Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Slavujev vrt
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Slavujev vrt

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678 282>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 5 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Veljača 2013 u 13:39
karmen, dobrodošla!
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
kamenika View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2013
Lokacija: Umetići
Status: Offline
Bodovi: 68
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Veljača 2013 u 13:44
Ovo je cvjetni vatromet oči su mi ostale u tvom vrtusmile93
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Veljača 2013 u 13:48
ok kad budeš spremna istakni ponudu
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Veljača 2013 u 15:55
Originalno poslano od člana rosa2 rosa2 napisao:





prvi puta sam prošetala tvojim vrtom i bas me osvojio predivan je ,vidim i ti voliš potočnice one su baš predivne u svim kombinacijama
kada sam pisala o potočnicama zaboravila sam ti napisati da imam potočnicu trajnicu-bruneru. ima listove hrapave kao poljski čičak a cvijetići su isti kao kod ove sa slike samo su zagasitije plavi. ako joj se pronađe dobro mjesto-polusjena-, i rahlo, hranjivo tlo može cvjetati cijele sezone pomalo. u proljeće,kada prvi puta procvjeta ,stvori oblak prekrasne plave boje.
Na vrh
sanjalica4 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 30 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 257
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sanjalica4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Veljača 2013 u 15:59
jedan od najljepsih vrtova.smile120
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Veljača 2013 u 22:08
Obavezno sam morala doći pogledati najavljeni nastavak slika vrta i dakako samo mogu potvrditi moj prethodni komentar.
Jako mi se dopala Opuntia compresa
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Veljača 2013 u 23:19
Lijepi je nastavak, uživala sam u ljetnim slikama. Čudesna ti je lavanda.
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Veljača 2013 u 08:07
u vrtu mi trenutno cvjeta zimski jasmin pa evo nešto o njemu

ZIMSKI JASMIN
        jasminum nudiflorum , čemin
grm, povijuša koji cvjeta između studenog i travnja,
stoga ga posadite na mjesto gdje zimi često prolazite.
može izrasti do 3 metra ali ako ga ne povežete uz oslonac nakon 1 metra će se početi povijati prema zemlji i stvoriti gusti grm u obliku vodopada.
uspjeva na svakom vrtnom tlu, na suncu i polusjeni,
u jesen odbaci sitne kožaste listiće a u njihovim pazušcima se stvara cvjetni pupoljak.
   cvjetanje mu ovisi o pojavi mraza.veliki minusi mu odgađaju cvatnju
orezuje se nakon cvatnje i može se snažno orezivati jer cvjeta na starim granama.
naročito prirodno djeluje kada može visiti preko zidovakao u svojim stjenovitim staništima u sjevernoj Kini.
   na dan svete Lucije od ove cvjetne zavjese odrežite grane i za Božić ćete imati buket žutog cvijeća.
     cvjetovi zimskog jasmina su odmor za oči u hladno doba godine.
     i pčele se raduju ovom ranom izvoru hrane.
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Veljača 2013 u 09:34
hvala ti na opisu .vrlo je poučno.trebala bi ga uslikati i slikicu staviti da ju vidimo.
da li se u tvom rasadniku nalazi i z.jasmin.ako ne obavezno ga stavi
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Veljača 2013 u 10:01
imam zimski jasmin u rasadniku, staviti ću uskoro i njegovu sliku.
danas ću u oglasima objaviti što imam zakorjenjeno od trajnica i što mogu odmah mjenjati ili prodavati. neke mi još spavaju a nisam ih prošle jeseni obillježila pa neznam što je dok ne potjera. ubrzo ću staviti nove slike trajnica.
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Veljača 2013 u 20:54
lavanda sa moje slike
   ova vrsta lavande ima uske igličaste lističe, raste grmasto i zbijeno. obilno cvjeta tokom cijelog ljeta sve do prvih mrazeva.
podnosi temperaturu i do -30.
cvjetovi su joj zagasito ljubičaste boje i dobro ju zadrže i nakon sušenja.
prvi puta ju orezujem u rano proljeće kada malo zatopli.
nikada se ne smije orezivati do drvenastog djela na grani.
reznice koje orežem stavljam na zakorjenjivanje i jako je bitno da se ne stavljaju odmaknute jedna od druge nego zbijene jer će tako biti veći broj koje će do ljeta pustit žile i dobro se ukorjeniti do zime.
slijedeći puta ju orezujem kada režem cvjetove za sušenje,a ona cijelo ljeto ima cvjetova.
još nešto iz mog iskustva- da bi imali lijepe,niske i kuglaste lavande-
svake 3-4 godine u jesen ju cijelu iskopajte ,napravite dublju rupu i vratite lavandu tako da joj svi odrvenjeli djelovi dođu u zemlju.
posadite tu čudesnu biljku u podnožju ruža,ili u sunčani kamenjar i uživajte u njezinom mirisu, boji cvjetova i mnogim posjetiteljima koje je privukla svojim medonosnim cvjetovima.
eterično ulje lavande djeluje na tijelo, duh emocije te ima mnoga ljekovita svojstva.
jeste li ikada probali med od lavande?   nešto posebno!!!
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Veljača 2013 u 21:20
Čudi me da ima meda od lavande jer lavanda ne medi. Možda se eterično ulje na neki način umiješa u med?
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Veljača 2013 u 21:34
postoji med od lavande.moja prijateljica ima 2400 sadnica lavande i pustila je jednog pčelara s košnicama. med je prekrasan,puno rijeđi i ima jaki miris po lavandi a cijena....50 kn pola kg. ako želite probati možete naručiti
da, ako lavanda ne medi šta na njoj rade rojevi pčela???
i još jedan podatak-prije pčela na lavandu idu bumbari-zašto-moram pitati
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Veljača 2013 u 22:20
SlavujVk...lijepe si opisala biljke, mogla bi i u podtemama o određenoj biljci staviti koju sliku i svoj opis i iskustvo.
 
