Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Slavujev vrt
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Slavujev vrt

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 100101102103104 282>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 5 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Listopad 2013 u 22:29


Potočnica(Brunnera)



KAVKASKA POTOČNICA   brunera macrophylla


Brunera je niska trajnica koja u travnju otvara prozračne skupine kraljevsko plavih cvjetića
Cvjetovi su na stabljikama koje su izdignute iznad srcolikih i hrapavih listova.
Najljepša je u polusjeni, uz nekoliko sati jutarnjeg sunca.
Nakon što prođe prva cvatnja, treba ju orezati da bi potaknuli novo cvjetanje i stvaranje novih listova.
Razmnožava se djeljenjem korjena u jesen a često se sama zasije ako ostavimo da se cvjetovi osjemene.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Listopad 2013 u 23:44


Šumarica


PROLJETNA ANEMONA.   anemona sylvestis
Još jedna skromna ranoproljetna trajnica koju zbog pognutih bijelih cvjetova zovu visibaba anemona.
U prirodi raste u listopadnim šumama i livadama.
Bjelinom svojih cvjetova će se lijepo uklopiti u gredicu sa tulipanima i narcisima.
Jako se širi i korjenovim izbojima i sjemenom kojeg vjetar raznosi po vrtu.
Razmnožava se u jesen djeljenjem korjena.






Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Listopad 2013 u 11:16


















SLIKE PHYGELIUSA ZA FREE





Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Listopad 2013 u 12:57
Free,
stavila sam slike koje su te zanimale.
Na prvoj je Vesnin figelius kojega je ona proljetos ošišala skoro do zemlje.
Na drugoj je moj, koji je prije godinu dana bio sadnica kao što je tvoj.
Nadam se da ćemo na godinu uživati i u ljubičastom!
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Listopad 2013 u 21:46
Originalno poslano od člana Belina Belina napisao:

Moje čestitke,tvojih 100 stranica za mene su enciklopedija cvijeća,ljepote i ljubavi.Hvala ti na tome,što sve dijeliš sa nama.
smile94
hvala ti draga,
pozdrav tebi i tvom lijepom otoku!
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Listopad 2013 u 22:31


Mahonia


MAHONIJA     mahonia aquifolium

Mahonija je zimzeleni grm, kožastih listova koji u jesen poprime crvenkastu boju.
Cvjeta u rano proljeće žutim mirisnim cvjetovima, koje pčele rado posjećuju.
Nakon cvjetanja pojavljuju se grozdovi plavih bobica koje su kiselkastog okusa i ako se uzimaju u većim količinama, mogu izazvati mučninu.
Mahonija je grm koji sporo raste, voli zaklonjenu polusjenu, ali će se prilagoditi i sunčanim položajima.
Orezivanje je potrebno da bi se održao lijep izgled grma ili u slučaju jake zime kada može izgubiti listove.
Orezuje se krajem zime.
Razmnožava se drvenastim reznicama u jesen, korjenovim izdancima i sjemenom.
Sjeme ima veliku klijavost i često se samo zasije.
Biljke dobivene iz sjemena mogu imati izgled drugačij od matične biljke, sličan nekom od varijeteta.
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Listopad 2013 u 09:04
Mila, gledam slike .....gledam....a došavši do ovoga....



.......molitva "oče naš" krenula sama od sebe i ne namjeravam je prekidati do utorka !



A za ovo pitam, kojoj biljci pristaje ovakav tigrasto-orhidejasti cvijet ??




Proljetne anemone....jesi li to pne miće, male šumske ili ..??  Baš sam si mislila, jesenske nisu, mojima bi bila ovakva slika da ih orežem i u tačkama slikam, mogle bi jedino onda ispasti ovako niske !!Embarrassed
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Listopad 2013 u 09:26




Najpoučnijih, najljepših, najtajanstvenijih, najosječajnijih....100 stranica na CIF-u !! Čestitke tebi, na dugim godinama tvog uređivanja vrta koje si prenijela na 100 predivnih stranica !!smile97
U prvih 100 stranica, naučilo se je puno od tebe, tvoje riječi vezale su nas uz tebe, pa u sljedećih 100 stranica ja "rentam" ovaj .....otok za moje mjesto u tvome vrtu.... gdje ću u mislima biti s tobom !!  Svaki leptir koji sleti u njemu donijet će ti moju molitvu, misao, osmjeh.....a ako sleti na tvoje rame...ja sam mu šapnula da sleti tamo, da i u taj tren budem s tobom !

A ona treća tura od 100 stranica.....obje čemo sjesti u ovaj otok, ako bog da !!  A mila, vjeruj mi, dat će !!  Neću reči da ćemo se napit "kao mile majke" u našem otoku .......ali palo mi je na pamet !!Wink
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Listopad 2013 u 11:12
Konopljika u svojoj finalnoj fazi! Korisna i lijepa... smile84... i plodna!
Ne vjerujem u duhove, ali vjerujem u snove, a ponekad i u bajke...
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Listopad 2013 u 13:23
Koliko ljepote, blagosti, mira, posvećenosti i tajanstvenosti u tvojem vrtu...
 
Zbog svega toga tako ti rado dolazim, draga Slavujčice!!
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Listopad 2013 u 23:14
Originalno poslano od člana Free Free napisao:

Mila, gledam slike .....gledam....a došavši do ovoga....



