Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Slavujev vrt
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Slavujev vrt

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 109110111112113 282>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 5 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Studeni 2013 u 18:53
Originalno poslano od člana miska miska napisao:

Calycantus me lansirao u djetinjstvo i sjetila sam se prekrasnog mirisa(sličnog ananasu) smile78<div id="isChromeWebToolbarDiv" style="display:none">
mislim da se miris ovoga cvijeta ne može zaboraviti, pogotovo ako nas podsjeća na djetinjstvo.
to je grm starinskih, i pogotovo, seoskih vrtova.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
dadinica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Travanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 5177
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dadinica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Studeni 2013 u 22:00
Oduvijek volim perunike, možda zato što sam odrastala uz njih.
A ovakve dvobojne, poput ove tvoje, su mi posebno lijepe. 

Kao dijete sam vidjela sliku neke japanske dame okružene cvjetovima perunika. Ta mi se slika toliko urezala u pamćenje da je se sjetim svaki put kad vidim neki poseban cvijet perunike i uvijek ga poistovjetim sa nekom japanskom princezom. Tako je i sa ovom tvojom....
Znam da zvuči djetinjasto, ali te dječje uspomene nas često zauvijek obilježe, zar ne?
Pozdravi iz Baranje!
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Studeni 2013 u 14:08
Jesenji dani nisu uvijek tužni.
Još puno ljepote se krije u mom vrtu.





Kukurijek


Campanula garganica


Aubrieta








Viburnum opulus






Na vrh
Nisa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši cvijet u cvijetnjaku 2017

Pridružen: 16 Ožujak 2013
Lokacija: Drinovci
Status: Offline
Bodovi: 3089
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Studeni 2013 u 14:24

osjećaj mira...kao da je sve onako kako treba biti...

Samo Bog može činiti nemoguće, ali ti možeš činiti moguće.
Na vrh
sarajka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 3644
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sarajka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Studeni 2013 u 21:45
divno zaista,uživanje je šetkat tvojim vrtomsmile113
Na vrh
kacunak View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2013
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 1086
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kacunak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Studeni 2013 u 23:06
Jako lijepo i inspirativno! Odlicna ideja da izaberem neku sliku i naslikam za svoj dnevni boravak. Svaka ti cast.
Na vrh
miska View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Travanj 2013
Lokacija: Kvarner
Status: Offline
Bodovi: 8574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje miska Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Studeni 2013 u 10:27
Predivno,opuštajuće jesenje jutro u tvom vrtu!U svako godišnje doba imaš šta pokazati i gredice su uvijek bogato popunjene i u cvatu, jer si majstorica  u kombiniranju biljaka
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Studeni 2013 u 12:29
Baš je smirujuče mogao bi ljeposmile142i uživati gledajuči tvoj vrt.
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Studeni 2013 u 19:52
Originalno poslano od člana Nisa Nisa napisao:

osjećaj mira...kao da je sve onako kako treba biti...

Nisa, mislila sam da samo ja vidim vrt kako si ga ti opisala, da čujem tišinu koja se na njega spustila i vidim jesen koja je uspavala moje biljke.
..i dobro si rekla, sve je onako kako mora biti.
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Studeni 2013 u 19:57
Nakon ovakvog cvjetanja, biljke su zaslužile odmor i tišinu koja ih okružuje.


Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Studeni 2013 u 20:02
Originalno poslano od člana kacunak kacunak napisao:

Jako lijepo i inspirativno! Odlicna ideja da izaberem neku sliku i naslikam za svoj dnevni boravak. Svaka ti cast.
hvala ti kacunak,
moje bi biljke bile sretne kada bi jedan zaustavljeni trenutak njihove ljepote bio inspiracija slikaru!
Na vrh
Leona31 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 23 Prosinac 2012
Status: Offline
Bodovi: 3106
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Leona31 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Studeni 2013 u 20:06
Danima gledam sta radis i citam sto pises o svakoj biljci,rekoh jednom za jednog clana foruma nesto, to sad ponavljam za tebe,da te nema trebalo bi te izmisliti,toliko posvecenosti nisam videla kao kod tebe,jednostavno se ustrucavam i napisati da nesto ne bupnemLOL,sve je jako poucno,lepo,saveti koje delis recepti pesme ...toliko predanosti necemu sto gledamo svakoga dana kroz slike tvojih biljaka je samo potvrda kolika je velika tvoja nesebicna ljubav prema biljkama i ljudima....moj naklon do zemlje
Nije isto covek u pustinji
i pustinja u coveku
Na vrh
Fany54 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2946
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fany54 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Studeni 2013 u 20:10
uh kako je kod tebe lijepo, a kod mene sve uvenulosmile43
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Studeni 2013 u 20:12
dadinice,
perunika 'kissing circle' je sigurno kraljica među ostalim perunikama,
ali meni su najdraže dvije midi perunike, koje imam u vrtu, plava i žuta.
nisu previsoke, imaju samo jednu boju latica, procvjetaju među prvima u proljeće i zbog svoje visine se lijepo uklope i u kamenjar i u cvjetnu gredicu.










Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Studeni 2013 u 20:46
Originalno poslano od člana miska miska napisao:

Predivno,opuštajuće jesenje jutro u tvom vrtu!U svako godišnje doba imaš šta pokazati i gredice su uvijek bogato popunjene i u cvatu, jer si majstorica  u kombiniranju biljaka
biti majstor u nećemu, znači imati mnogo znanja, iskustva i puno ljubavi.
na puno stvari moraš misliti kada sadiš biljku i stvaraš gredicu.
Vrt nije dnevna soba, niti su biljke stvari koje ćeš posložiti i koje će tako ostati.
Biljke su živa bića koja ovise o vrsti tla, broju kišnih i sunčanih dana i pogotovo tvojoj pažnji i brigi.
Svake godine nešto odumre, nešto previše naraste, ili je kupljeno pod krivom etiketom.
I onda nastaju moji omiljeni uskličnici ili se patuljci izgube među visokim grmovima.
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Studeni 2013 u 21:05
Originalno poslano od člana dmirce12 dmirce12 napisao:


Baš je smirujuče mogao bi ljeposmile142i uživati gledajuči tvoj vrt.
nadam se da ćeš vidjeti uživo i proljeće u mom vrtu, da će se okupiti naša mala ali zanimljiva ekipa,
da ćemo uživati u cvijeću, sjediti na terasi i smijati se kao ove jeseni.
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Studeni 2013 u 21:51
Originalno poslano od člana Leona31 Leona31 napisao:

Danima gledam sta radis i citam sto pises o svakoj biljci,rekoh jednom za jednog clana foruma nesto, to sad ponavljam za tebe,da te nema trebalo bi te izmisliti,toliko posvecenosti nisam videla kao kod tebe,jednostavno se ustrucavam i napisati da nesto ne bupnemLOL,sve je jako poucno,lepo,saveti koje delis recepti pesme ...toliko predanosti necemu sto gledamo svakoga dana kroz slike tvojih biljaka je samo potvrda kolika je velika tvoja nesebicna ljubav prema biljkama i ljudima....moj naklon do zemlje
draga Leona,
tvoj pogled na moj vrt i sve moje osjećaje prema prirodi, je pogled čovjeka koji ima iste osjećaje a možda ih ne zna izreći ili se boji da ne budu krivo protumačena, u ovom vremenu kada više ništa nije sveto i vrijedno poštovanja.
Tvoje riječi su riječi čistog i neopterečenog srca, i zato ti hvala.
I nemoj se ustručavati nešto ponekad napisati, "bubnut" nećeš sigurno, a ako i bubneš, znaš da to neću krivo shvatiti a barem će biti zanimljivije.
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Studeni 2013 u 22:04
Originalno poslano od člana Fany54 Fany54 napisao:

uh kako je kod tebe lijepo, a kod mene sve uvenulosmile43
Fany, drago mi je da si opet ovdje.
Želim ti da izdržiš ovu zimu, da misliš na proljeće koje će doći,
neke biljke će ponovo krenuti, neke ćeš nove posaditi, a drage ljude koji su otišli, treba pustiti da idu, jer naše nas vjere uče da postoji ljepši svijet.
Mi koji smo ostali na ovome, moramo skupiti snagu i pronači zrnce radosti.
šaljem ti
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Studeni 2013 u 00:08
Originalno poslano od člana sarajka sarajka napisao:

divno zaista,uživanje je šetkat tvojim vrtomsmile113
hvala ti draga sarajka!
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Studeni 2013 u 13:00
LAVANDA   lavandula
Lavanda je grm porijeklom sa sunčanih, škrtih i suhih kamenjara zapadnog djela sredozemlja.
Ime lavande dolazi od grčke riječi lavare što znači prati.
Prvi zapisi o njezinoj ljekovitosti, pronađeni su kod Hildegard od Bingena.
Lavanda je bila sastojak octa pod nazivom "četiri lopova", kojim su se koristili pljačkaši u doba kuge, jer su vjerovali da ih štiti od zaraze.
Lavanda je grm koji može živjeti na jednom mjestu i do 30 god.
Osim što se uzgaja kao industrijska biljka, često ju nalazimo u vrtovima kao ukrasni grm koji dugo cvate a zbog mnoštva leptira, pčela i bumbara, koji ju posjećuju, u vrt unosi posebnu živost.
Križanjem su stvoreni mnogi kultivari koji su bogatiji eteričnim uljem ali su često sterilni i mogu se razmnožiti samo reznicama.

PRAVA LAVANDA    lavandula angustifolia



Lavanda, iz mog vrta, je uzgojena iz sjemena.
Angustifolia je originalna biljka, prenešena iz prirode.
Od kultivara se razlikuje po visini, boji cvijeta i obliku lista.
Visoka je 40-60 cm, promjera 80-100 cm, cvjet joj je izrazito ljubičast i listovi uski.
Obilno cvate od svibnja do prvih mrazeva, na stabljikama koje su puno krače od stabljika novonastalih hibrida.
Prava lavanda daje manje eteričnog ulja koje ima slađi i blaži miris ali je zato puno traženije i skuplje.
Orezuje se u proljeće, kada krenu novi listići, tako da se oreže 1 cm iznad drvenastog djela.
Ova vrsta lavande u mom vrtu cvjeta do prvih mrazeva i u jesen ju ne treba orezivati, jer orezivanjem se može potaknuti rast novih izboja koje bi mrazevi oštetili.
Za lijep i kuglast oblik, može se svake 2-3 god, u jesen izvaditi i ponovo ukopati sve do zelenog djela.
Najlakše se razmnožava reznicama u proljeće, koje su uzete sa biljke stare najmanje 3 god.



Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 109110111112113 282>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,344 sekundi.