Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Sinningia (Rechsteineria) leucotricha
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Sinningia (Rechsteineria) leucotricha

 Odgovori Odgovori Stranica  123>
Korisnik
Poruka
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Sinningia (Rechsteineria) leucotricha
    Objavljeno: 22 Siječanj 2013 u 06:52

sinningia leucotricha

Jednom sam ju predstavio na forumu. Osim Miss M nitko nije reagirao na nju. Svejedno, meni je prava ljepotica pa otvaram posebnu temu o njoj. To je Bešlićeva Sinningia (Rechsteineria) leucotricha ,( Flora, 2012) dlakavog srebrno zelenog lišća. Kroz sezonu mi nije cvjetala. Ne znam dali je tome razlog što je premlada ili ja nisam znao sa njom. Vjerojatno ovo drugo. Bolno sporo raste a da bi malo ubrzao njezinu rast previše sam ju gnojio. Ovu godinu ću promijeniti taktiku, neću ju forsirati a umjesto uravnoteženog upotrebljavati ću gnojivo siromašno dušikom.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2013 u 07:09
Nikad nisanm ni vidjela ni čula za ovu biljku,lijepo izgleda,rijetko se nađe sukulent sa tako dlakavim lišćem.Morat ću malo proučiti o njoj.
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
ania View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 08 Prosinac 2012
Status: Offline
Bodovi: 23
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ania Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2013 u 07:28
Meni je već duže vrijeme velika želja!Smile
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2013 u 07:29
pinus lijepa je, podsjeća me na zekine uši, samo gornji dio naravno
mislim da je prva na listi ponudi sukulenata kod zna se koga, da mu ne pravim reklamu Wink, samo pod drugačijim prvim imenom

ona spada u bačvarice ili ne?

moram priznati da sam je i ja gledala lani na sajmu cvijeća u našoj županiji (mislim da je bilo još par sličnih biljaka), ali bila je preskupa i nisam znala ništa o njima pa sam ih preskočila
i bolje da je nisam uzela jer mi je većina kupljenog na tom štandu propala

kako ide s njegom? pretpostavljam ko ostalim sukulentnim biljkama - voda na kapaljku i propustan supstrat

koje uvjete zimovanja zahtjeva?

Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2013 u 08:20
Natalija, mislim da S. leucotricha ne spada u bačvarice, u bačvarice je dotični, (da mu ne pravimo reklamu ) svrstao Fockea edulis i nju sam istovremeno kupio.

A cijene su relativne. Gledam cijene bačvarica kod čeha. A ono raspon cijena od 5 € pa do 130 €, pa tko voli neka izvoli.

Čini mi se da S. leucotricha nije po ničemu posebna u uzgoju. Ali kao što sam napisao nije mi cvjetala. Zalijevao sam ju 1 -2 puta tjedno u zavisnosti od vremena, sunca je imala do podneva, poslije podne je bila u svijetloj sjeni na jugoistočnom balkonu. Sada ju zalijem jednom u 2 tjedna i to malo. Držim ju na prozorskoj polici jugozapadne strane kuće. Vrhovi lišća su suhi, no to me za sada ne zabrinjava. Nadam se da će u proljeće kada krene sa vegetacijom potjerati novo lišće.
Supstrat upotrebljavam kao za adeniume. Bogat hranjivim tvarima i jako propustan.
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2013 u 15:46

Izgleda da mi je njeno prvo predstavljanje promaklo, no na svu sreću ovo drgo sam primijetila. Krasna boja dlakavih litića Thumbs%20Up

