Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Slavujev vrt
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Slavujev vrt

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2021222324 282>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 5 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
Leona31 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 23 Prosinac 2012
Status: Offline
Bodovi: 3106
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Leona31 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2013 u 07:02
Bila videla i sve mi se svidja,sve si postrojila kao vojnike,sta ti je na poslednjoj slici i jel ono spremilo cvetice?smile64
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2013 u 19:04
Tanja, svakako ću ti se javiti ako budem dolazil

moja svekrva je iz malog polja kod Perušića
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Ožujak 2013 u 18:39
Originalno poslano od člana tanja j tanja j napisao:

Malo sam ćirnula u tvoj vrt, kad sam vidjela ljepotu poželila sam da se udam [IMG]smileys/smiley36.gif" align="middle" /> Šala, šala!
Zaista je prekrasan i u njemu se zbilja moze uzivati. Samo je pitanje dali ti uspješ jer tu je uzasno puno posla?!
preekrasno...zaista!
tanja,dobro mi došla!
jesi se poželila udati ponovo ili prvi puta? šalim se!

imam ja u vrtu biljčica iz tvojega kraja gdje sam zadnji puta bila prošle jeseni a vjerojatno ću doći i ovog proljeća. inaće budemo u jednoj kućici iznad koje je brdo i šuma a ispod je livada.raspametim se od ljepote i vrsta biljaka koje tamo rastu.

u vrtu ima posla ali najviše je bilo dok ga nisam formirala.još uvijek imam mjesta sa kojima nisam zadovoljna a ovo drugo samo šišam, oblikujem i ljeti zalijevam.

a uživanje...kako se uzme.nisam osoba koja može satima ispijati kave.
za mene je uživanje rad oko mojih biljčica!
Na vrh
OSica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Svibanj 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1105
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OSica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2013 u 14:17
Nisam ni ja ljubitelj kaktusa,ali me čovjek oduševio.Više volim sukulente i pokušavam ih skupljati.Piši me negdje za kameniku i onu biljčicu sa prethodne slikice prije kamenike,kada budeš imala viška.Stavila sam fotku aloe gosp.Čordaša a kada budem stigla stavit ću i ono što sam od njega uzela.
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2013 u 22:32
Originalno poslano od člana antonija antonija napisao:

pa ti imaš zavidnu kolekciju kaktusa.
Antonija,
nije baš koliko neki imaju jer nisam veliki ljubitelj ni sobnog cvijeća ni kaktusa. ja volim vrt, trajnice,grmove i penjačice.
jedno vrijeme sam imala puno sukulenata ali mi je uvijek bio veliki probllem prezimljavanje.ove naše zime su sve gore i teže.
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Ožujak 2013 u 20:22
Originalno poslano od člana cvetlin cvetlin napisao:

Jako lijepo i bogato naravno kad je u Slavoniji kak bi bilo? Moram izdvojiti onaj visoki rozi plamenac,probudio mi uspomene na praznike kod bake.
draga cvetlin dobrodošla!
nažalost, slavonija je danas bogata još jedino u tradicij, običajima,mladim tamburašima i ormarima sa stogodišnjim vezenim rubinama[tko ih je uspio spasiti]. sve ostalo je nestalo. prodaju se dukati da bi se preživjelo, bakice više ne smiju prodavati jaja, mrkvu i grincajg na tržnici jer nemaju opg a i da smiju malo tko kupuje jer se večinom sve kupuje u trgovačkim centrima a one ne zarade ni za autobusnu kartu kako bi došle sa sela.
tržnica je prije vrvila od ljudi i prodavača.ljudi su imali naviku dolaziti, sastajati se i kupovati sve i svašta što se nudilo.
danas nema ništa, ni prodavača ni kupaca,stolovi su prazni...
jedino što nas slavonce raduje su djeca koja još uvijek odlaze u kulturna društv, uče plesati, svirati i pjevati a kada na trgu tamburaši zasviraju"šokačko" ne stanemo svi u jedno kolo.
Na vrh
tanja j View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2011
Lokacija: GOSPIĆ-ZADAR
Status: Offline
Bodovi: 159
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tanja j Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2013 u 14:54


Imaš pravo, stvarno nisam vidjela ljepši vrt, slobodno mogu reći da bi se mnogi rasadnici mogli posramiti pored tvoga vrta
Lika u srcu!!!
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Ožujak 2013 u 09:25
...ovo je jedan od najpoetskijih i svakako najljepši opis gospine trave koji sam ikada pročitala, bravo koka, skroz si me raznježilaStarClap...
...vjerujem da si svojoj kreativnosti otpustila kočnice i za današnju Veliku Subotu pripremila najljepše pisanice...
lijepi pozdravSmile

...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2013 u 08:02
Originalno poslano od člana Leona31 Leona31 napisao:

Bila videla i sve mi se svidja,sve si postrojila kao vojnike,sta ti je na poslednjoj slici i jel ono spremilo cvetice?[IMG]smileys/emot120.gif" align="absmiddle" alt="smile64" />



