Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Adenium socotranum, somalense, . . .
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Adenium socotranum, somalense, . . .

 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 7>
Korisnik
Poruka
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Rujan 2013 u 14:00
Svaka ti čast što si uspjeo tako mladog natjerati na cvatnjuClap
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
mememe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: ZG / PU
Status: Offline
Bodovi: 578
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mememe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Listopad 2013 u 23:10
Swazicum je predobar. Ako se dobro sjećam malo su problematični za prezimljavanje, je li Pinus?
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Studeni 2013 u 21:18
adenium_swazicum 4. 11. 2013,  ovogodišnji sijanac

Originalno poslano od člana mememe mememe napisao:

Swazicum je predobar. Ako se dobro sjećam malo su problematični za prezimljavanje, je li Pinus?

mememe, mislim da nisu. Ovo će mi biti prva zima sa swazicumom. Treba počekati do svibnja. Tada ću u stvari znati kakvi su za prezimljavanje. Vidim da ovaj sa slike kontinuirano cvate. Da mu nešto ne paše već bi on reagirao. A i ostali se dobro drže. Čitam da izdrže lagani mraz !? To ne namjeravam isprobavati ali sve to govori da baš i nisu previše osjetljivi.

Na vrh
majcka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 30 Prosinac 2011
Lokacija: Vače, Slovenija
Status: Offline
Bodovi: 447
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje majcka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Studeni 2013 u 20:55
Pinus! Imaš li nešto od toga što si sijao na prodaju ako meni slučajno sfali ono što sam sijala jučer?????Wink
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Studeni 2013 u 02:53
Originalno poslano od člana majcka majcka napisao:

Pinus! Imaš li nešto od toga što si sijao na prodaju ako meni slučajno sfali ono što sam sijala jučer?????Wink

@majcka ne znam kaj te zanima i kaj si sijala? Čini mi se da si kod Zvoneta na forumu tražila adeniume ? Imaš jeftinu ponudu adeniuma kod Hofera svako ljeto. Kaj još nisi nabavila adeniume?

Kad se već tipkamo reci znaš li zakaj je Zvona zatvorio forum. Kaj su ga razjezili @sandi & co reklamirajući kod njega na forumu češke kaktuse ?

Na vrh
majcka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 30 Prosinac 2011
Lokacija: Vače, Slovenija
Status: Offline
Bodovi: 447
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje majcka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Studeni 2013 u 06:34
Sijala sam A. somalense, A. obesum (bijeli) i neke hibride. Sijeme sam dobila od forumskog druga iz Indonezije.
U prolječe sam sijala samo A. obesum i imam jih nekoliko, ali izdaleka ne izgledaju tako krasni, kao tvoji.
 
A što se Foruma tiče; Zvonetu je pokleknuo server. Sada postavlja sve na novo i več bi bio to uradio, ali mu stalno fali vremena (znaš več sajmovi i slično) i pored toga hteo je da sačuva sve podatke sa staroga foruma sa svim slikama članova, koje su več bile upload-ane na forum. Da nije to u pitanju, možda bi forum več bio dignut.
 
I prošle godine sam nabavila jedan adenium kod Zvoneta. Pravilno si zapamtio. Ove godine je sjajno cvetao. Puno toga i dugo. Ali.......hoču još!!!!!!
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Studeni 2013 u 08:14
ekipa držimo se teme... zbunjujemo članove sa Zvonetom, i forumom. Jer forum radi i nema nikakvih problema.

ps. ovogodišnji sijanac je predivan
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Studeni 2013 u 07:57
Adenium Swazicum variegata, ovogodišnji sijanci. - 1. 5. 2013 / 12. 11. 2013  

Originalno poslano od člana majcka majcka napisao:

 prošle godine sam nabavila jedan adenium kod Zvoneta. . . .
Vražji Zvone LOLLOL !! Mislim da znam porijeklo tvoga adeniuma. Wink

Originalno poslano od člana majcka majcka napisao:

. . . . Ove godine je sjajno cvetao. Puno toga i dugo. . . . .
O da @majcka vjerujem ti da je sjajno cvjetao. U to uopće  ne sumnjam. 

Na slici je variegata forma adenium swazicuma. Treba dobro googlati po netu da se pronađe kakva slika varijegatiranog swazicuma. U stvari Googl pronađe samo jednu ili dvije slike  Adenium swazicum variegate. I to u kombinaciji zelene i bijele boje lišća. Kod mene se je pojavila kombinacija zelene i žute boje.  Izgleda da je to vrlo rijetka forma swazicum variegate. Zadovoljstvo tim veće.

Na vrh
majcka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 30 Prosinac 2011
Lokacija: Vače, Slovenija
Status: Offline
Bodovi: 447
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje majcka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Studeni 2013 u 14:57
Odlično si to obavio. Možeš li nam reči, kakve magije upotrebljavaš, da ti tako krasno napreduju???? Ja sam sijala neke Adeniume 2. svibnja i sada su veliki reci i piši 5 cantimetra. A tvoji ko neboderi. smile79
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Studeni 2013 u 18:56
pinus kakve još adute kriješ u rukavu.Wink
ili ti to malo smile103
adeniumi su ti fantazija,nisam sigurna koji više
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Prosinac 2013 u 14:58
adenium swazicum variegata,  14. 12. 2013

prvi cvijet kod variegata forme. Smile

Ako se pažljivo pogleda lišće kod adeniuma vidi se da sam špricao suspenzijom sumpora. Lišće kod nekolicine  adeniuma i pahića je napadnuto nekom pljesni. Nadam se da će sumpor riješiti problem
Na vrh
marsha View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marsha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Prosinac 2013 u 18:11
Pinus, prekrasan cvijet Clap
vidi se da njima zima ne smeta za cvjetanje Smile
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2014 u 10:41

"Socotra" na mojem prozoru - 6. 3. 2014 / prošlogodišnji sijanci
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Ožujak 2014 u 07:22

Adenium  swazicum, sijanci stari oko mjesec dana. Jučer sam tri največa svazikuma  pincirao a trojici odrezao polovicu centralnog korijena i presadio . Režući centralni korijen potenciram rast bočnih korijena.Na taj način pripremam svazikum za prvo dizanje. Jednog dana će  biti ljepši sa onako kvrgavim, razgranatim kaudeksom

pinciranjem usporimo rast u visinu, pomognemo da već u ranoj fazi počinju debljati kaudeks i počinju se prije granati.
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Ožujak 2014 u 08:12
pinus jako lijepo.zar su to blizanci
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
marsha View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marsha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Ožujak 2014 u 08:31
Pinus, skidam kapu, sijanci su bomba smile55
Na vrh
jkonsta1 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 01 Ožujak 2014
Lokacija: zagreb
Status: Offline
Bodovi: 105
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jkonsta1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Ožujak 2014 u 18:11
smile141
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Ožujak 2014 u 18:29
Pinus, pratim te i učim! Embarrassed
Prelijepi su ti sijanci. Clap
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Ožujak 2014 u 19:04
Originalno poslano od člana ajama ajama napisao:

zar su to blizanci
nisu blizanci, jučer sam ih razdvojio, posadio svakog posebno i pincirao.

Originalno poslano od člana bugicaza5 bugicaza5 napisao:

Pinus, pratim te i učim! 
bugicaza5, uopće  ne sumnjam da ćeš ovladati tehnikom uzgoja. samo pitaj što te zanima. Zajedno znamo više.

Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Ožujak 2014 u 19:42
smile55
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 7>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,227 sekundi.