Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Dnevnik radova
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Kroz pustinju i prašumu
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Kroz pustinju i prašumu

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Kroz pustinju i prašumu
    Objavljeno: 13 Prosinac 2007 u 17:20
Polako su pocele pripreme za proljeće! Što zanci pocela je gužva oko pregledavanja kataloga i razmišljanje o naruđbi sjemenja cvijeća.
Tako da vec par dana samo pregledavam i zapisujem vrste i sorte koje treba naruciti sta i koliko!
 
 
Osim razmišranja o proljecu i nabavi sjemena, imao sam dosta posla oko razmnožavanja, trajnica, tocnije: ukrasnih trava! Bili su pravi kišni dani tako da se nije moglo puno raditi u vrtu, pa su se radovi preselili u maleni staklenik. Uspio sma razmnožiti jedno 7-8vrsta ukrasnih trava. 
 
 
I na kraju sam, pošto se kiša smirrila danas malo i prestala padati, kamenjar uz vrtno jezero, pretvorio u jaslice! Još treba malo dorade i malo osvjetljenja i to je to. Nažalost kiša je opet pocela i rano pada mrat tako da je bilo dosta radova za danas.
 


Ažurirao administrator - 16 Prosinac 2007 u 13:50
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Prosinac 2007 u 10:50
Danas je zapadao snijeg do koljen, pa nema nekakvih radova u vrtu, osim ciscenja i lopatanja snijega. Takodjer moje jaslice se vise nevide, pa sam i njih koliko toliko ocistio, iako su zivotinje jos uvijek duboko pod snijegom.
 
 
 
Tako da danas bacam malo oko na sobne biljke! Treba provjeriti koliko im je potrebna voda, a i listice prebrisati!!


Ažurirao administrator - 16 Prosinac 2007 u 13:52
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Prosinac 2007 u 09:43
Opet i djutros pada snijeg, pa nista od posla, sve sobne biljke su pregledane i zalivene jucer, lišce ne treba prebrisati, tako da idem samo ocistiti snijeg vani sa staza i otresti gha sa thuja i ostalih biljaka da nebi se ostetile grane!!
I idem provjeriti žito kako uspjeva!!!
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Prosinac 2007 u 21:50
I dans godišnji što se tice rada oko biljaka. Samo polijevanje biljaka i to je to. Tako da sam dans uhvati se posla oko magazina i pravio završne radove na njemu!!!
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Siječanj 2008 u 21:09

kako vrijeme ovih dana i nije bilo bas naj bolje tako ni rada oko biljaka nije bilo previše!!!

uz redovito zalijevanje i pregledavanje stanja biljaka, nije bilo nikakvih važnijih poslova.
 
Danas sam uz obicno zalijevanje u vodu doda i prihrane biljkama, jer nisu dobile vec dosta dugo vremena. A dan je bio predivan, pun sunca i topline, pa su biljke zaslužile malo hrane da živnu i osvježe se!!
 
i u plastenicima je polako krenilo cišcenje i spremanje. Treba poceti polako praviti mjesta za biljkice koje ce se saditi u proljece!!
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Siječanj 2008 u 16:58
Nakon dugo dana odgađanja, tocnije još od jeseni, planiram posaditi macuhice i napokon sam danas uspio!!!
 
Bio je predivan topal dan. Sunce je sjalo i zemlja se dovoljno prosusila, tako da sam mogao saditi.
 
Stavim i slikice uskoro kako to izgleda, nakon st je posao završen!!
 
ps. Znam da nije bas vrijeme za sadnju ali nisam mogao odoliti
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Listopad 2008 u 18:42
Još si nam u januaru obećao slikice tvoje pustinje i prašume, te onda posađenih maćuhica.
Pa vrijeme je za nešto novo, a nije u redu da tvoj dnevnik padne na dno.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Listopad 2008 u 19:17
problem je sto mi je fotic u kvaru a nikako da ga odnesem na popravak ili kupim novi....
 
 
trenutno u vrtu ovih dana nisam radio ništa a treba krenuti sa radovima... moram ukolniti cvijeće sa boalkona - pelargonije i begonije, jer ih je ova hladna kisa jednostavno unistila....
 
i krenuti u sadnju macuhica dok jos stignem zbog posla... tkao da cekam jednu subotnje popodne da bude lijepo suncano ... da se prihvatim vrta
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Listopad 2008 u 21:42
na žalost,ja ne mogu vidjeti slikice Confused
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
bergenia View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 17 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 2776
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bergenia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Listopad 2008 u 17:35
nisi jedina!
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Listopad 2008 u 20:24
Stvarno nije u redu da su se sve slikice izbrisale, admine, pa barem tebi to nije problem, jer ovako ti ovdje pustinja, daleko od prašume.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Listopad 2008 u 20:40
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.