Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Adenium socotranum, somalense, . . .
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Adenium socotranum, somalense, . . .

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567>
Korisnik
Poruka
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Rujan 2014 u 19:20

adenium socotranum – prošlogodišnji sijanac 2X,  adenium boehmianum- ovogodišnji sijanac 2X,   adenium swazicum-prošlogodišnji sijanac 3X
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Rujan 2014 u 19:38

Uz malo sreće uspio sam natjerati adenium socotranum da se razgrana. Ako to možemo tako nazvati.  Socotranum je div roda koji inače jako sporo raste. 

Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Rujan 2014 u 20:50

Adenium Somalense var. crispum, sijanac proljeće 2013. Prvi a. crispum koji mi cvate. Sunca nema dovoljno pa cvijet i nije za pohvaliti.
Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Rujan 2014 u 22:33
Pinus , sve pohvale sam vec izrekla !

Hvala ti za baobabs , nisam do sada nikada za njih cula ! Pregledala sam sve stranice ,
savrsheno su sortirani .
                                                               
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Listopad 2014 u 11:11




Adenium socotranum, endem sa otoka Socotra. Vjerojatno najsporije rastuća vrsta adeniuma ali to mu ne smeta da izraste u pravog diva. Kod mene, u mojim uvjetima rasta ulazi u vegetaciju drugom polovicom ljeta i to je trenutak kada mu režem grane želeći mu na taj način  formirati malo ljepšu krošnju. Na slikama su godinu i pol dana stari sijanci.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Srpanj 2015 u 09:04

13. 7. 2015, swazicum & arabicum Big smile

Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Srpanj 2015 u 10:06
Divni, već ti procvjeto swazicum, moj još nije i nisam sigurna nadziru li se pupovi. Baš sam ga juče zagledala, raste nešto nisam sigurna jesu li pupovi, nisam uzase imala očale. Naišla susjeda i zapričale se... poslije sam zaboravila.

Jeli se meni ovo čini ili su mu vrhovi listova suhi. Ako jesu šta mi se dogodilo.
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Srpanj 2015 u 15:02
Originalno poslano od člana antonija antonija napisao:

Jeli se meni ovo čini ili su mu vrhovi listova suhi. Ako jesu šta mi se dogodilo.

Antonija, dobro si to primijetila. Vrhovi  listova su suhi, i to ovih malo starijih. Na ovoj slici se to dobro vidi.  A sada zašto se to dogodilo sa 100 postotnom sigurnošću ne mogu reći.

Nakon špricanja sa kombiniranim insekticidom/akaricidom i forsiranog zalijevanja i prihranjivanja sada preko ljeta nova rast je za sada svježe zelena. To mi je važno.

Mislim da smo se do sada svi mi koji uzgajamo adeniume mogli  uvjeriti da su adeniumi  dosta teški  za uzgoj u našim klimatskim zonama. Naše ljeto, bolje rečeno sezona rasta je prekratka.  

Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Srpanj 2015 u 07:49


Teško, skoro nemoguće mi  je slikati A. swazicum a da na slici ne izblijedi boja cvjeta. Cvijet reflektira svjetlost na način da oko vidi pravu boju cvijeta  a senzor fotoaparata nešto drugo. U stvarnost je boja cvijeta puno ljepša nego na mojim slikama.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Kolovoz 2015 u 08:03


Ima mjesec dana da sam porezao grane na nekoliko A. svazikuma.  Nešto sam pustio i za sljedeću godinu:
Na vrh
Alma.M. View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 02 Lipanj 2014
Lokacija: HR
Status: Offline
Bodovi: 214
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Alma.M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Kolovoz 2015 u 19:16
Predivni su Pinus i swazicum i socotranum i svi ostali na ovoj temi. Meni osobno je swazicum jedan od najljepših adeniuma. smile120
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Kolovoz 2015 u 20:41

30. 8. 2015 , A. swazicum - 50 nijansi roze ! Angry Evil Smile
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Rujan 2015 u 14:56
Adenium somalense,  debeli caudex, brzo raste

26. 9. 2015, Adenium swazicum, više grmolike oblike, vrlo cvjetni adenium. Bit će 3 mj. da cvjeta bez pauze.

Na vrh
Alma.M. View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 02 Lipanj 2014
Lokacija: HR
Status: Offline
Bodovi: 214
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Alma.M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Rujan 2015 u 19:55
Pinus stvarno su fascinantni, da li je to A. somalense crispum ili nova, i da li je pinciran? Imaš li kojeg nepinciranog A. somalense, baš me zanima kako izgleda?

