Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Identifikacija kaktusa i sukulenata
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Identifikacija kaktusa i sukulenata

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 43>
Korisnik
Poruka
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Veljača 2013 u 15:34
taj fini bijeli prah po listovima je specifičan i za neke senecie, crassule, dudleyu brittonii, kalanhou tyrsifloru...
dovoljno ih je taknuti prstom pa da ostane trag, da se taj prah skine i nagrdi ih
kao prah na krilima leptira

ko zna koliko ljudi se nije moglo oduprijeti porivu da "podraga" i opipa cotyledon  na ivanovoj slici
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Veljača 2013 u 15:36
treba staviti natpis " prste k sebi"
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
IvanOs View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar
3. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 07 Veljača 2010
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje IvanOs Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Veljača 2013 u 18:22
Hvala!

Ja sam mislio da je to netko nanosio nekim bjelim sprejom.
Često sam u trgovinama vidio male zimzelene biljke prskane umjetnim snijegom pa sam mislio da je i to tako.

Može li se to obnoviti prirpdnim putem tamo gdje ga više nema.

Znaći i na ovom je to prirodna bjelina.







Bolje biciklom u ribolov nego mercedesom na posao.
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Veljača 2013 u 18:26
Ivane, na žalost, ovo kod tebe je bojano !
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Mihi View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 05 Prosinac 2012
Status: Offline
Bodovi: 115
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mihi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2013 u 13:45
bok društvo! jučer dofurala ove malce doma pa me zanima dal mi možete odrediti ID da znam kak brinuti za njih..hvala :)

Na vrh
Mihi View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 05 Prosinac 2012
Status: Offline
Bodovi: 115
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mihi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2013 u 13:46
i dal možda znate dal koji od njih cvate??
Na vrh
Miss M. View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 603
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Miss M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2013 u 21:57
Ovo tri su euphorbie, a ovo pored ove crvenkaste mammillaria gracilis
Na vrh
Mihi View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 05 Prosinac 2012
Status: Offline
Bodovi: 115
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mihi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2013 u 16:34
hvala Miss M.
Na vrh
stefica.n View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 09 Ožujak 2012
Lokacija: Sl.Brod
Status: Offline
Bodovi: 1443
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefica.n Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Veljača 2013 u 13:22

molimvas ID
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Veljača 2013 u 13:58
...štefice, jel i ovaj ponovaWink?...pričekaj za identifikaciju dok se ne pojave profesorice za sukulente makar se meni čini da je neki senecioEmbarrassed...kaj je da je, lijepi jeWink...
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Veljača 2013 u 16:26
mogao bi biti Senecio mandraliscae

nemoj ga slučajno kidati, ja sam svoga (jako sličnoga) tako uništila - kad sam ga dijelila na način da sam ga kratila,
kao vrh ću zapelcati pa propalo i meni i osobi kojoj sam ga dala
Na vrh
stefica.n View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 09 Ožujak 2012
Lokacija: Sl.Brod
Status: Offline
Bodovi: 1443
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefica.n Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Veljača 2013 u 17:12
Sara,da ponova je,subota je pa se mora na pijacu.
Natalija,tri su grane i sve tri su već skraćene a ovo su sve mladice koje rastu iz starih grana.U sredini slike vidi se gdje je rezano.
Na vrh
Camellia View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2012
Lokacija: Dugo selo
Status: Offline
Bodovi: 6620
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Camellia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Veljača 2013 u 19:06
stefica n,imam ga i ja i isto je rezan kao tvoj i ponovo raste.A jedan od prije mi propao nakon reza kao Natalijin,pa ti sad znaj.Meni se čini da je kod vas super ponuda subotom,sudeći po novitetima.
Na vrh
stefica.n View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 09 Ožujak 2012
Lokacija: Sl.Brod
Status: Offline
Bodovi: 1443
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefica.n Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2013 u 13:25
Camelija,dobra je ponuda i srijedom a najbolja kad se ode kod našeg čike,kući u njegove plastenike,ima svašta samo što se ja slabo razumijem u sukulente i kaktuse pa uzimam samo što mi se sviđa na izgled
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2013 u 14:12
šalje li čiča na kućnu adresu LOL

drugi put kad odeš poslikaj nam što ima i pitaj ga je li voljan pazariti s nama Wink
tebi će naravno ići provizija - u biljkama LOL
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2013 u 20:50
Ajmo znalci pločica mu treba ime i prezime, nisam znala da li će preživjeti ali očito se oporavio , znam da ga Pinus ima ali nikako da nalatim na nega pa tražim brži ID
 
 
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
Miss M. View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 603
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Miss M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2013 u 20:58
mammillaria spinossima
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2013 u 21:00
Mammilaria spinosissima-Un pico
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2013 u 21:06
Brzinom munje dobio je ime i prezime Thumbs%20Up sad znam kako dalje i pločica popunjena
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2013 u 21:18
Kad ste tako brzi evo jednog odnedavno kod mene pa ID
brzinski slikano 
 
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 43>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.