Na vrh
ania View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 08 Prosinac 2012
Status: Offline
Bodovi: 23
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ania Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2013 u 16:25
Mene fascinira cvijet koji nastane na njoj, tako fantastično izgleda sve skupa!
Evo jedan link: http://www.gesneriads.ca/sinni225.htm
Nadam se da ću ju ove godine nabaviti! Skroz se veselim tome!
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2013 u 18:50
Moram priznati da je i meni novitet, pored svih časopisa koje imam nisam baš naletila na nju, ali da je divna i posebna" je", svaka čast kao samo imaš nos za dobro, svaka čast . Mislim da će je mnogi poželjeti imati u svojoj kolekciji
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2013 u 20:09
Djevojke, s. leucotricha je lijepa i kada ne cvjeta ali kada cvjeta je posebna. Ania, kao što kažeš fascinira svojim cvijećem. Pogledajte ju OVDJE i OVDJE. Čitam da siningija počinje cvjetati kada kaudeks naraste preko 5 cm promjera. Moja je približno te veličine, možda me i iznenadi ovo proljeće nikada se ne zna.
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2013 u 21:54
Divna je u cvatu, držim fige da tvoja procvjeta pa da svi uživamo gledajući je
Na vrh
ania View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 08 Prosinac 2012
Status: Offline
Bodovi: 23
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ania Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2013 u 08:49
Originalno poslano od člana Pinus Pinus napisao:

Djevojke, s. leucotricha je lijepa i kada ne cvjeta ali kada cvjeta je posebna. Ania, kao što kažeš fascinira svojim cvijećem. Pogledajte ju OVDJE i OVDJE. Čitam da siningija počinje cvjetati kada kaudeks naraste preko 5 cm promjera. Moja je približno te veličine, možda me i iznenadi ovo proljeće nikada se ne zna.

Držim ti fige da procvjeta!!!! i samoj sebi da ju nabavim jer ju već dugo želim. LOL
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2013 u 08:47

Početkom proljeća sam odrezao staro lišće. Tjedan kasnije leucotricha je počela tjerati novo lišće.
Nismo puno pisali o leucotrichi. Evo samo par riječi da ne ponovite moje greške. Leucotricha ne voli cjelodnevno direktno sunce. Ima osjetljivo lišće i lagano dobi opekline od sunca. Idealno za nju je jutarnje sunce i poslijepodnevna svijetla sijena.
Nadam se da je @ania nabavila leucotrichu i da će joj lijepo rasti.
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2013 u 08:52

Pinus, jesu li to pupoljci ili mladi listići ? Prelijepa biljčica, pratit ću je !
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2013 u 08:59
Free, iznenadila si me sa pitanjem. Ne znam dali su to pupoljci ili mladi listići. Možda će me ipak nagraditi sa cvjećem ove godine, tko zna ? Pročitao sam da počinje cvjetati kada bulba preraste 5 cm promjera. Moja je tu negdje.
Na vrh
Miss M. View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 603
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Miss M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2013 u 13:09
Baš ti je slatkiš.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Travanj 2013 u 08:02

@free, ti si kao oko sokolovo. Dobro si uočila, to su bili pupoljci. Dok nisu pocrvenili nisam bio siguran o čemu se radi. Ipak mi prvi puta cvate.
Miss M. kaže slatikš. Pa baš i je. Mala dlakava.   Za sada je otvorila samo dva cvjeta ali zaliha pupova je zavidna.
Na vrh
MermaidDreamer View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 10 Prosinac 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 343
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MermaidDreamer Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Travanj 2013 u 08:11
Zanimljiva biljka. Definitivno ću nastaviti pratiti ovu temu.
Pinus, kod tebe uvijek nešto zanimljivo i u cvatu   
Nikada ga nije bilo, nikada ga neće biti, a još malo ga ima.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Travanj 2013 u 20:11
24.4.2013
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Travanj 2013 u 20:41
Pinus u tvojim zelenim rukama sve procvjeta, ovo moram biti iskrena prvi put vidim preljepa je, ali ipak prišapni i žena ima tu svoje prstićesmile141
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Travanj 2013 u 20:52


Aralija, normalno da ima. Bez žena mi muški ne bi mogli ništa
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,281 sekundi.