A. swazicum je predivan, još ovako okružen pahićima, predivan prizor, svaka čast.

Inače sjeme A. somalense se još i nađe za kupiti, ali A. socotranum i swazicum nema šanse, ako slučajno znaš gdje ga ima bila bih ti zahvalna da javiš. Big smile
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Rujan 2015 u 22:48
26. 9. A. socotranum
Originalno poslano od člana Alma.M. Alma.M. napisao:

Pinus stvarno su fascinantni, da li je to A. somalense crispum ili nova
Sjeme sam kupio kao A. somalense. No, sada što više gledam njegov cvijet to sam uvjereniji da je to hibrid. Ima  crte u grlu cvijeta što je tipično za somalense ali su mu latice previše ravne za tipičnog somalensea.
Originalno poslano od člana Alma.M. Alma.M. napisao:

Imaš li kojeg nepinciranog A. somalense, baš me zanima kako izgleda? 
@Alma, jednog sam ipak pustio da raste bez pinciranja. LOL Poslije sam ga svejedno  porezao. Rast mu je bila samo u visinu.  Evo slikam ga sutra pa ćeš vidjeti kako izgleda.
Sjeme socotranum sam kupio na preporuku @ Wolfsbane kod Afroplants. Vidim sada da ga trenutno nema u ponudi.  To je mali uzgajivač i treba se češće gledati njegova ponuda.
  Kod koehres-kaktus imaš trenutno u ponudi sjeme  A. somalense i A. multiflorum.  A sjeme swazicuma i crispuma sam kupio od  baobabs.com.

Na slici je ovo ljeto porezani  A. Socotranum. Ranu sam nakon rezanja dobro namazao lanolinskom kremom.  Nož za tapete sam nakon rezanja bar 10 puta potegnu po površini reza . Ranu oprao mlazom vode, pustio da se suši pola sata a nakon toga u rane od noža utrljao lanolinsku kremu.  

Vrag je što nisam siguran dali se je razgranao zbog lanolinske kreme ili bi se tako razgranao i sam od sebe ? Confused

Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Rujan 2015 u 09:40
27. 9. 2015   /    A. socotranum  -  A. arabicum  -   A. somalense

Jutra su postala hladna i maglovita. Kao i @Andina, adeniume selim svaki dan: „navečer unutra, ujutro van... „ no, ne baš rano ujutro. Čekam da sunce rastjera maglu.

Alma pitaš za somalensea. Ovog sa slike nisam pincirao. Brzo raste i ubrzo je bio visok pola metra. Izgledao je kao mala telegraf štanga. Nije mi bio lijep i cvik. Sva ova bočna rast se dogodila nakon rezanja.

-          to su  dvije i tri godine stari sijanci

Na vrh
Alma.M. View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 02 Lipanj 2014
Lokacija: HR
Status: Offline
Bodovi: 214
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Alma.M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Rujan 2015 u 10:46
Pinus ja sam totalno zadivljena gledajući tvoje adeniume. Jako mi se sviđa ovaj nepincirani somalense iako su obadva na svoj način predivni. Za A. socotranum ne znam što bih rekla ovakvu divotu s toliko grana još nisam vidjela nigdje na netu, jako je zanimljivo to s lanolinskom kremom možda i sama probam jednog dana. Uglavnom hvala za slike, kolekcija adeniuma ti je apsolutno fascinantna rijetko tko se može usporediti s tobom. Big smile Kako ti se sviđa Adenium thai socotranum? Ja sam razmišljala da taj naručim ali on prevelik izraste a nemam baš puno mjesta pa se još dvoumim.

Hvala za ove gore linkove za sjeme, sve ih ja pratim i još neke, ali nikako da stave to sjeme u ponudu koje bih ja htjela. Možda naručim somalense stvarno su lijepi. Inače su moji adeniumi već par dana unutra kiša ne prestaje padati i hladno je, nadam se još pokojem sunčanom danu u listopadu.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Rujan 2015 u 15:47
27. 9. 2015 - Adenium somalense nova.
Originalno poslano od člana Alma.M. Alma.M. napisao:

....Kako ti se sviđa Adenium thai socotranum? Ja sam razmišljala da taj naručim ali on prevelik izraste a nemam baš puno mjesta pa se još dvoumim.
Prekrasan, vrhunski, tajlandski hibrid arabikuma. Prava je šteta da ne možemo imati sve što je lijepo. LOL
Originalno poslano od člana Alma.M. Alma.M. napisao:

....Inače su moji adeniumi već par dana unutra kiša ne prestaje padati i hladno je, nadam se još pokojem sunčanom danu u listopadu
 
Alma, i ja isto, i ja isto. Smile Kod nas je sezona aktivne vegetacije jednostavno prekratka. To je vjerojatno glavni razloga zašto uzdišemo za tajlandskim hibridima. Kod nas tako lijepo ne mogu uspijevati. Cry

 

Na vrh
Alma.M. View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 02 Lipanj 2014
Lokacija: HR
Status: Offline
Bodovi: 214
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Alma.M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Rujan 2015 u 20:14
Pinus slažem se sa svim, osim sa zadnjom rečenicom Big smile.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Listopad 2015 u 19:30
Adenium swazicum, 16. 8. 2015
Adenium swazicum, 7. 10. 2015
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.