučen sa uzgojem bonsaia opčenito???
 
ako imaš znanja a još bolje i kakvog iskustva to će ti uvelike pomoci.
svakako savjetujem da proletiš malo po forumu i podkategoriji Bonsai gdje je ponešto vec napisano i svakako postavi još koje pitanje dok ne dođe knjiga.. i naravno podjeli koji savjet sa nama ukoliko ga znaš.
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Siječanj 2013 u 09:00
Dado, jel ti planiraš uzgojiti bonsai ? Ja u zadnje vrijeme puno proučavam uzgoj bonsaia općenito, no i ti moraš nešto konkretnije pitati. Inače, uzgoj bonsaija je dosta komleksno i uopće nije jednostavno.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Dado001 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 13 Siječanj 2013
Status: Offline
Bodovi: 23
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dado001 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Siječanj 2013 u 19:28
ok probat cu biti malo konkretniji i proaktivniji, bio sam na jednom tecaju i tako par mjeseci ja to u teoriji sve proucavam recimo da znam 5 posto te price po mome filingu,

postoji razni niz biljaka koje se mogu koristiti za bonsai, pocetnicim se preporuca bilja koja raste u sumi blizu vas recimo grab ,,,,, no mene to ne zadovoljava ja zelim japanski javor,,,,i on moze rasti u hrvatskoj, moja mama ga ima oko kuce ali kao drvce znaci u MBM sam bio oni imaju mladice drvca po 400kn , no to nie ono sto meni treba za bonsai, ,

najvaznije je nabaviti kvalitetnu mladicu a za to ima 3 varijante,,, otici u baumax bauhaus i slicna sranja kupit neki sobni fikus koji ce uginuti za par mjeseci
druga mogucnost je otici u okolne sume i iscupati grab iz zemlje te ga pretvoriti u bonsai

i treca koju ja zelim je kupiti kvalitetnu mladicu javora iz rasadnika ili inozemstva ,, no tu me zeza carina ......
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Siječanj 2013 u 19:46
a probati napraviti sadnicu od onoga javora što ima mama u vrtu???
Na vrh
Dado001 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 13 Siječanj 2013
Status: Offline
Bodovi: 23
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dado001 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Siječanj 2013 u 19:54
eh, logicki vrlo pametno pitanje, no sadnice u MBM a i od moje mame je drvo koje ima deblo 1,5 metara ravno visoko, i nema toga tko to moze pretvoriti u bonsai , visoko je a nema pupove dolje na dnu uz korijen ja nevidim kako bi to covijek pretvorio u bonsai,,, ovo sta ekipa vadi iz sume ti jamadori, su obicno grabovi koji se odsjeku i koji dolje uz korijen imaju male grane gdje protjeraju pupovi, ma kao  da staru grabrovu zivicu dolje blizu korijena odsjecete i stavite u teglu na tom principu ali meni je grab dosadan,,,hehe
hvala na razmisljanju idemo dalje,,,,hehe

ima oko bjelovara jedan rasadnik mozda neko na forumu ima neke veze zove se strk ima ga i na internetu tamo se uzgajaju javori za bonsai to nama treba ,,,,,,tu  ja vidim rjesenje gdje naci dobar pocetak mladice javora....
ja sam u karlovcu ali mislim uskoro do tamo otici ,,,,,jer uskoro ce biti vrijeme da se nabavi mladica prije pupanja prije 3 mjeseca moram to rjesiti


Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Siječanj 2013 u 19:59
mislim da nije loš početi ni od običnog graba.
jer bilo bi steta uložiti puno novaca u mladicu javora i da on ugine zbog ne znanja. I ja sam na netu gledao slike japankog javora kao bonsai i zaista izgleda fenomenalno ... ali opet to su radovi majstora..
 
kreni sa nekom biljkom kojom je najlakše za održavati i napraviti bonsai.
uzi nekoliko sadnica jer neka bi ti mogla i uginuti tijekom vremana... ovako imaš rezerve... a onda kada skupiš iskustva barem malo neko početničko kreni na ostvarenje svoga sna
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Siječanj 2013 u 20:06
pogledaj ovo : http://sdrv.ms/RW8pyy
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Siječanj 2013 u 21:09
Opallllaaaaaaa, Dado, sad znam ko si ti !!!

