Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne cvjetajuće biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Vriesea
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Vriesea

 Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
Poruka
Matko View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Status: Offline
Bodovi: 181
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Matko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Vriesea
    Objavljeno: 15 Prosinac 2007 u 13:16
Evo da napisem nešto o svojoj najdražoj soboj biljci!!
Iako je dosta zahtjevna i potrebna joj je stalna briga, kada biljka procvijeta sav trud se isplati!! a kada procvijeta cvijet zna ostati na životu i do 6mj.
 
Idealna teperatura za ovu biljku je negdje odo 23-27 *C, i traba uz toplo mjesto i dosata svijetlo mjesto. i obiolno zaljevanje!!!
 
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
AB100 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 08 Studeni 2007
Status: Offline
Bodovi: 120
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje AB100 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Prosinac 2007 u 14:10
ja sam ju imala jednom davno i propala mi ja ali što kažež jako prekrasna biljka.
AB100
Na vrh
Matko View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Status: Offline
Bodovi: 181
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Matko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Prosinac 2007 u 14:17
Dosta je zahtjevna, i stalno traži brigu. to je jedini problem kod nje.

Ažurirao Matko - 15 Prosinac 2007 u 14:17
Na vrh
Ivona View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 09 Ožujak 2007
Lokacija: United Kingdom
Status: Offline
Bodovi: 192
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Prosinac 2007 u 15:01
Predivna biljka!!! Vidjela sam ju nekidan u cvijećarnici ali se nisam usudila kupiti! A stvarno je predivna!!!
Na vrh
alkemicar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2007
Lokacija: suncani jug :)
Status: Offline
Bodovi: 1384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alkemicar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Prosinac 2007 u 15:12
predivna je
ja sam imala biljku vrrrrrlo sličnu ovoj (nažalost sam je dobila bez imena i bilo kakve deklaracije u uputstava) i uspjela sam je uništiti
Na vrh
Ivona View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 09 Ožujak 2007
Lokacija: United Kingdom
Status: Offline
Bodovi: 192
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Prosinac 2007 u 15:15
zato me je i strah uzeti, nije baš jeftina, a sturčnjak sam u tome da uništim biljke!
Mogla bi dobiti i diplomu kao najbolji uništavatelj cvijeća.smile198
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Prosinac 2007 u 20:55
vidio sam nekidan, u presoflexu jednu takvu ali u stvarno lošem stanju tako da sam nakraju odustao od kupnje!!
Na vrh
Matko View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Status: Offline
Bodovi: 181
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Matko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Prosinac 2007 u 10:51
Ako biljka nije u dobrom stanju kada ju kupujete, bolje ju tada nemojte ni kupiti!
 I sam je teška za ugoj, a ukoliko je još i dobila "po repu" ranije, tada je najbolje cekati bolji primjerak!
tko rano rani..... ne čini proljeće!!!
Na vrh
Plantlover View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 02 Siječanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Plantlover Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Siječanj 2008 u 22:55
Ja imam takvu,sada je dobila 'mlade'
Na vrh
Matko View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Status: Offline
Bodovi: 181
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Matko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Siječanj 2008 u 12:01
Jesi ih već posadila u nove posude ili su još sa majkom??
 
 
Pošalji nam sliku!!!
tko rano rani..... ne čini proljeće!!!
Na vrh
Plantlover View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 02 Siječanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Plantlover Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2008 u 19:15
Jos nisam PRESADIO.Posaljem vam sliku kasnije(za informaciju ja sam musko)
Na vrh
lana_1 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 1069
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana_1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2008 u 12:46
ja vidila u konzuma mali primjerak ove biljke dođe četrdesetak kuna, a kako nisam znala ništa o njoj nisam htjela riskirat da je ubijem svojim pokusima   
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2008 u 18:35
Plantlover - neka si muško, meni je nešto najljepše kad se i muškarci bave biljem, cvijećem i sl. - svaka čast.
A biljkica je predivna, skupa, ali očito se trud isplati.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2008 u 09:06
 I ja ih meracim vec dugo, a kako i ne bi kada su prelepe !
 
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2008 u 14:16
Čudesne su, ali ja se sada bavim vanjskim cvijećem,. pa samo gledam vaše slikice. Možda jednog dana?
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2008 u 14:29
Joj Trisa u pravu si, ovih dana sam po citavo popodne u vrtu. Posadila sam klematise,rododendron,neke zaostale lukovice,orezala ruze i vocke,rasadila dan i noc,okopavala,izbacila pelargonije a kako izgleda setva jednogodisnjeg cveca ce uskoro,ako nastavi ovako toplo... posla napretek, ali vec se sarene safrani,zumbuli,ljubicice,uskoro ce narcisi pa sve pada lakse (narocito kada zavrsis i sednes da popijes kafu Wink i to u vrtu,u februaru).
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
RJelena View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 04 Ožujak 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje RJelena Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2008 u 21:25

Jesu zahtevne ALI VREDE TRUDA!!! PREDIVNE SU...

Na vrh
SLAVONKA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Listopad 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1489
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SLAVONKA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Prosinac 2008 u 11:08
ja imam jednu ista je kao na prvoj slici kod Matka.Kod mene je 3 godine,kad je ocvala iz mame je izašla mladica i mladica je prerasla mamu,mama je još živa tako da imam dvije u jednoj.Ali nikako da mi opet procvjeta.
čovjek uči dok je živ
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Prosinac 2008 u 12:56
jel ju netko probao razmnoziti???
Na vrh
Brbe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 05 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 874
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Brbe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Prosinac 2008 u 18:42
Bio sam kupio jednu u Konzumu prije nekoliko mjeseci... Bila je pri kraju sa cvijetnjom pa su je prodavali za 10 kuna...
Mislio sam da bude odapela jer se polako sušila i tako sam ju bio stavio sa strane, samo svako toliko zalio zemljicu i jedva čekao da konačno crkne kad ono neki dan iz matične biljke baca jednu mladicu...
ehhh sada ćemo da vidimo dali će preživiti ovu zimu...Confused
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,328 sekundi.