.......molitva "oče naš" krenula sama od sebe i ne namjeravam je prekidati do utorka !
sigurna sam u moć koju imaju riječi ispod slike i mirisne bobice koje će ti to dokazati!
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Listopad 2013 u 23:21




A za ovo pitam, kojoj biljci pristaje ovakav tigrasto-orhidejasti cvijet ??
[/QUOTE] ovaj mali cvjetić je žablji ljiljan, tricyrtis hirta.
zanimljiv je zbog svojih malih tigrastih cvjetića, zbog svog cvjetanja u jesen, kada je u vrtu jako malo cvjeća,
a meni je posebno drag jer je on prvi cvijet koji sam dobila kada sam došla na forum, od naše drage blu sky.
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Listopad 2013 u 23:36





Proljetne anemone....jesi li to pne miće, male šumske ili ..??  Baš sam si mislila, jesenske nisu, mojima bi bila ovakva slika da ih orežem i u tačkama slikam, mogle bi jedino onda ispasti ovako niske !!Embarrassed
[/QUOTE] eh, jesu li miće? jesu, 30ak cm, cvjetaju sa tulipanima, jako se šire i korjenovim izdancima i sjemenom.
jesu šumske?jesu, za mene je svaki cvijet iz neke šume, ništa čovjek nije stvorio.
jesenske anemone su za njih kraljice, ali meni su drage i ove male, proljetne, koje se svojom visinom lijepo uklapaju među tulipane a svojom bijelom bojom unose mir među pastelne boje lukovica.
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Listopad 2013 u 23:45
Originalno poslano od člana Free Free napisao:






Najpoučnijih, najljepših, najtajanstvenijih, najosječajnijih....100 stranica na CIF-u !! Čestitke tebi, na dugim godinama tvog uređivanja vrta koje si prenijela na 100 predivnih stranica !!smile97
U prvih 100 stranica, naučilo se je puno od tebe, tvoje riječi vezale su nas uz tebe, pa u sljedećih 100 stranica ja "rentam" ovaj .....otok za moje mjesto u tvome vrtu.... gdje ću u mislima biti s tobom !!  Svaki leptir koji sleti u njemu donijet će ti moju molitvu, misao, osmjeh.....a ako sleti na tvoje rame...ja sam mu šapnula da sleti tamo, da i u taj tren budem s tobom !

A ona treća tura od 100 stranica.....obje čemo sjesti u ovaj otok, ako bog da !!  A mila, vjeruj mi, dat će !!  Neću reči da ćemo se napit "kao mile majke" u našem otoku .......ali palo mi je na pamet !!Wink

onda jedva čekam 300.
do tada će biti još jedan razlog!
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Listopad 2013 u 23:48
Originalno poslano od člana desert rose desert rose napisao:


Konopljika u svojoj finalnoj fazi! Korisna i lijepa... smile84... i plodna!
nadam se da će na godinu to čudesno drvce biti dvostruko veće, da vam mogu podijeliti njegove mirisne plodove.
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Listopad 2013 u 15:33
PROCVJETALE GRANČICE ZIMSKOG JASMINA, A NI LISTOVE NISU ODBACILE.
IZGUBIO SE U ČUDNOJ SLAVONSKOJ KLIMI.





















Saxifraga petrorhagia





Na vrh
miska View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Travanj 2013
Lokacija: Kvarner
Status: Offline
Bodovi: 8574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje miska Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Listopad 2013 u 15:47
Jadan mali zbunjeni jasminsmile58 tako je pozurio!!!Prekrasan je makar nije njegovo doba i Capanulla je super,ko da je proljece!
Na vrh
blue sky View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje blue sky Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Listopad 2013 u 19:19
Sada sam baš polaskanaEmbarrassed. Učim  o ovim tvojim biljčicama ,šumskih anemona naše su šumice pune kada su drijemovci pri kraju sa cvatnjom onda oni nastavljaju sa svojom bjelinom
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Listopad 2013 u 21:35


Kerria japonica


KERIJA kerria japonica pleniflora

Kerija je listopadni grm koji obično procvjeta za Uskrs.
Jedan je od rijetkih grmova koji može rasti i cvjetati u potpunom hladu.
Najbolje mu odgovara polusjena.
Može rasti i na sunčanim položajima ali mu cvjetovi jako brzo izblijede.

Domovina ovog lijepog i nezahtjevnog grma je Kina a pronašao ju je veliki prirodoslovac i botaničar William Ker, koji je otkrio još mnogo drugih glamuroznih biljaka, ali je svoje ime dao ovom jednostavnom grmu.

Kerija naraste do 2,5 m a uspjeva na svim vrstama tla.
Dosta je invanzivna i širi se korjenovim izbojima koji rastu oko biljke i lagano se odvajaju.

Orezuje se u proljeće nakon cvatnje.
Orezivanje je potrebno zbog izgleda grma i zbog stvaranja novih grana koje će iduću godinu cvjetati.

Kerija pleniflora najbujnije cvjeta u rano proljeće, ali ako se dobro oreže nakon cvatnje i povremeno zalije tokom ljetnih vručina, moze pomalo cvjetati sve do jeseni.
Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Listopad 2013 u 21:40

Danas sam vidjela da je i moj zimski jasmin procvjetao, a i campanula mi cvjeta  Confused.

U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 100101102103104 282>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,328 sekundi.