Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Dnevnik radova
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Dnevnik jednog Alkemicara
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Dnevnik jednog Alkemicara

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
Korisnik
Poruka
alkemicar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2007
Lokacija: suncani jug :)
Status: Offline
Bodovi: 1384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alkemicar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Veljača 2008 u 08:51
Branka, izgleda da ćeš i ti moći dobiti caesalpiniu
Bila sam sigurna da sam posijala samo 2 sjemenke, ali jučer sam ostala iznenađena jer niče i treća biljčica
 
Triša, šalji adresu na pp pa ću ti ovih dana poslati tvoj primjerak Wink . Idem za vikend do mojih, al negdje sljedeći tjedan bih mogla o poslati.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
lana_1 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 1069
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana_1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Veljača 2008 u 09:09
Originalno poslano od člana alkemicar alkemicar napisao:

jučer sam presadila više od pola cvijeća
cijela zima je zapravo bila više proljeće tako da sam se odlučila sve lijepo urediti već sada

vidim da si ti presadila cvijeće pa me zanima koje primjerke, jer predpostavljam da smo otprilike negdje na istom klimatskom području (negdje sam pročitala da imaš neke veze s Baćinskim jezerima, a ja sam tu isto) pa me zanima da li se i ja smijem odvažiti na presađivanje i kojih biljaka il mi je još rano
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Veljača 2008 u 12:42
Može Alkemičar, nemoj se žuriti, lako ćemo, a slijedeći tjedan dođe za čas.
Vidim da na veliko presađuješ, pa bravo za tebe.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
alkemicar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2007
Lokacija: suncani jug :)
Status: Offline
Bodovi: 1384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alkemicar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2008 u 11:08
lana, budući je kod nas dosta topla klima, pa i noći temperature ne padaju ispod 8-9 'C, ja sam već skoro sve sobno bilje nahranila, posebno nove biljčice koje sam dobila i kojima je ta kupovna zemlja već presušila hranjivim sastojcima
 
što se tiče balkonskog i vrtnog cvijeća, isto sam skoro sve riješila.
Orezala i dohranila hortenziju
isto sa pelargonijama i još posadila nove iz otkinutih pelcera (dobro napreduju za sada)
krizanteme sam orezala i presadila (vidim po mladim listićima da nisam pogriješila)
posijala petunije, prkos, neven, lobeliju, kadificu
planiram margarete uskoro
mladi pelcer žare zasadila
posijala gomphrenu
zapelcala kalanhou 
ne mogu se svega sjetiti, ali manje-više sam sve već dovela u red
 
samo treba paziti na buru
znaš valjda da nam još slijede 3 'marčane' bure, a mislim da prva ide sada za koji dan. nama su bure najveći problem
ali pokrit ći svo cvijeće i vjerujem da će biti ok
 
inače, za vikend sam bila kod svojih i od tate uzela motike i  ostali pribor pa ću vjerujem tek za vikend okopati i očistiti vrt jer bi sutra trebala padati kiša
Na vrh
lana_1 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 1069
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana_1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2008 u 11:39
i ja sam za vikend presadila moje biljke, malo im obnovila zemlju i posadila par lukovica, šta sam uzela u mame njome uvijek uspiju pa valjda će i moje ovako zarobljene u pitaru. posadila sam i ljubičice (pritom ne mislim na afričke nego one šta fino mirišu, afričke me ne vole), pa se sad nadam samo da neće bit jake bure da mi ne uništi ljubimice. ja sam mislila preko noći prekrivat biljke onom folijom za hranu (ne aluminijske, nego one druge), al me muž odgovorio. S čime ih ti pokrivaš
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2008 u 12:51
Alkemičar, bogme si se naradila, da i meni je malo frka zbog bure koji najvaljuju i zahlađenja, ali sam se pripremila za unošenje u podrum, ali ono što sam već direkt u zemlju stavila - ne znam, ako bude baš grdo morat ću ih nekako zaštiti. Susjedi umiru od smjeha, jer ja po noći istrčavam van, sklanjam biljke, zamotavam u kartone, pokrivam ih kantama, sekulente kišobranom, ako jako pada, vjerojatno misle da sam luda, a ja samo lukava.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
lana_1 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 1069
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana_1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2008 u 12:57
nek oni misle, al kad biljkice procvjetaju i nadare te prekrasnim bojama, vidit će da će i njima biti žao što i oni nisu trčali i spašavali svoje bilje- bit će ti zavidni
Na vrh
alkemicar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2007
Lokacija: suncani jug :)
Status: Offline
Bodovi: 1384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alkemicar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Ožujak 2008 u 20:05
danas smo kupili stalažu za balkon
MM je sastavio, ja počistila balkone i posložila cvijeće
sobno bilje sam otuširala
presadila sam zumbule i ukrasila malo posudu
kad slikam, stavit ću