Vzano za lavandu (znam za orezivanje kako i kad, u klimatskim uvjetima kod mene mogu ju orezati u kuglasti grm i nakon što poberem cvjetoce za sušenje i ostalo što s njima radim i ponovo ju malo doradim radi ljepšeg oblika u proljeće, no ovaj savjet za dublje ukopavanje nakon par godina rasta je stvarno odličan. Jer koliko god ju što niže orezali, a mora ostati mali dio koji nije odrvenio, iz godine u godinu taj odrvenjeli dio je sve viši i onda lavanda više nije ono što je bila u svojoj drugoj i trećoj godini rasta.
Super savjet Thumbs%20Up
 
A vezano za lavandu i med.....pčelari kažu da lavanda kada medi onda ima puno nektara, a manje peludi, a pelud je hrana za pčele, ako ima manje peludi onda ima i manje pčelinjeg podmlatka. No pčele rado idu na lavandu i kažu da ju je dobro saditi uz ostale cvjetnice jer je tad dobro došla u svijetu pčela.

 
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Veljača 2013 u 22:35
moon pozdrav,
imam preko300 vrsta trajnica i o svakoj svoje iskustvo, poneku pričicu i nešto što je netko drugi napisao.provela sam sate čitajuči knjige i proučavajuči svaku pojedinu biljku.
ovo o podtemama nije problem.imam dosta slika a ove godine ću ponovno svaku sllikati.
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Veljača 2013 u 22:41
jeste moon i to mi je taj pčelar rekao samo nisam sve shvatila.
sada mi je jasno zašto je spominjao propadanje košnica nakon ispaše na lavandi
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Veljača 2013 u 22:41
bit će lijepo gledati slike tvojih trajnica čitati tvoje pričice prožete osobnim iskustvom. Unaprijed se veselim novom cvjetnom ciklusu u tvom vrtu.
Na vrh
lucy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 02 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2541
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lucy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Veljača 2013 u 00:37
Lavande obožavam. Ova tvoja je prekrasna! Drago mi je da sam naučila nešto novo o lavandama. Poslušat ću tvoj savjet o dubljoj sadnji. Hvala.
Sutra je novi dan.
Na vrh
tikvić View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 08 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2349
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tikvić Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Veljača 2013 u 08:46
 Slavuj očarana sam tvojim vrtom!!!ClapClapClap
Nestrpljivo čekam nastavak tvoje cvijetne priče!
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Veljača 2013 u 12:58
Weigela


Weigela


Monarda


Anthemis tinctoria(žuti jarmen)


Rudbeckia


Salvia nemrosa


Buddleya


Buddleya


Lonicera caprifolium


Clematis Henry


Aubrieta žuta


Ljiljan


Kamen


14.studeni 2012.-pavitina





Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678 282>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,336 sekundi.