Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Identifikacija kaktusa i sukulenata
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Identifikacija kaktusa i sukulenata

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 43>
Korisnik
Poruka
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2013 u 23:51
Retriver Sara....možda Agave lechuguilla
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Veljača 2013 u 08:13
Originalno poslano od člana Mira K Mira K napisao:


Koji je ovo kaktus?
 


Miro, pretpostavljam da je tvoja mamilaria Mammillaria nivosa - klikni. No, za točnu ID ili potvrdu ID moraš počekati djevojke.


Saro, mislim da ti je naša najbolja moderatorica točno ID tvoju agavu. I ja bi glasao za Agave lechuguilla     
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Veljača 2013 u 13:32
Pinus puno hvala smile72
Rijeka

Na vrh
Camellia View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2012
Lokacija: Dugo selo
Status: Offline
Bodovi: 6620
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Camellia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Veljača 2013 u 15:52
Dopuna ID beličine i aralijine delosperme lehmannii.Ova biljka stvarno ima dosta sinonima.

family-aizoaceae

Sinonimi- Delosperma lehmanni
          Corpuscularia lehmanni
          Mesembryanthemum lehmanni
          Mesembryanthemum sexpartitum
          Schoenlandia lehmanni
Na vrh
JEKA FRA View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 710
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje JEKA FRA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Veljača 2013 u 22:36
JELENA FRANIC
Na vrh
JEKA FRA View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 710
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje JEKA FRA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Veljača 2013 u 22:36
dali moze id  ove ljepotice
JELENA FRANIC
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Veljača 2013 u 05:40
CrassulaSpringtime
Na vrh
JEKA FRA View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 710
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje JEKA FRA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Veljača 2013 u 12:37
natalija hvala na pomocismile169
JELENA FRANIC
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Veljača 2013 u 18:00
da li je crassula pod kojom je prodana ili senecio
 
crassula macowaniona
senecio mandraliscae??????
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Veljača 2013 u 18:08
senecio, a koji točno varijetet ne znam
Na vrh
komadek View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 16 Srpanj 2012
Lokacija: koprivnica
Status: Offline
Bodovi: 40
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje komadek Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Veljača 2013 u 09:02
 Eto dobila sam kaktus,neznam kak se zove,pokušat ću staviti sliku.
Pomozite o njemu,molim!Embarrassed

Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Veljača 2013 u 09:29
Za početak, skini te cvjetove, pažljivo da ne oštetiš kaktus. To je obično zaljepljeno onim ljepilom iz pištoljčića. Slika ti je mutna pa se ne vidi dobro, mogla bi biti neka mammilaria.

...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
IvanOs View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar
3. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 07 Veljača 2010
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje IvanOs Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Veljača 2013 u 20:05


Sukulent snimljen u trgovini .
Molim identifikaciju.

Najgore je što je prskan nekom bojom da bi izgledao kao snijegom zameten.
Kako mogu tako uništavati cvijeće.




Bolje biciklom u ribolov nego mercedesom na posao.
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Veljača 2013 u 20:20
liči mi na cotyledon, al mi čudna boja, on bi trebao sav biti plavo-sivo-srtebrene boje.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Veljača 2013 u 20:29
glikica je u pravu, to je cotyledon undulata,

na slici se ne vide ostaci te umjetne boje, mada se vidi da je skinut sloj koji je specifičan za neke sukulente, kao fini bijeli prašak, to nije umjetno, a skida se samim dodirom prstiju (masnoća, znoj...)
zato i je tako zelen, a ne "bjelkast"

Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Veljača 2013 u 20:33
Čak mislim da je negdje naglo rastao, pa nije stigao dobiti tu specifičnu boju. Djeluje mi malo izdužen, rijetkih listova, što je karakteristično za nagli rast.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Veljača 2013 u 06:52
ma da, takvi su sada svi po trg. lancima, valjda zbog zimskog doba i umjetnog svjetla, tj. nedostatka sunčeve svjetlosti
a taj izdužen rast se lako rješi - odreže se taj izduženi dio i biljka počne puštati nove izboje u pazušcima postojećih listova - provjereno

ove jeseni sam si uzela c. undulata, iako sam rekla da neću više jer su mi već 2 propala ljetos
ali bio je na akciji pa nema velike štete
i, stavim ga na kuhinjski prozor, da ima maximum svjetla koje mogu obezbjediti u zimskim uvjetima
čuvam ga, pazim... jednom mi se teglica srušila, pokidalo se par listova, naravno da je i taj izduženi dio puknuo
već sam si rekla - e ovo ti je zadnji, kad nakon nekog vremena, primjetim te nove izboje...
rješila sam izduženi rast i, ako poživi, dobiti ću kompaktniju biljku


Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Veljača 2013 u 09:09
Natalija je u pravu, nedostatak sunca je uzrok što te fine presvake nema na njemu, evo za usporedbu moga koji ima dovoljno svjetla i cijeli dn sunca kad ga ima, na hladnijem je, nije se puno izdužio a ni narastao, ono što je naraslo nema praha na vrhovima tek se stvara od početka lista ide to sporo do vrha
 


veliki je odsjaj sunca jutros pa je zato tako magličasto
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Veljača 2013 u 09:24
Mladi izboji su uvijek svjetliji i nježniji, kasnije će i oni dobiti tu boju, tj. prah, kako kažeš.
Ovaj tvoj Aralija, baš dobro izgleda.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Camellia View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2012
Lokacija: Dugo selo
Status: Offline
Bodovi: 6620
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Camellia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Veljača 2013 u 11:36
Aralija prekrasan ti je,uostalom svi tvoji sukulenti su u odličnom stanju.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 43>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.