Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Identifikacija kaktusa i sukulenata
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Identifikacija kaktusa i sukulenata

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 56789 43>
Korisnik
Poruka
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2013 u 18:34
Glikice što si brza a ja još nisam ni sve rekla??????? ali to je forum HVALA
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2013 u 18:38
Ma ja se oporavljam od gripe, pa visim ovdje, to me opušta i zabavlja.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2013 u 18:40
Aaaaaa, prekrasna ti je, pršti od jedrine !
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2013 u 18:51
Glikice stvarno su zdrave i u ovo vrijeme mirovanja rastu, naznam da li sam u pravu ali ja čim kupim nešto isti dan presađujem, ne obazirem se na ništa , lupm po svom pa što bude, eto do sad se isplatilo
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2013 u 19:03
o.subulata
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2013 u 19:10
MK znam da ti barataš imenima i prezimenima ali zanima me da li su obe iste ?
obzirom da jedna ima izdanke 4 cm a druga manje od 2 cm . Možda je jedna samo nabildana hormonima pa me to prevarilo???? ili ima ista vrsta s manjim i većim bodljama?????? kao i kod crassula s većim i manjim listom . Neznalica sam HA
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2013 u 19:59
Mislim da su obadvije iste,kao što veliš jedna je nabildana,i mislim da su obe mlade biljke.Neznam ja puno imena,obično znam samo prezime,a ne i ime.Ove sve koje si pokazala imam i ja pa mi je to i pomoglo.
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
Camellia View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2012
Lokacija: Dugo selo
Status: Offline
Bodovi: 6620
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Camellia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2013 u 20:37
Aralija krasne su,prošla sam pored njih i stvarno su bile neodoljive.I meni se učinilo na prvi pogled da nisu iste,ali sam se i ja prevarila.
Na vrh
Mezcal View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 24 Siječanj 2013
Lokacija: Bgd
Status: Offline
Bodovi: 48
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mezcal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2013 u 00:49
Ako je ta druga Subulata sitnijeg 'lista' i zbijenije krosnjice, moze biti da je varijetet Opuntia Subulata Monstrosa.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2013 u 00:27

Notocactus graessneri   ili   Parodia chrysacantha ? Dali su to sinonimi ili su to dva različita kaktusa. Različito ime vrste me malo buni. Mislim da ga Bešlić prodaje pod imenom Brazilicactus. Nedavno sam ga kupio i još ne znam kakvu ima boju cvjeta. Vidim na internetu slike jednom sa zelenom (?) a drugi puta sa žutom bojom cvjeta.
Na vrh
mememe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: ZG / PU
Status: Offline
Bodovi: 578
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mememe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2013 u 01:15
pinus, odlican kaktus!
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2013 u 08:05
pinus imam ja jaaaako sličnog, sa žutim cvijetom, ali bijelim iglicama


i jednog sa narančastim cvijetom


mada nisam sigurna koji su, možda mi ih neko sad identificira
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2013 u 10:37
Natalija, Bešlić ih prodaje pod imenom Brasilicactus Haselbergii. No, Brasilicactus kao rod ne postoji više ali je zato bar ime vrste kod ovog tvog kaktusa ostalo isto - Haselbergii . Notocactus Haselbergii !

Kod moje Parodie su promjenili oba dva imena.    
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2013 u 06:27
pinus fala na id
sigurna sam da ćeš dobiti ime čim se missM javi, ili neki drugi forumaš znalac
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2013 u 22:34


Dali je to Notocactus rudibuenkeri "ALBISSIMO" (klikni) ili je to neki drugi „noto“ ?
Na vrh
Mezcal View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 24 Siječanj 2013
Lokacija: Bgd
Status: Offline
Bodovi: 48
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mezcal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Ožujak 2013 u 00:00
Originalno poslano od člana Pinus Pinus napisao:

[IMG">http://www.cvijet.info/images/galleries/640-480/b4e11adf-007.JPG" />

Notocactus graessneri   ili   Parodia chrysacantha ? Dali su to sinonimi ili su to dva različita kaktusa. Različito ime vrste me malo buni. Mislim da ga Bešlić prodaje pod imenom Brazilicactus. Nedavno sam ga kupio i još ne znam kakvu ima boju cvjeta. Vidim na internetu slike jednom sa zelenom (?) a drugi puta sa žutom bojom cvjeta.


Pinus, Noto Graessneri i Parodia Chrysacanthion su definitivno 2 razlicita kaktusa (i po staroj i novoj nomenklaturi), nije u pitanju sinonim.
Delim misljenje sa ljudima koji kazu da je nastala prava zbrka, sada kad su svi Notokaktusi, Eriokaktusi, Brasilikaktusi, Wigginsije dodate rodu Parodia. Ogroman je broj dosta raznolikih biljaka, ali dobro...trudim se i ja da ispratim novu nomenklaturu, ali nekad i dignem ruke [IMG]smileys/smiley11.gif" align="middle" />
Konkretno, tvoja biljka sa slike mislim da je Parodia Chrysacanthion. Nisam siguran, ali pretpostavljam da je holandskog porekla? Ovako izdaleka, deluje mi neobicno zeleno, 'nabildovano', puca od zdravlja. Tako je izgledala moja P.Chrysacanthion kad je kupljena. Nakon jedne sezone na otvorenom, bodlje su duze, gusce i izrazenije. Dobro je sto si slikao kad je nedavno kupljena, pa uporedi sliku na kraju sezone, mislim da ce promena biti ocigledna;)
Na vrh
Mezcal View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 24 Siječanj 2013
Lokacija: Bgd
Status: Offline
Bodovi: 48
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mezcal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Ožujak 2013 u 00:06
Originalno poslano od člana Pinus Pinus napisao:



Dali je to
Notocactus rudibuenkeri "ALBISSIMO" (klikni) ili je to neki drugi „noto“ ?


Meni izgleda identicno ovoj biljci sa linka koji si dao. A posto nisam bas ekspert, uzmi to sa rezervom:))

Na vrh
Klimatis View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 1360
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Klimatis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2013 u 17:18
Pinus, naj prvi je sigurno PARODIA CHRYSACANTHION, jer ga i ja imam doma, a ovaj drugi bi mogao biti taj notocactus.


Neka se sve zeleni
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2013 u 20:52
Mezcal , Klimatis, hvala na pomoći kod ID. Da, to su nizozemci nedavno kupljeni. Mi razbijamo glavu kako da zamiješamo dobar supstrat za kaktuse. Nizozemci tih briga nemaju. Sve kaktuse sade u treset i ide im.
Na vrh
Mezcal View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 24 Siječanj 2013
Lokacija: Bgd
Status: Offline
Bodovi: 48
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mezcal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2013 u 21:48
Nema na cemu, Pinus.
Pa...Nizozemci gaje biljke u 100% kontrolisanim uslovima (vlaznost, svetlost, temperatura), kad bismo mi takve uslove imali kod kuce ili na balkonu mogli bi i mi da sadimo u treset i kokos i sve bi bilo super:)) Treset je najjeftiniji, zato u njega sade, a nedostatak hrane resavaju obilatim porcijama steroida i hormona za rast, cvetanje itd, zato izgledaju tako 'napucano'. Cuo sam od jednog starog kaktusara da npr.Mamilarije u holandskom mini mixu budu stare 2 godine, a njemu u dobrim uslovima treba 4 do 5 godina da istu Mamilariju dovede do te velicine.
Kako god, ja volim i te nizozemske mixove, nista im ne fali, nadje se tu i jako dobrih primeraka za malo para;)
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 56789 43>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,266 sekundi.