Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Identifikacija kaktusa i sukulenata
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Identifikacija kaktusa i sukulenata

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3839404142 43>
Korisnik
Poruka
majcka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 30 Prosinac 2011
Lokacija: Vače, Slovenija
Status: Offline
Bodovi: 447
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje majcka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2015 u 21:49
Haworthia attenuata
Eksotika je kul
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2015 u 00:13

    smile157
U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.
Na vrh
Dea View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 02 Travanj 2015
Lokacija: Beograd
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2015 u 13:27
Hvala vam mnogo na odgovorima Smile 
Na vrh
1marek View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 06 Travanj 2015
Lokacija: Kotoriba/Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 1marek Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2015 u 12:32
Lijep pozdrav,

Ja sam novi na forumu i molio bih ako mi netko može pomoći identificirati moj kaktus. Kupio sam ga prije par dana da imam nekakvu biljku na radnom stolu na poslu i pretražio sam sve što sam našao o kaktusima kako bih ga identificirao, međutim ništa nisam uspio naći. Volio bih znati o kojem se kaktusu radi, kao prvo iz znatiželje, a kao drugo da bih se mogao što bolje brinuti o njemu, da znam koliko će narasti, koje su mu potrebe i sl., pa ako mi netko od iskusnijih može pomoći, bio bih jako zahvalan!

Kaktus je kupljen u jednoj cvjećarni u Međimurju i na deklaraciji je pisalo samo da je uvezen iz Nizozemske. Pošto se radi o jednoj običnoj cvjećarni, ne mogu vjerovati da ga ne mogu identificirati pomoću googlea. Mislio sam da ću ga naći putem slika na internetu ili na specijaliziranim forumima, ali ništa, tako da sam sad odlučio pitati za pomoć. :)







Hvala unaprijed!

Lp,

Mario
Na vrh
yass View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2015
Lokacija: Zenica
Status: Offline
Bodovi: 9
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje yass Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2015 u 12:51
http://s1298.photobucket.com/user/yassmined/media/Mobile%20Uploads/IMG_20150406_123630_zpsynaqxp9j.jpg.html -
Moze identifikacija ovog kaktusica? Nikako ne mogu tacno odgonetnuti.
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2015 u 07:29
Originalno poslano od člana 1marek 1marek napisao:







ovo je euphprbia,
rekla bih horrida, ali ima većih znalaca pa me možda i isprave
Na vrh
1marek View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 06 Travanj 2015
Lokacija: Kotoriba/Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 1marek Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2015 u 19:19
Aha, znači to je razlog zašto ja to nisam mogao pronaći pod kaktusima. :) Sukulent a ne kaktus...

Da, sad gledam, i meni je po svim slikama najsličnija horridi. Hvala puno na pomoći!
Na vrh
vila2 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Travanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 904
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vila2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2015 u 13:22
Zanima me ime ovog sukulentića... zna li možda netko?




Što sam? Tko sam? Ja sam samo sanjar...
Na vrh
vila2 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Travanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 904
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vila2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Travanj 2015 u 08:41
Malo sam gledala po netu i čini mi se da je to sedum dasyphyllum...
Što sam? Tko sam? Ja sam samo sanjar...
Na vrh
tangerina View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 14 Listopad 2013
Status: Offline
Bodovi: 58
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tangerina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Lipanj 2015 u 12:07
kupila sam jučer sukulent koji sam na netu nalazila pod nazivom praying pepper plant, ovaj: http://in1.ccio.co/d9/mC/c4/7dbdd210507e1f52ba4052667a8aebe3.jpg

a ne nalazim njegovo latinsko ime ni detaljnije podatke
je li to nekakva haworthia?
pitam da znam gdje da ga smjestim, svijetal je pa mi se čini da je za hladovinu
Na vrh
rajski vrtovi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Srpanj 2014
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1789
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rajski vrtovi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Lipanj 2015 u 13:09
To je nekakva peperomia, pogledaj ovdje.
"I budi kao ruža koja daje miris svima, a ne samo dobrima, ili drvo koje daje hlad i onome koji želi da ga posječe." M.Selimović
Na vrh
IgyZG View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 03 Lipanj 2014
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje IgyZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Lipanj 2015 u 09:02

Molim info o ovom kaktusu. Hvala!
Na vrh
majcka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 30 Prosinac 2011
Lokacija: Vače, Slovenija
Status: Offline
Bodovi: 447
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje majcka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Lipanj 2015 u 20:16
Cylindropuntia (vjerovatno imbricata), koja je na vrhu izdužena.
Eksotika je kul
Na vrh
mariofiume View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 27 Listopad 2015
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 10
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mariofiume Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Listopad 2015 u 12:33
Koji bi ovo bio lithops?
Hvala!
http://s1308.photobucket.com/user/mariofiume/media/jJu3BvK_zpssh0qavqi.jpg. -
http://s1308.photobucket.com/user/mariofiume/media/Mobile%20Uploads/IMAG0666_1_zpsgq0crtw8.jpg. -
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Listopad 2015 u 10:46
možda L. lesliei ? pogledaj kod conos-paradise.com
Na vrh
mariofiume View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 27 Listopad 2015
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 10
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mariofiume Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Listopad 2015 u 12:39
Mogao bi biti ??
Hvala!
Na vrh
mariofiume View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 27 Listopad 2015
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 10
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mariofiume Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Studeni 2015 u 12:39
Evo jos jedno pitanje za poznavaoce.
Sto bi ovo bilo, nekakva aloe ili haworthia?

http://s1308.photobucket.com/user/mariofiume/media/Mobile%20Uploads/IMAG0693_1-640x606_zpsr9id0h76.jpg. -
Na vrh
trava View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 08 Kolovoz 2010
Lokacija: Zadar
Status: Offline
Bodovi: 657
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Studeni 2015 u 22:46
Aloe čini se mitriformis-Mill,izdužena zbog manjka svjetla?
Na vrh
mariofiume View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 27 Listopad 2015
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 10
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mariofiume Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Studeni 2015 u 23:34
Na svjetlu je, juzna strana, prozori od poda do stropa. Mozda precesto zaljevam?
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Studeni 2015 u 18:04
Originalno poslano od člana mariofiume mariofiume napisao:

Evo jos jedno pitanje za poznavaoce.
Sto bi ovo bilo, nekakva aloe ili haworthia?


ili izdužena juvenna... aloe juvenna

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3839404142 43>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,297 sekundi.