Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Adenium socotranum, somalense, . . .
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Adenium socotranum, somalense, . . .

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 7>
Korisnik
Poruka
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Svibanj 2013 u 09:37
adenium socotranum,  sijanci 1. 3. 2013. slikani danas

mememe, kako si miješao supstrat za crispuma ?  dali si zadovoljan sa supstratom ?

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
mememe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: ZG / PU
Status: Offline
Bodovi: 578
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mememe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Svibanj 2013 u 14:54
Odlični su Pinus!

Što se tiče supstrata zadovoljan sam dosta, miješano perlit, kvarcni pijesak, borova kora i supstrat od Zrinjevca - ispalo je vrlo propusno. Lijepo napreduje, makar sporo raste. P. succulentumi su u istom mixu i rastu jako lijepo, kad se sjetim poslikam.
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Svibanj 2013 u 15:50
Jako lijepi listovi, baš posebni !
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Svibanj 2013 u 19:32
Originalno poslano od člana Glikica Glikica napisao:

Jako lijepi listovi, baš posebni ! 

Baš su posebni. Crvena nijansa tamno zelene boje sa jako izraženim bijelim rebrima. Malo me asociraju na croton. Nesrazmjerno  su  veliki  za tako male biljke.

Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Svibanj 2013 u 20:49
 Gledajući ove , dođe mi da si naručim sjeme, a rekla sam da više neću ništa nabavljati, niti imam vremena, a ni mjesta u kući. Lako je sad preko ljeta, ali kad dođe zima,onda nastupe problemi.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
mememe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: ZG / PU
Status: Offline
Bodovi: 578
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mememe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Svibanj 2013 u 11:38
Stvarno su dobri. Ja sam dobio na poklon dva primjerka i baš se vidi razlika u listu od ostalih adeniuma.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2013 u 20:40
adenium somalense nova

mememe, dali si pincirao crispum ?

Na slici su sijanci A. somalense nova,sijani  1. 3. 2013. Da bi zaustavio pretjeranu rast u visinu redno ih pinciram. Na pinciranja dobro reagiraju. Zadebljali su kaudeks  i  umjesto jedne dugačke centralne grane iz kaudeksa im  raste po nekoliko grana.

 Pročitao sam  jedan zanimljivi podatak. Što je veća ukupna površina lišća,  adeniumi  lakše i brže formiraju kaudeks.   Zadnjih tjedan dana sunca ima  dovoljno. Tako da dane provode na  suncu koliko ga ima ali noći još uvijek  u kući na toplom.  

Na vrh
Miss M. View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 603
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Miss M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Lipanj 2013 u 20:02
Super su ti Pinus ja nemam srca moje sjecnuti a trebala bi. Posijala sam nešto običnih adenium, nešto sa duplim cvijetom, i nešto arabicuma. Naravno kad god ja posijem adeniume nastane pomrčina sunca. A i dođem tek popodne doma pa ih sunčam kolko stignem. Imam jednog od lani koji ima malo drugačije lišće i puno sporije napreduje od ostali valjda će biti nešto od njega iako sam već razmišljala da ga bacim. 
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Lipanj 2013 u 23:18

Da ova godina je posebno ubitačna što se vremena tiče. Sunca na kapaljku. Ja ti svoje sijance a bogme i velike adeniume  još uvijek  prenosim. Ujutro van a navečer u kuću na prozorske police.  

Originalno poslano od člana Miss M. Miss M. napisao:

ja nemam srca moje sjecnuti a trebala bi.  

Nisi jedina koja tako razmišlja.  Povremeno dobivam na pp pitanja o uzgoju adeniuma. Dali pincirati adeniume  ili ne ? Osobno negativnih iskustva sa pinciranjem adeniuma  nemam tako da svakom odgovorim pozitivno. Baš sam danas pincirao a. swazicum. Njega sam sijao krajem travnja. 

Na vrh
mememe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: ZG / PU
Status: Offline
Bodovi: 578
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mememe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Lipanj 2013 u 20:33
Originalno poslano od člana Pinus Pinus napisao:

mememe, dali si pincirao crispum ?


Jesam, da. Deblja se, počeli su rasti bočni izdanci. Na koji način ponovno pinciraš, režeš te bočne izdanke?

Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Lipanj 2013 u 20:45
Ne režem "na pamet". Pinciram  samo onaj izdanak za kojeg presudim da prebrzo raste. Usmjeravam ih da od malena formiraju koliko toliko lijepi habitus. Nije važno dali je centralna grana ili bočna.

 

Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Lipanj 2013 u 15:27

Adenium swazicum , dva mjeseca stari sijanci.  
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Srpanj 2013 u 22:14

adenium swazicum, danas sam sijance presadio iz čaša u tegle dim 9 x 9 cm. Vidim po staroj slici iznad da mi ova zadnja 2 – 3 tjedna baš i nisu napredovali.Confused Malo ću pojačati gnojenje. Tko kaže da od foruma nema koristi ? LOL

 

Na vrh
mememe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: ZG / PU
Status: Offline
Bodovi: 578
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mememe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Srpanj 2013 u 22:17
Odlično Pinus, svaka čast odlični su. Kad stignem pohvalim se svojim crispumom (makar počinjem sumnjati da je crispum)
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Srpanj 2013 u 22:30
mememe, zašto sumnjaš ?

 A.s.  nova kod mene raste ludo u plastičnim čašama. Zato ih još ne želim presaditi u prave tegle. Plastičnim čašama nisam  izbušio rupe po dnu. Big smile Pažljivo doziram vodu i gnojivo i za sada je sve OK. 

Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Rujan 2013 u 17:13

Adenium swazicum, trebao bi cvasti ovih dana ako će vrijeme poslužiti.  Sjeme je niknulo  početkom svibnja . Puno bolje bi bilo da sam sijao početkom ožujka ali nažalost nisam znao gdje kupiti sjeme. Ta dva mjeseca mu sada fale bar što se cvjetanja tiče.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Rujan 2013 u 10:02

adenium swazicum

Jučer je otvorio svoj prvi cvijet. Ako sam dobro računao  trajalo je manje od 5 mjeseci da procvate od trenutka sijanja.

Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Rujan 2013 u 11:28
pinus postao si pravi umjetnik u uzgoju.stvarno su ti napredni i zdravi  Thumbs Up
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Rujan 2013 u 12:32

adenium swazicum,  29. ruj. 13.   5 mjeseci stari sijanac - drugi cvijet Tongue
Na vrh
Camellia View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2012
Lokacija: Dugo selo
Status: Offline
Bodovi: 6620
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Camellia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Rujan 2013 u 13:04
Ostadoh bez teksta,a i ovi iza su praznik za oči.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 7>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,313 sekundi.