...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Siječanj 2013 u 21:10
Iz Karlovca ?
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Dado001 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 13 Siječanj 2013
Status: Offline
Bodovi: 23
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dado001 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Siječanj 2013 u 21:14
izlozba je predivna,,,je mene su uvijek ti bonsai zanimali,,i stalno sam negdje okolo ali sad mislim da cu krenuti malo detaljnije pa kud puklo da puklo,,,, to je sasvim razuman savijet krenuti sa grabrom on je zaista jako otporan lako se zakorjenjuje skoro pa da ga nemozes unistiti,,,,...hm kako god da bilo prvo cu tu knjigu full procitati kazem iz 2006 je zove se  Bonsai with japan maple, peter adams,,,,vjerujem da u njoj ima sve jel se bavi iskljucivo javorom,,,i onda cu se okusti sa njim,,, eheheh,,, sta nie plan okej,,,,eheheh
Na vrh
Dado001 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 13 Siječanj 2013
Status: Offline
Bodovi: 23
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dado001 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Siječanj 2013 u 21:16
haha,,,pa da karlovcan sam od rodjena,,  luscic,,,,,dosta ljudi znam i dosta mene zna,,,,tako da ako me poznas onda sto reci , javi se.......
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Siječanj 2013 u 21:37
Admine,baš danas sam ja to stavila pod događanja, mislim tu izložbu od g. Radovana.

...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Siječanj 2013 u 21:46
pardon,ne događanja, sajmovi i izložbe.....
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Dado001 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 13 Siječanj 2013
Status: Offline
Bodovi: 23
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dado001 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Siječanj 2013 u 22:21
http://www.njuskalo.hr/sjeme-sadnice/bonsai-oglas-6287771

o ovome pricam to je  dobra mladica jos neki 20 godiina da ne ugine i bio bi to dobar bonsai,,,,cijenu nemojte gledati to je tako ................
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Siječanj 2013 u 23:46
Okani se toga prijatelju, bio si sad u nedjelju kod Dona, vidio si i upoznao ekipu, znaš kako oni rade......
Odi sa nekim od njih u šumu i nađi si koje lijepo drvo. ne bacaj novce !
Ovo ti je jako riskantno, znaš da bonsai drvce ne može niti 2-3 dana provesti bez nadzora, kako očekuješ da ti ko zna odakle putuje  danima...

...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Dado001 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 13 Siječanj 2013
Status: Offline
Bodovi: 23
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dado001 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Siječanj 2013 u 07:10
Originalno poslano od člana Glikica Glikica napisao:

Okani se toga prijatelju, bio si sad u nedjelju kod Dona, vidio si i upoznao ekipu, znaš kako oni rade......
Odi sa nekim od njih u šumu i nađi si koje lijepo drvo. ne bacaj novce !
Ovo ti je jako riskantno, znaš da bonsai drvce ne može niti 2-3 dana provesti bez nadzora, kako očekuješ da ti ko zna odakle putuje  danima...

hvala na svjietu da bio sam,,,ici cu i drugi puta, nebi kupovao da mi putuje od nigdje ,,,kupit cu u hrvatskoj ako cu kupovati,,,ili ovo sta kazes u sumu pa iscupati nesto,,,
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Siječanj 2013 u 17:01
U šumu ćemo Dado, u naše domaće šume, a kroz vrijeme možda nam uleti i nešto ovako egzotično.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Dado001 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 13 Siječanj 2013
Status: Offline
Bodovi: 23
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dado001 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Siječanj 2013 u 20:26
naravno icemo u sumu,,,ja vec sad gledam po parku po zivici grabrovoj ima neki dobar primjerak pa bi u subotu po noci ga iskopao hahah,,,dobro sad je snijeg zapao,,,,


Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Siječanj 2013 u 13:30
Nemoj još vaditi, rano ti je. To ćeš krajem veljače raditi. Drva se vade pred sam početak vegetacije. Sad uslikaj to šti si vidio pa pokaži na HBF, tako ja radim,onda mi oni kažu jel to dobro ili nije.
A možeš i ovdje staviti sliku.
Pokušat ću si i ja nabaviti japanski javor, naći će se valjda nešto u rasadnicima na proljeće. Čak i na tržnici kod nas mislim da bude.

...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,266 sekundi.