Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Slavujev vrt
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Slavujev vrt

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 4445464748 282>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 5 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (4) Hvala(4)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2013 u 23:34

LUKOVICE TULIPANA

Tulipani će bolje uspjevati ako ih svake 2-3 godine povadite i preselite.
Lukovice izvadite krajem srpnja kada im listovi požute i daju se lagano iščupati što je znak da su zrele i da su se razmnožile.
Lukovice spremite na suho mjesto i posadite u listopadu.
Vađenjem ćete spriječiti da lukovice odu duboko pod zemlju, a ponovnom sadnjom dajete im prostora da bi se mogle razvijati i pokloniti vam krupan cvijet.
Preseljenjem na drugo mjesto izjegavate razvoj bolesti i napad štetočina.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
vijolica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 1265
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vijolica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2013 u 23:36
Pratim redovito tvoju temu,samo sam lijena javiti se.
Hvala ti na savjetima,vidi se da znaš puno o biljkama.
Vrt ti je predivan!
             
Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2013 u 23:51
Predivan je tvoj vrt , kad jednom pocnes listati stranice i setati , ne mozes prestati !
                                                                                                                                                 
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2013 u 05:51
vijolica, dobro došla.
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2013 u 05:54
drago mi je gute!
jako mi se sviđa ovaj medo, sigurna sam da se zove Tedy!
Na vrh
rosa2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 29 Srpanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 2168
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rosa2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2013 u 08:20
prava mala bajka ClapClap
cvijet za cvijet=buket
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2013 u 09:02
prelijepo smile64
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2013 u 13:23
Slavujčice tvoje začinsko i ljekovito bilje je baš po mome guštu! Volim kada je nešto ujedno lijepo i korisno.
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2013 u 15:09
UUuuuuu dobrih 10 stranica sam pregledala i pročitala ali mislim da imam još zaostataka a svakako moram pročitati jer u tvom vrtu uvijek nešto naučim a i napasem oči. ove sam godine nekako preskočila napraviti sirup od maslačka, srećom da sam sad čitala stranice unazad i došla do recepata za sirupe od mačine dušice i od kuša (kadulje). To ću svakako napraviti ovih dana.  Imam puno lavande pa ću raditi i ulje za kojeg si isto napisala recept.
Vrt ti je melem za oči i dušu smile71
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
Nisa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši cvijet u cvijetnjaku 2017

Pridružen: 16 Ožujak 2013
Lokacija: Drinovci
Status: Offline
Bodovi: 3089
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2013 u 12:48
Kod vas se može uživati i istovremeno učiti lakoćom. Više nego dovoljno za česte posjete.
Na vrh
bucka123 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 664
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bucka123 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2013 u 21:07
Slavujčice, tvoje slike, savjeti, recepture ....već su naznake jedne prelijepe, jako čitanje knjige koju će svatko s radošću poželjeti je imati u zbirci. Bilježim se za jednu od prvih primjeraka potpisanu rukom samog autora. Heart
Nemoj hodati ispred mene,možda te neću moći pratiti. Nemoj hodati iza mene, možda te neću znati voditi.Samo hodaj pokraj mene i budi mi prijatelj.    
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2013 u 14:32
Da te pozdravim i da  zahvalim na lijepim i korisnim postovima.  smile76
Malo sam u gužvi i skitnji ali te spominjem i evo našla sam malo vremena za šetnju u tvom procvalom  vrtu. Ova mi je slika divna! Vrt okupan suncem... odiše mirnoćom a sigurno i slavuj pjeva..
 
 
Rijeka

Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2013 u 14:50
rosa 2

enrikova nona

desert rose

korijenko

bucka

drago mi je da posjećujete moj vrt a još draže što vam se sviđa ono što pišem jer je to dokaz da moj trud nije uzaludan i da ću jednog dana, kada sve posložim, napisati knjigu.

Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2013 u 14:56
draga Miro,
uvijek si dragi gost u mojem vrtu.

pogledaj još jednom siku koju si citirala,
u desnom uglu ćeš vidjeti napola osušeni orah koji nije u mom dvorištu,
na tom orahu -pjeva slavuj i stoji na goloj grani da ga mogu vidjeti!
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Svibanj 2013 u 08:48
Napisati ću nešto o kralju češnjaka, o čovjeku o kojem sam čitala i jako mi se svidio kao osoba koja ima preko 3000 recepata narodne medicine temeljene na češnjaku a skupljanih više od 30 godina.

VENČESLAV ŠPILAK- uzgajivač prirodnog češnjaka,haiku pjesnik,bivši pekar,pjesnik duše.
Živi u savršenom odnou sa prirodom i ljepotu koju mu ta veličanstvena energija vrača nesebično nudi znanima i neznanima.

Kod uzgoja češnjaka treba na svaki metar kvadratni poaditi niski grah jer sve ličinke pa i lukova muha idu ispod listova graha.

OTAPANJE MASNIH I VAPNENASTIH NASLAGA U KRVNIM ŽILAMA
ako se često pije,potiče i mršavljenje.
30 češnja češnjaka
4 limuna
sitno narezati, stavit u lonac,preliti litrom vode, prokuhati i procjediti.
svako jutro popiti 5 žlica.
pripravak uzimati 7 tjedana.

RAKIJA OD ČEŠNJAKA PROTIV GRIPE I CRIJEVNIH VIROZA
25 dkg češnjaka, muških glavica
1 l vinske žestice ili jake 45% rakije
oguliti češnjak i narezati na komade i staviti u litru rakije.
mora stajati na temp. 30 stupnjeva- 14 dana.
najbolje držati na suncu.
nakon 14 dana se procjedi i može stajati više od godinu dana.

uzimati u vrijeme epidemije gripe i crijevnih viroza-10-15 kapi prije ručka, a ako je bolest uzela maha uzima se dodatno još po 20 kapi prije i poslije podne.
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2013 u 18:10






Hebe












Kadulja


Ruta






Rambler ruža(Chevy chase)


Na vrh
toni View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Veljača 2008
Lokacija: Babotok
Status: Offline
Bodovi: 13567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje toni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2013 u 18:39
smile57
toni

o Babotok,moj Babotok
Na vrh
11111 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 2457
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 11111 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2013 u 18:48
lipo ....pravo bogatstvo boja smile57
što roditelji izdišu to djeca udišu ...oni su naša slika..naše najdraže i najljepše cvijeće....pozzz od Ruže
Na vrh
arim View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Ožujak 2009
Lokacija: Vinkovci
Status: Offline
Bodovi: 1377
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arim Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2013 u 20:04
Iz dana u dan kod tebe se samo izmjenjuju ljepotice pa je teško izabrati najljepšu.  smile219
“Život je kao ogledalo: ako mu se namrštiš, namrštiće se i ono tebi; ali ako mu se nasmiješ, uzvratiće ti osmijehom.” – Vilijem Takerej
Na vrh
dadinica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Travanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 5177
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dadinica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2013 u 20:15
Ovo tvoje carstvo osvaja svaki put novim izgledom.
Ovoga puta je poseban dojam ostavila slika sa ivančicama.... usamljena breskvolisna kampanula između njih stoji ponosno, kao borac - sama protiv svih.
Poznato, zar ne?
Pozdravi iz Baranje!
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 4445464748 282>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,328 sekundi.