Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Identifikacija kaktusa i sukulenata
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Identifikacija kaktusa i sukulenata

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2728293031 43>
Korisnik
Poruka
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2014 u 12:33
Divim se vasim kaktusima , ali , moram priznati na moju sramotu ,
ja nekako nisam nasla put k njima .
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Miranda View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2013
Status: Offline
Bodovi: 1263
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Miranda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2014 u 14:47
Evo ona dvojica "mutnih" od prošlog puta...


Na vrh
Miranda View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2013
Status: Offline
Bodovi: 1263
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Miranda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2014 u 14:54


 1.                 2.                 3.                  4.                    5.
Na vrh
Miranda View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2013
Status: Offline
Bodovi: 1263
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Miranda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2014 u 14:59



6.               7.                     8.
Na vrh
Miranda View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2013
Status: Offline
Bodovi: 1263
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Miranda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2014 u 15:02


9.                       10.


Na vrh
Miranda View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2013
Status: Offline
Bodovi: 1263
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Miranda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2014 u 15:04


11.                       12.                      13.
Na vrh
Miranda View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2013
Status: Offline
Bodovi: 1263
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Miranda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2014 u 15:06


14.                   15.                           16.                           17.
Na vrh
Miranda View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2013
Status: Offline
Bodovi: 1263
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Miranda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2014 u 15:09


18.                         19.                             20.
Na vrh
Miranda View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2013
Status: Offline
Bodovi: 1263
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Miranda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2014 u 15:17
Eto,dragi moji,ja ih postrojila!  smile176
Danas smo komp, fotić i ja bili u nešto boljim odnosima. Doduše, sad izgledam otprilike ovako smile217
ali s nešto manjom dioptrijom!!! LOL
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Odgovor Odgovor
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2014 u 15:32
Originalno poslano od člana Miranda Miranda napisao:



Lijevo je polaskia vjerojatno chichipe a ovaj drugi je mislim neka mammillaria cristata.

Puno važnije od pravilne ID je da savladaš tehniku uzgoja. Vidim da puno pažnje posvetiš kaktusima. Svaka tvoja tegla je priča za sebe i uopće ne sumnjam da će tvoji kaktusi jednom biti savršeni . No za sada nisu. Puno njih je deformiranih zbog krivog načina uzgoja. Greška je u zalijevanju. Zapamti od listopada pa do kraja ožujka kaktuse ne smiješ zalijevati. Niti malo ne. Preko ljeta  svakih 7 sunčanih dana kaktuse zalij i to obilno. 

Na vrh
Miranda View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2013
Status: Offline
Bodovi: 1263
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Miranda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2014 u 16:18
Da,znam ja da su oni daleko od savršenstva. Najveći problam mojih kaktusa je moj nedostatak znanja! Ali radim na tome... Wink Polako,ali sigurno situacija se popravlja.
Ljeti ih zalijevam jednom tjedno. No moram priznati da je ovo prva zima da nisu dobili ni jednu kap vode.
Pitam se kako su jadničci uopće preživjeli sve ono što sam im iz neznanja radila!!!

Hvala puno na savjetima!smile186

Na vrh
Karli View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
2. Najljepši vrt - Zima 2013/14

Pridružen: 22 Lipanj 2013
Lokacija: Gospić
Status: Offline
Bodovi: 1352
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Karli Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2014 u 18:38
Ja ću samo reći, opa, još jedna koja polako  pada pod utjecaj kaktusa. Prekrasni su ti, jer meni su svi ljepi, ja sam neznalica a baš ih nevolim nisu mi ništa posebno. Meni je sve što ima bodlje kaktus, tako da od mene nikakva pomoć. A da ih i ludo volim po zimi nemam nikakve uvjete. Tongue
"Tuga gleda unatrag, briga gleda oko sebe, a vjera gleda gore"
Na vrh
pat0blackangel View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 24 Veljača 2014
Lokacija: Slatina
Status: Offline
Bodovi: 46
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pat0blackangel Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2014 u 11:28
lijepi su mi bas tvoji kaktusici Miranda!! imamo neke iste :)
Na vrh
jkonsta1 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 01 Ožujak 2014
Lokacija: zagreb
Status: Offline
Bodovi: 105
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jkonsta1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2014 u 10:32
http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/kaktusi/kaktus/67113.aspx -
Molim pomoć, ne znam mu ime.Confused
Na vrh
jkonsta1 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 01 Ožujak 2014
Lokacija: zagreb
Status: Offline
Bodovi: 105
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jkonsta1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2014 u 10:35
http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/kaktusi/kaktus/67112.aspx -
Evo još jednog bezimenog. Imam ga već 5 god, nijednom nije procvijetao!Angry
Na vrh
bastovanka View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 28 Rujan 2012
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bastovanka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2014 u 08:36
Molim vas ID. Nadam se da sam na pravoj temi, jer ne znam da li je uopste sukulent.




Na vrh
bastovanka View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 28 Rujan 2012
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bastovanka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Ožujak 2014 u 06:21
Nasla sam zove se Pilea microphylla, uopste nije sukulent Smile
Posto je na pogresnoj temi molim administratora da obrise poruku.
Na vrh
panda View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 22 Rujan 2010
Lokacija: Dalj ( Osijek )
Status: Offline
Bodovi: 852
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje panda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Ožujak 2014 u 10:26
jkonta1 prvo je mamilaria gracilis 
a drugo bi mogla biti neka matucana ja mislim nek se javi neko iskusniji Tongue
Nihil agenti dies longus est. - Ništa ne radeći, dan je dug.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Ožujak 2014 u 10:51
Na vrh
jkonsta1 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 01 Ožujak 2014
Lokacija: zagreb
Status: Offline
Bodovi: 105
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jkonsta1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Ožujak 2014 u 17:46
Originalno poslano od člana Pinus Pinus napisao:

https://www.google.com/search?q=gymnocalycium+horstii&num=20&new=1&espv=210&es_sm=93&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=84odU8bGLMbyygPtjYDoBw&ved=0CCgQsAQ&biw=1280&bih=899 - gymnocalycium horstii
I ja sam mislila da vuče na gymnocalycium!
Svima puno hvala! Smile
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2728293031 43>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,281 sekundi.