Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Identifikacija kaktusa i sukulenata
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Identifikacija kaktusa i sukulenata

 Odgovori Odgovori Stranica  123 43>
Korisnik
Poruka Obrnuti redoslijed
pčelica7 View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 1966
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pčelica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Identifikacija kaktusa i sukulenata
    Objavljeno: 19 Svibanj 2020 u 09:24
Originalno poslano od člana malipita malipita napisao:

Zna li itko kako se zove ova biljka? :)

...



mislim da je to sedum palmeri.....odmah je van iznesi, to nije kućna biljka, samo  se muči dok je unutra


Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
malipita View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 19 Svibanj 2020
Lokacija: Bistra
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje malipita Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Svibanj 2020 u 08:56
Zna li itko kako se zove ova biljka? :)



Na vrh
karolinka View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2019
Lokacija: Split
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje karolinka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Veljača 2019 u 13:13
Pozdrav! Dobila sam dva kaktusa no ne znam njihov naziv Ermm Treba mi taj info da istrazim o vrsti, što vole/ne vole i kako pravilno hendlat Geek
Kao što mozete vidjeti, stavila sam ih tik do prozora, primjetila sam da fella sa slike1 mjenja smijer rasta, znaci nesto mu ne stima? Tako da bi mi pravilna ID za pocetak puno pomogla... hvala!
slika 1
slika 2

Na vrh
Nisa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši cvijet u cvijetnjaku 2017

Pridružen: 16 Ožujak 2013
Lokacija: Drinovci
Status: Offline
Bodovi: 3089
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Lipanj 2017 u 17:47
smile79
Samo Bog može činiti nemoguće, ali ti možeš činiti moguće.
Na vrh
Jerki35 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 17 Lipanj 2017
Lokacija: Split
Status: Offline
Bodovi: 25
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Jerki35 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Lipanj 2017 u 17:32
Hvala ti. Znam da je za sukulente i znam da je slika malena. Jos se ucim pa san pogrjesila. Oprostite mi molim vas. Hvala na brzom odgovoru
Na vrh
Nisa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši cvijet u cvijetnjaku 2017

Pridružen: 16 Ožujak 2013
Lokacija: Drinovci
Status: Offline
Bodovi: 3089
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Lipanj 2017 u 16:29
Pozdrav Jerki35, dobro nam došla
Slika je malena, a koliko vidim, čini mi se da je to begonija sempl. a ova tema je za kaktuse i sukulente, a tema za ostale biljke je    http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=1509&title=prepoznajte-mi-ovo
Samo Bog može činiti nemoguće, ali ti možeš činiti moguće.
Na vrh
Jerki35 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 17 Lipanj 2017
Lokacija: Split
Status: Offline
Bodovi: 25
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Jerki35 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Lipanj 2017 u 16:09

Nadam se da sam uspjela
https://shack.com/i/poCueN2Wj -
Na vrh
Jerki35 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 17 Lipanj 2017
Lokacija: Split
Status: Offline
Bodovi: 25
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Jerki35 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Lipanj 2017 u 15:49

Na vrh
Jerki35 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 17 Lipanj 2017
Lokacija: Split
Status: Offline
Bodovi: 25
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Jerki35 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Lipanj 2017 u 15:09
Hej drage moje. Imam i ja par biljcica koje neznam kako se zovu. Ima i sukulenata a i cvijeca. Neznam kako slike postaviti preko mobitela ali nadam se da ce te mi pomoci i da cu brzo svladati. Hvala vam punoo
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2017 u 18:52

Udrugoj tegli mammillaria spinosissima lijepa mammillaria vjerojatno nizozemka. Imam ju od prvih dana.Approve

 A u prvoj tegli možda jedna od ove dvije mamillaria centricirrha ili mammillaria magnimamma. Dva imena tako da teže izjednačiš rezultat, he he. Big smile

Na vrh
Birch View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 05 Listopad 2016
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 62
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Birch Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2017 u 17:11
Pinus vs Birch: 1:0     Smile

Imam i ja nepoznatih Mammillaria:





Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2017 u 15:50

Birch, meni je i ova tvoja mamilarija pljunuta mammillaria matudae, čak im i cvijet izgleda isto ha ha.LOL



Na vrh
Birch View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 05 Listopad 2016
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 62
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Birch Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2017 u 15:02
Imam nešto slično(prosudi po slikama) i ja sam svoju identificirao kao Mammilaria ignota. 
I mene bi zaimalo jesam li u pravu...


 
Na vrh
borzoj79 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 06 Studeni 2016
Lokacija: croatia
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje borzoj79 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Veljača 2017 u 18:43
Nije Mamm. elegans
Na vrh
Dini55 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 24 Ožujak 2013
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 151
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dini55 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2017 u 22:58
Hvala Pinuse, tražeći malo po internetu pod tim nazivom naišao sam na podatak da je ovo Mammillaria elegans, evo link.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2017 u 08:04

pozdrav Dini, pogledaj možda je Mammillaria matudae ?

Na vrh
Dini55 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 24 Ožujak 2013
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 151
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dini55 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2017 u 00:55
Pozdrav!
Koji je ovo kaktus? Kupio sam ga neki dan pa bi volio znati koji je :) 

Na vrh
sara124567 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 23 Ožujak 2015
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 21
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sara124567 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Rujan 2016 u 23:35
govorim o prinovama iz lidla, ne znam zakaj mi je tu izbacilo odgovor, ispričavam se
Na vrh
sara124567 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 23 Ožujak 2015
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 21
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sara124567 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Rujan 2016 u 23:33
prva je austrocylindropuntia subulata, a u sredini crassula ovata :) bar se rimuje sve, haha
Na vrh
Gajtana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Srpanj 2015
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 261
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gajtana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Rujan 2016 u 09:37
E da, kako da maknem ovaj zalijepljeni plavi cvijet sa kaktusa. Da ga ostavim, ne znam da li mu smeta?
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 43>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,164 sekundi.