a sutra krećem sijati osteospermum
Bilo masa posla u stanu pa nisam stigla više vani
Na vrh
alkemicar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2007
Lokacija: suncani jug :)
Status: Offline
Bodovi: 1384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alkemicar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2008 u 15:54
danas smo MM i ja prekopali i očistili pola vrta
zasadila sam 2 ruže, čajevku i floribundu, gladiole i malo nevena porazbacala okolo
dosta za danas
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2008 u 19:35
smile141Alkemičar,no stavi za naslov "dnevnik jednog Alkemičara i njenog MM"Big%20smile
Na vrh
alkemicar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2007
Lokacija: suncani jug :)
Status: Offline
Bodovi: 1384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alkemicar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2008 u 19:40
skoro sam i trebala tako
zaista mi pomaže
al većinu smo zgotovili
sad još cvijetnice kad krenu, presadim šta imam, pa samo zalijevam i kidam uvele listiće
al i tu MM zna pripaziti jeli sve na svom mjestu Wink
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2008 u 22:02

Alkemičsmile79ar za tebe i TM

RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
alkemicar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2007
Lokacija: suncani jug :)
Status: Offline
Bodovi: 1384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alkemicar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Ožujak 2008 u 19:39
kod mene sve pomalo niče
nisam se zadnjih dana stigla puno baviti cvijećema, ali uskoro budem
trebam osteospermume pokratiti jer su se iscrpili, a već je vrijeme da neke biljčice krenem pikirati na njihova mjesta
Na vrh
alkemicar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2007
Lokacija: suncani jug :)
Status: Offline
Bodovi: 1384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alkemicar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Ožujak 2008 u 18:50
osteospermumi pokraćeni skroz
presadila sam par pelargonija, očistila balkon i to je to
nestalo mi zemlje Confused
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Ožujak 2008 u 19:42
E pa neka si se malo i ti javila, baš je netko pitao gdje si.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
alkemicar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2007
Lokacija: suncani jug :)
Status: Offline
Bodovi: 1384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alkemicar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Ožujak 2008 u 19:45
malo sam odsutna zbog privatnih obaveza
ali brzo vam se vraćam
šta ću kad ne mogu bez vas Wink
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2008 u 17:37
Nova sam na forumu, čitam sve odreda. Toliko marljivih biljkoljubaca na jednom mjestu! Ne znam Alkemičar jesi li riješila svoju nedoumicu o otrovnosti Ricinusa. Znam jednu djevojčicu koja je pojela sjemenke koje su bile namočene prije sijanja i završila u bolnici. Navodno da su ukusne. NI ZA ŽIVU GLAVU PROBATI!! Evo što sam pročitala u FLORI br. 1:
U sjemenkama, manje u lišću, alkaloid ricin, može se usporediti s najjačim toksinima. Do trovanja dolazi zbog pojedenih sjemenki, djeca su privučena njihovim okusom, a odrasli misle da sjemenke imaju isto djelovanje kao ulje, koje nije otrovno.' Ima još o otrovnim biljkama, koje godinama uzgajamo u vrtu... bilo bi dobro upoznati ih pogotovo ako imamo malu djecu. Mojih četvoro unučića su prvo u vrtu naučili da se ništa ne smije jesti prije nego se pita i nismo na sreću imali incidenata, premda rastu đurđice, digitalis, tisa, kukurijek, jedić i sl.
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2008 u 18:44
Evo da se nadovežem na otrovnost ricinusa, pročitala sam da 3-4 sjemenke mogu ubiti dijete, a odraslu osobu 10 sjemenki...
Na vrh
alkemicar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2007
Lokacija: suncani jug :)
Status: Offline
Bodovi: 1384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alkemicar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2008 u 21:13
Wow, ovo nisam znala
hvala na korisnim informacijama
dobro je znati
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2008 u 06:31
Uzgoj pampas trave iz sjemena je poprilično dugotrajan postupak. Sjeme brzo gubi klijavost, pa ga treba posijati najkasnije do lipnja. Ne pokrivati zemljom, samo pritisnuti i držati na 22 stupnja C. Izniknut će biljćice koje mogu biti muške i ženske. Da bi se to utvrdilo treba čekati dvije do tri godine dok procvatu, a onda ih selekcionirati. Uzimaju se ženske i to one koje imaju najviše najljepših metlica. Ostale se bacaju. Budući da to traje dugo, jednostavije je razmnožavati ih dijeljenjem. Kako su mlade biljke osjetljive na niske temperature, mojih šezdesetak smrznulo se već prvu zimu pa nisam imala što selekcionirati. Čitala sam negdje da postoje i jednodomne, ako netko nešto o tome zna neka piše.
Inače sve pohvale, Alkemičar, marljiva si kao pčelica,
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,235 sekundi.