Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Identifikacija kaktusa i sukulenata
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Identifikacija kaktusa i sukulenata

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 40414243>
Korisnik
Poruka
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Kolovoz 2016 u 13:04
Zvuči poznato.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Gajtana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Srpanj 2015
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 261
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gajtana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Kolovoz 2016 u 20:58
Danas sam išla u Konzum, a kad tamo hrpe raznoraznih Kaktusa i Sukulenata. Sve jedan lijepši od drugoga.
Najmanje 10 puta sam vadila izabrano iz košarice i stavljala drugo i tako ukrug.
Najradije bih uzela sve, ali ta lijepota i košta pa ...

Na kraju sam se odlučila za ova dva malca.




I za ovaj mix lijevo na slici.

Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Kolovoz 2016 u 08:25
Draga, jako lijepi malci, a mix za deset. Obožavam echeveriu lilacinu, posebne su boje njene rozete.
Na vrh
Gajtana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Srpanj 2015
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 261
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gajtana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Kolovoz 2016 u 17:18
Zadnjih nekoliko dana u koji god dučan uđem, sve je prepuno Kaktusa i Sukulenata.
Jučer Konzum. Danas Lidl, uđem unutra, a kad tamo hrpe Sukulenata u srebrnim kanticama i to solidne veličine po 16,99. Pa sad ti nemoj kupiti.
Bilo je jedno 10tak vrsta, uzela sam 3 i do daljnjeg ne ulazim u dučane

Slikice naknadno.

Draga moja, i meni je prekrasan. Inače sam jako "slaba" na Echeverie i najradije bi ih imala hrpu svih boja i nijansi.
Na vrh
Gajtana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Srpanj 2015
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 261
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gajtana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Kolovoz 2016 u 18:35
Evo prinove iz Lidla

Na vrh
aurelia View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2016
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1341
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurelia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Kolovoz 2016 u 18:50
Preslatki su...a tek kantice... smile183
     
Na vrh
Gajtana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Srpanj 2015
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 261
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gajtana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Kolovoz 2016 u 20:50
I meni se sviđaju kantice, tako da ću ih ostaviti u njima. Dovoljno su prostrane i vrlo efektne.
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Kolovoz 2016 u 12:26
Preslatko. Heart

Prva s lijeva je neka od opuntia, a prva s desne strane je crassula muscosa. Sredina možda neka od crassula, vjerojatno će se javiti netko tko ih raspoznaje bolje od mene.

Na vrh
Gajtana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Srpanj 2015
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 261
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gajtana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Rujan 2016 u 19:32
Išla sam sa sinom U bauhaus. On si je kupio mesožderku, a ja sam išla SAMO razgledavati kaktuse. Dok je on birao ukrasnu teglu ja sam prvo od samo gledanja izabrla, jedan, pa drugi, pa ... na kraju završila sa 4 komada, da se sin zadržao duže tko zna koliko bi ih na kraju završilo u košarici



Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Rujan 2016 u 20:27
Gajtana, dobro došla u klub kaktusara. Smile Žuti cijepljeni je chamaecereus,  plavo cvjetajući LOL je cleistocactus strausii,  crveni gymnocalycium mihanovichii žuta je opuntia microdasys a tegla je prva liga.

Na vrh
Gajtana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Srpanj 2015
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 261
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gajtana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Rujan 2016 u 05:33
Hvala Pinus. Ja volim sve cvijeće i stvarno doma imam svega, ai kaktusi su mi baše dekorativni i nekako mili.
Ovaj plavocvjetajući je baš opaki lik. Dok ostali malo piknu kad ih dirneš, ovaj odbaci bodlje koje ostanu na prstima pa ih je teško izvaditi.
Bebe moje male.

Nego, gledala sam na temi o pustinjskoj ruži tvoje prekrasne kaktuse na prozoru. Vidim da su tegle prepune prekrasnih ljepotana. Kako ih zalijevaš s obziroma da se zemlja gotovo ne vidi? Imam i ja 2 takva sukulenta pa razmišljam da kupim veću injekciju pa da s njome nekako zalijevam.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Rujan 2016 u 07:59


Originalno poslano od člana Gajtana Gajtana napisao:

. . . Kako ih zalijevaš s obziroma da se zemlja gotovo ne vidi? Imam i ja 2 takva sukulenta pa razmišljam da kupim veću injekciju pa da s njome nekako zalijevam.
Kaktuse na prozorskim policama zalijevam kantom sa dugim tankim vratom, neke kaktuse zalijevam odozdo  potapanjem u plastičnu kadu napunjenu vodom a ove koje držim na dvorištu zalijevam sa vrtnom cijevi. Mlaz vode podesim kao da pada kiša.

 



Na vrh
Gajtana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Srpanj 2015
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 261
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gajtana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Rujan 2016 u 09:36
Uf Pinus prekrasni su!!!!
Mogla bih ja probati s zalijevanjem odozdo, nisam to nikad probala. Imam 2 sukulenta koji prelaze rub tegle pa se baš namučim dok zalijem.
U principu sam radila slično ali vjerojatno više stresno za biljku. Izvadila bi ju iz tegle ( što nije nikakav problem - čim je primim izađe iz tegle ) zalijem zemlju i vratim u posudu. Mislim da je zajedno s posudom bolja ideja.

Hvala na savjetu.

p.s. tražim ja već neko vrijeme kanticu sa uskim vratom ali nisam još našla!
Na vrh
Gajtana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Srpanj 2015
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 261
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gajtana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Rujan 2016 u 09:37
E da, kako da maknem ovaj zalijepljeni plavi cvijet sa kaktusa. Da ga ostavim, ne znam da li mu smeta?
Na vrh
sara124567 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 23 Ožujak 2015
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 21
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sara124567 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Rujan 2016 u 23:33
prva je austrocylindropuntia subulata, a u sredini crassula ovata :) bar se rimuje sve, haha
Na vrh
sara124567 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 23 Ožujak 2015
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 21
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sara124567 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Rujan 2016 u 23:35
govorim o prinovama iz lidla, ne znam zakaj mi je tu izbacilo odgovor, ispričavam se
Na vrh
Dini55 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 24 Ožujak 2013
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 151
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dini55 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2017 u 00:55
Pozdrav!
Koji je ovo kaktus? Kupio sam ga neki dan pa bi volio znati koji je :) 

Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2017 u 08:04

pozdrav Dini, pogledaj možda je Mammillaria matudae ?

Na vrh
Dini55 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 24 Ožujak 2013
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 151
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dini55 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2017 u 22:58
Hvala Pinuse, tražeći malo po internetu pod tim nazivom naišao sam na podatak da je ovo Mammillaria elegans, evo link.
Na vrh
borzoj79 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 06 Studeni 2016
Lokacija: croatia
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje borzoj79 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Veljača 2017 u 18:43
Nije Mamm. elegans
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 40414243>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,266 sekundi.