Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne cvjetajuće biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Vriesea
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Vriesea

 Odgovori Odgovori Stranica  <12
Korisnik
Poruka
SLAVONKA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Listopad 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1489
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SLAVONKA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Prosinac 2008 u 18:52
ja ju nisam pokušala razmnožiti,a svojoj nikad ne zaljevam zemlju samo uspem mlake vode u rozetu.
čovjek uči dok je živ
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
mare78 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 24 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mare78 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Veljača 2009 u 11:09

dobila sam ovu prekrasnu biljku na poklon,ina krasan cvijet,zdravo lišće,prdivna je...kako ću je zalijevati? zapravo, smijel li zaliti rozetu unatoč tome što ima cvijet? smijem li je prskati? hvala!

Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Ožujak 2011 u 13:51
Ja sam je kupila prošle godine, moja je ocvala,  i mislila sam da će uginuti, ali za divno čudo ona je nastavila rasti!!!
 
Ne traži nikakvu posebnu njegu ( bar moja). Zaljevam je 1-2 puta tjedno i to u rozetu i ona raste na očigled!!!
 
Evo i moje...
 
 
 
 
Na vrh
AAnčica View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 13 Lipanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 55
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje AAnčica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Srpanj 2011 u 20:29
Dobila sam danas na poklon ovaj ljepi cvijet koliko vidim po forumu da je dosta zahtjevan. Kakav je kod vas?
Na vrh
*Bonsai* View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2012
Status: Offline
Bodovi: 89
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje *Bonsai* Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2012 u 14:48

dobila sam je za 8 mart ako neko zna nesto vise o odrzavanju neka mi kazesmile226Heart
Na vrh
GoldenFlower View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 08 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 9
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje GoldenFlower Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2012 u 22:27
Koliko ja znam takve biljčice vole svijetlost ali ih se ne smije držati na direktnom suncu. Isto tako sam čula da se zalijevaja tako da se ulijeva meka voda u rozetu. Ja imam doma bromeliju, slična stvar, ali sam je špricala tako da se voda ulijevala u rozetu. Eto, to je sve što znam. Nadam se da će pomoći ;)
Na vrh
bili cvitak View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 03 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 329
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bili cvitak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2012 u 23:10
ja imam vrieseu christianu
cvijet treba sunce da bi bio cvijet, čovjek treba ljubav da bi bio čovjek
Na vrh
bili cvitak View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 03 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 329
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bili cvitak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2012 u 23:17
ne bih rekla da je baš nešto zahtjevna, kako su već rekle neke forumašice malo mlake vode u rozetu tu i tamo i sve 5 , sad se cvijet suši bebač raste sa strane ali kad sam je kupila imala je već tada veliku bebu pored sebe koju sam odmah odvojila i evo obje biljke se drže a sad dolazi još jedna prinova... baš se radujem . nije mi na suncu ali ima dosta svjetlosti
cvijet treba sunce da bi bio cvijet, čovjek treba ljubav da bi bio čovjek
Na vrh
GoldenFlower View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 08 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 9
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje GoldenFlower Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Ožujak 2012 u 12:05
A da ne pričamo o tome kako prekrasno izgledaju smile198
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Ožujak 2012 u 08:48
godinama je već imam.raste,cvate ali ne dajem joj ništa posebno.
dobila sam ju jedan put za rođendan.mora da je bilo od srca
Na vrh
mrvica. View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 06 Kolovoz 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 69
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mrvica. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Ožujak 2012 u 08:34
trebala bi malu pomoć, što kada se cvijet osuši . da li ga treba odrezati ili ostaviti ??
početnik u svemu :)
Na vrh
GoldenFlower View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 08 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 9
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje GoldenFlower Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Ožujak 2012 u 21:31
Ja sam svoj ostavila. Vidjela sam da mladice izbijaju kraj cvijeta tako da me strah izvaditi ga. :// I ja bi voljela znati što napraviti s njim jer se moj stvarno sav presušio...
Na vrh
darijaz View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 20 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 138
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje darijaz Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2012 u 23:28
  središnji ljevak mora biti pun  čistom vodom iz njega tera cvijet. zovu ga još kičena sablja u prirodi one koje cvatu žuto otvaraju svoje cvijetove danju a one koje cvatu bijelo  otvaraju se  po noči. kod svake vrste bromelija matična biljka propada razmnožavate ju mladicama. zemlja mora biti uvijek vlažna, zaljevaj mlakom vodom  u kojoj nema vapnenc a. inaće takve biljke rastu visoko na drvečima kao nametnici i u njima žive male male  žabice.neoregelija,guzmanija,ehmejaima ih puno vrsta oko1400i nije teška za uzgoj
 ps biljku presađuješ 2 putau razdoblju od mladice do cvatnje listove reži samo dokle je smeđi suhi dio i klas kad ocvate. obično cvate ljeti šare budu izražajnije kad su na svjetlom mjestu  ali ne na suncu sretno
Na vrh
orhideja4 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 22 Svibanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 134
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje orhideja4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Rujan 2012 u 19:42
Pozdrav dragi moji,

ja sam jučer kupila ovaj cvijet. Zanima me da li mu moram livati vodu u rozetu(ovaj dio iz kojeg ide cvijet) ili ne? Koliko često mu moram zemlju polit? Može li biti   u sjeni?



Uploaded with ImageShack.us
Na vrh
*Bonsai* View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2012
Status: Offline
Bodovi: 89
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje *Bonsai* Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2013 u 12:11
 ja cu moju presaditi jer ima nekolike rozetenadam se da necu upropastiti i da ce ponovo procvjetetismile99
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,281 sekundi.