Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne cvjetajuće biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Episcia reptans
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Episcia reptans

 Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
Poruka
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Episcia reptans
    Objavljeno: 17 Siječanj 2013 u 11:28
Otvorih novu temu da ne miješamo Episciu u temu Kohlerie...nadam se da nitko nema ništa protiv da počnemo s Nininom fotkom, a vjerujem da će Nina i kikach i nadopisati sve najvažnije podatke o njoj iz prve ruke:


...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2013 u 11:47
ono što ja znam o njoj je malo...višegodišnja zeljasta biljka, tropskog porijekla...ne podnosi temperature ispod 15 C, a kada temperature prijeđu taj dozvoljeni minimalac može se iznijeti van...ne voli sunce, to pouzdano znamEmbarrassed, listovi dobiju opekotine od sunca pa sam je prošlo ljeto držala na sjenovitom dijelu balkona...iako voli vlagu, tlo se mora dobro prosušiti između dva zalijevanja...moja biljka nije baš reprezentativna jer ima lošu zemlju i nisam je prošle sezone prihranjivala...obadva propusta će na proljeće biti ispravljenaLOL... osim toga nije bujna, mislim da je možda i to posljedica neprihranjivanja, otišla je polako u visinu, pa će biti i orezivanja i pokušaj razmnožavanja  reznicom:






...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
kamelia View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1016
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamelia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2013 u 12:40
Ovo je moja Episcia

Na vrh
vila2 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Travanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 904
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vila2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2013 u 13:14
Zanimljiva biljčica, lijepog lista i cvijeta... 
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2013 u 11:12
...zanimljivo izgleda ovako u visećoj tegliSmile...
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2013 u 12:15
Vidjela sam ga u Pordenone, nisam znala kako se zove pa je identificiran.
 
Nisam ga kupila jer je bio ogroman ali sam vidjela da ima čvrste stabljike makar mi je djelovao jako krhko i nježno.
 
 
Rijeka

Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Kolovoz 2013 u 06:09
Episcia cvate neumorno od 3. mjeseca. Negdje u 6. sam je cijelu pokidala i zakorijenila bebice, sada vec cvatu i one, a majka je napravila nove bebice, i one cvatu. Ma cudesna biljka. I zanimljivo je to da moze lijepo cvasti u potpunoj sjeni, a isto tako voli i pola-pola...
Mira, je li ovo tvoje isto neka episcia? Da li znas cvjeta li?
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Kolovoz 2013 u 19:09
za razliku od tebe, draga Nina, kod mene prvi cvjetić tek danas...samo usporedite sliku nekoliko postova iznad i ovu:


...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Kolovoz 2013 u 20:18
nježna, elegantna biljka
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Kolovoz 2013 u 14:51
Sara, e ti si zaista od ruznog paceta napravila divnu biljku. Je da joj je trebalo 7 mjeseci,ali sada je zaista prelijepa, i vidim da pusta i vrijezice, super.
 
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Kolovoz 2013 u 21:52
hvala Nina, po tvojem savjetu sam je skroz orezala i zaista je vrlo polako napredovalaSmile!
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Kolovoz 2013 u 16:31
Zapravo, ako ima dobre uvjete, to je vrlo brzo rastuca biljka. I brzo cvate, ovog ljeta sam ja zakorjenjivala male vrijezice, ali zaista male, od samo par sitnih listova, i vec su narasle na biljke promjera 10ak cm, i cvatu. Stoje u sjeni, sa puno protoka zraka, vjetra, i zalijevam svaki drugi dan. Zemlja je vrlo lagana, sa pola perlita.
Tvoja je doduse bila u vrlo losem stanju, valjda joj je trebalo vremena da se oporavi, jer sada izgleda odlicno, dakle svi su joj uvjeti dobri.
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Rujan 2013 u 23:06
Jako sam sretna s ovom biljkom. Nikakvu njegu ne traži. Ova ljepotica je stajala cijelo ljeto u sjeni jedne velike durante, i kako sam zalijevala durantu, tako je i njoj kapalo. Nisam ni vidjela kako se raširila, dok je se napokon jednog dana nisam sjetila:
Uploaded with ImageShack.us
 
I evo sam je izvukla da je vidite u svoj ljepoti:
Uploaded with ImageShack.us
 
 
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Rujan 2013 u 23:14
...ajme Nina, zaista je čarobnaClapStar...moju pojela gusjenicaAngry...gusjenica je pokojnaConfused a komadić episcie pokušavam oživjetiSmile...
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Rujan 2013 u 13:22
prelijepa je smile71
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Listopad 2013 u 07:59
Stavila sam prije 6 dana u vodu dvije vriježice, i danas već imaju lijepe korjenčiće!!!!! Ma to je za nevjerovati! Do sada sam znala da koprivice i tradescantie idu tako brzo, ali nisam znala za episciu, iako sam ih nebrojeno zakorjenila, ali uvijek u zemlji, pa tu ne znaš kako brzo krenu.
 
Proglašavam je biljkom godine 2013. za mene!
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Prosinac 2013 u 20:25
ovo je moja mala ljepotica.zahvaljujem dobroj dušici za nju.nadam se da će rasti brzo i cvasti kao vaše 
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Prosinac 2013 u 08:34
Ajama, je li krenula? Nadam se da jeste.
 
Jako loše podnosi temperature ispod 8C....moje su ostale u plasteniku ove jeseni, i kad sam se sjetila da je vrijeme za unošenje, bilo je kasno...listići spaljeni totalno, a nije bilo ispod 6C, to sam sigurna. Žive jesu, ali loše izgledaju. Naravno, orezane su i bit će to ljepše na proljeće, ali mi je ipak žao jer sam izgubila nešto vriježica, koje su najnježnije. Ipak, ostaje moja biljka godine 2013, greška je moja!
 
 
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Prosinac 2013 u 18:34
krenula je.stoji mi u dnevnom boravku na ormariću blizu radijatora i mogu ti reći da baš lijepo napreduje.brzo se isušuje,ali ja ju redovito zalijevam.stalno su mi prsti u zemlji
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Prosinac 2013 u 05:49
E, super, baš mi je drago. Zaista brzo ide kad ima pogodne uvjete. I brzo kreće u stvaranje vriježica i u cvatnju, zato je vrlo zahvalna.
 
Pokaži je kad se razbuja!
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.