Leona, vrijedna vrtlarice, dobro ti jutro!
na posljednoj slici je

    KAMENIKA     saxifraga arendisii

trajnica visoka do 20 cm i to kada cvjeta. cvjetiče donosi na uspravnim stabljikama bez listova.
cvjeta u travnju .
voli polusjenu i vlažno dobro drenirano tlo iako će dobro uspjevati i na suncu ali uz redovito zalijevanje.
preživi vro ekstremne uvjete.
pogodna je za sadnju u posude i žardinjere,dosta se brzo širi i sitnim korjenčićima se hvata za kamenje i vrlo brzo stvori male cvjetne tepihe koji su lijepi u svako godišnje doba jer je zimzelena a ima prekrasne čipkaste lističe.
Na vrh
tanja j View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2011
Lokacija: GOSPIĆ-ZADAR
Status: Offline
Bodovi: 159
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tanja j Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2013 u 21:40
Originalno poslano od člana SlavujVk SlavujVk napisao:

Tanja, svakako ću ti se javiti ako budem dolazila ,
moja svekrva je iz malog polja kod Perušića.


To bi bilo lijepo jer Perušić je 15 km od mene [IMG]smileys/smiley20.gif" align="middle" />
Lika u srcu!!!
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Ožujak 2013 u 19:47
No comment jer riječi su suvišenesmile113 ali ipak PRELJEPO red zime red proljeća a cvijeće , neznam riječ koja bi dočarala ljepotu.
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
tomica View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 22 Listopad 2009
Lokacija: Mostar
Status: Offline
Bodovi: 939
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tomica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2013 u 14:29
Moj duboki naklon za sve, stvoriti sve ovo uz pet muških......
Seka
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Ožujak 2013 u 18:20
danas je VELIKI PETAK, dan Isusove muke .
kroz opis jedne biljke sjetit ću se i Marije, Isusove majke.

tekst sam prepisala

GOSPINA TRAVA   hypericum perforatum

Kada neka biljka nosi Gospino ime, tada možete biti sigurni da ga je zaslužila
Gospa je uvijek simbolizirala Božju nježnost , brižnost i majčinski karakter.
Biljke posvećene njoj imaju gotovo majčinsko djelovanje a gospina trava se ističe iznad svih njih.
Što da kažemo o biljci koja ne samo da njeguje kožu,ublažava bol u zglobovima i mišićima, nego pomaže i potištenoj psihi čovjeka pritisnutoj raznim nedaćama.
Kako bi mistična slika bila potpuna Gospina trava cvate oko ljetnog solsticija-predkrščanskog simbola vrhunca sila života i dobrih sila.

Kada napravite pripravke od Gospine trave i zagrije vam dušu, nema kraja njenoj upotrebi.
Napravite od nje kremu za lice ili slatke llikere a ako baš hoćete možete staviti i buket njenog prekrasnog cvijeća da vam donese mitsku sreću ili barem osmjeh na lice!
Na vrh
OSica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Svibanj 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1105
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OSica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2013 u 07:23
Može,samo da pronađem tu njegovu stranicu.Ponudila sam mu pomoć kada krene iznositi sve van kao volonter.
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2013 u 21:36
ove zadnje fotkice su me baš oduševile, krasnih primjeraka imaš draga SlavujkaSmile...
lijepi pozdrav
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Ožujak 2013 u 23:33
Originalno poslano od člana aralija aralija napisao:





No comment jer riječi su suvišene[IMG]smileys/emot165.gif" height="97" width="99" align="absmiddle" alt="smile113" /> ali ipak PRELJEPO red zime red proljeća a cvijeće , neznam riječ koja bi dočarala ljepotu.
hvala ti aralija na čestim posjetama i lijepim komentarima!
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2013 u 18:47
Originalno poslano od člana tomica tomica napisao:

Moj duboki naklon za sve, stvoriti sve ovo uz pet muških......
draga tomica kao prvo dobro mi došla!
dobro si zaključila, pet muških, ali prošlo je i to.
vrt mi je u to vrijeme bio jedino mjesto gdje sam mogla održati red i gdje nitko nije ostavljao svoje stvari.
kada mi je prva snaha došla u kuću kao da mi je anđelak došao i još mi je rodila unučice blizančice!
Na vrh
cvetlin View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 714
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cvetlin Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Ožujak 2013 u 17:45
Jako lijepo i bogato naravno kad je u Slavoniji kak bi bilo? Moram izdvojiti onaj visoki rozi plamenac,probudio mi uspomene na praznike kod bake.
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2013 u 10:00
pa ti imaš zavidnu kolekciju kaktusa.
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2013 u 22:24
Originalno poslano od člana Retriver Sara Retriver Sara napisao:

ove zadnje fotkice su me baš oduševile, krasnih primjeraka imaš draga Slavujka[IMG]smileys/smiley1.gif" align="absmiddle" alt="Smile" />...lijepi pozdrav



sara
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2021222324 282>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,329 sekundi.