Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Identifikacija kaktusa i sukulenata
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Identifikacija kaktusa i sukulenata

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678 43>
Korisnik
Poruka
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2013 u 21:28
euphorbia.....možda horrida ili feroxica, nisam sigurna.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2013 u 21:31
Imam trag . Hvala Glikice
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2013 u 21:35
e,enopla
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2013 u 21:39
Ma nek idu k jarcu te euforbije, i sama ih imam nekoliko i nikad da ih posve skužim, ma bitno da znam kamo pripadaju. Ybunjuju me te bodlje, te crvene, te blijede, te smećkaste,pa onda dulje, pa kraće....
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2013 u 22:01
Eto Mk dala i ime . Glikice ma i ja kažem da je glavno prezime ono određuje rod. a ionako imam kratko pamćenje pa će ime biti na pločici a rod ću već nekako zapamtiti, a znalcima kao naša MK skidam kapu kad zapamti toliko latinskih imena, a imat ću ja još ovih dana prije nego ih iznesem vani da znam bar temp. koja im odgovara naravno po prezimenuLOL
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
seedME View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 28 Veljača 2013
Status: Offline
Bodovi: 15
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje seedME Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2013 u 15:33
Mogao bi nabaviti sjeme ali ne znam kako se sadi,jeli rijetka uopće,zahtjevna itd.?

Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2013 u 15:37
To su ti Lithopsi, imamo ovdje temu pa prouči.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
seedME View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 28 Veljača 2013
Status: Offline
Bodovi: 15
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje seedME Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2013 u 15:55
Pogledao sam ali ne mogu naci gdje pise kako ih uzgojiti iz sjemena...Može pomoć?
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2013 u 16:18
Koja je onda ova moja euforbija?



Uploaded with ImageShack.us



...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
mememe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: ZG / PU
Status: Offline
Bodovi: 578
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mememe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2013 u 16:20
Originalno poslano od člana seedME seedME napisao:

Pogledao sam ali ne mogu naci gdje pise kako ih uzgojiti iz sjemena...Može pomoć?


http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=5237&PID=676272

http://www.drought-smart-plants.com/how-to-grow-lithops.html#axzz2MCv3RiSl

http://www.ozlithops.com/starting.asp

http://www.strangeplants.com/PlantGLSS.html

Za sve ostalo www.google.com   

Posijati u mješavinu komposta i kvarcnog pijeska - pazi dok siješ, nikad nisam vidio sitnije sijeme. nađi neki fungicid i poprskaj supstrat prije sijanja. Kad posiješ sitni pijesak posipati prstima po površini kao da soliš jelo. Posudu u u kojoj siješ pokriti najlonom. može biti zeznuto uzgojiti ih iz sjemena jer od malo vlage uvenu a od puno doslovno puknu. Sretno
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2013 u 16:25
Glikica,mogla bi biti isto enopla.
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
seedME View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 28 Veljača 2013
Status: Offline
Bodovi: 15
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje seedME Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2013 u 16:36
Hvala

Originalno poslano od člana mememe mememe napisao:

Originalno poslano od člana seedME seedME napisao:

Pogledao sam ali ne mogu naci gdje pise kako ih uzgojiti iz sjemena...Može pomoć?


http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=5237&PID=676272

http://www.drought-smart-plants.com/how-to-grow-lithops.html#axzz2MCv3RiSl

http://www.ozlithops.com/starting.asp

http://www.strangeplants.com/PlantGLSS.html

Za sve ostalo www.google.com   [IMG]smileys/smiley4.gif" align="middle" />

Posijati u mješavinu komposta i kvarcnog pijeska - pazi dok siješ, nikad nisam vidio sitnije sijeme. nađi neki fungicid i poprskaj supstrat prije sijanja. Kad posiješ sitni pijesak posipati prstima po površini kao da soliš jelo. Posudu u u kojoj siješ pokriti najlonom. može biti zeznuto uzgojiti ih iz sjemena jer od malo vlage uvenu a od puno doslovno puknu. Sretno
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2013 u 16:50
jel bolja slika?



Uploaded with ImageShack.us

A koja je onda ova?



Uploaded with ImageShack.us
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
kikach View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 19 Lipanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 497
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kikach Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2013 u 16:59
mozda e. horrida?
Na vrh
kikach View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 19 Lipanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 497
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kikach Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2013 u 17:02
evo zgodan link za id euphorbia  http://www.tuin-thijs.com/euphorbia-engels.htm
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2013 u 17:10
Ova druga je horrida.
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2013 u 17:26
Tenk ju, cure.

Upravo sam skužila da ja euphorbia imam popriličan broj, što velikih što malih......nakupilo se.

...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2013 u 18:24
Vidim da ste drage moje i moji naravno  ažurni pa evo za ID prezime i ime i da li su isti, obzirom da jedan ima bodlje ( nazovimo to tko jer ne bodu i više su odlika sukulenata) manje a drugi za skoro tri puta više (možda je ovaj prvi samo nabildan, mene prevarilo pa kupila oba u u dva tjedna razlike)
 
 
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2013 u 18:30
Ovo je opuntia, ali koja.......pojma nemam, eto toliko je moje znanje o kaktusima i sukulentima.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2013 u 18:33
I drugi znatno manjih bodlji
 
 
Još da kažem da mi je ova ID puno prihvatljivija od one druge jer se ovdje nalaze samo kaktusi i sukulenti pa za nešto pronaći od kaktusa i sukulenata  puno je jednostavnije nego lutati po stranicama
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678 43>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.