Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Rebutia
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Rebutia

 Odgovori Odgovori Stranica  <12345>
Korisnik
Poruka
Klimatis View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 1360
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Klimatis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2012 u 10:12
Prelijepa je Zmaj! Tako mala a puna cvjetova!
Neka se sve zeleni
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
dzeni View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 07 Ožujak 2012
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 386
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzeni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2012 u 17:38
Wow,Zmaj koji prizor.Bas prekrasna rebutia.Koliko cesto je zaljevas u periodu cvjetanja,ja s tim nisam nacisto?
sutnja je zlato....
Na vrh
zmaj View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 317
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zmaj Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2012 u 09:18
Uploaded with ImageShack.us

Moj bodljić razvio i treču rundu cvjetića, četiri je otvorio, a ima još osam pupova.
Dzeni sorry što ti prije nisam odgovorio. Zalijem je obilnije kad se supstrat posuši, a prihranjujem je svakih desetak dana.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2015 u 08:45

Među zadnjim mojim kupljenim kaktusima je  Rebutia heliosa.  Čitam da je dosta komplicirana i teška  za  uzgoj. Nedavno kod Bešlića sam vidio samo cijepljene primjerke ! ?   Kakva su vaša iskustva sa Rebutia heliosa ?

Meni je heliosa prava ljepotica, na slikama a vjerujte i u živo. A tako malo, skoro ništa nismo o njoj pisali.  

Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Siječanj 2015 u 08:56
rebutia brunnescens
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Siječanj 2015 u 08:57
...izražavam samo svoje divljenje, o uzgoju ne znam ništaLOL...veličanstvena biljkaClap...
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
zmaj View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 317
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zmaj Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Siječanj 2015 u 20:39









Evo i nekih od mojih Rebutia, neke još nisam slikao.
Ovo je veoma cvijetan rod i nije kompliciran za uzgoj.
R. heliosu imam tri varietea od kojih je jedan cjepljen, a dva odlično napreduju na vlastitom korjenu.
Među prvima počinju sa cvatnjom i cvatu do jeseni.
Imam i nekoliko Sulcorebutia, neki ih vode kao zaseban rod, a neki ih po novom svrstavaju u Rebutie.
Na 7. strani ovog foruma ima tema Rebutie, ali preko dvije godine nije bila aktivna pa bi se teme mogle spojit u jednu. Tamo ima opširan post o uzgoju ove vrste.
Na vrh
zmaj View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 317
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zmaj Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Siječanj 2015 u 20:51









Evo još nekih slika
Na vrh
Miss M. View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 603
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Miss M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Siječanj 2015 u 23:27
Ja imam heliosu v. condorensis od Lovrekovića na vlastitom korijenu koti se ko luda. 

Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Siječanj 2015 u 23:37
Originalno poslano od člana Retriver Sara Retriver Sara napisao:

...izražavam samo svoje divljenje, o uzgoju ne znam ništaLOL...veličanstvena biljkaClap...


Tako je to i s menom !    Clap
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2015 u 09:40
1. 2. 2015 / Rebutia heliosa condorensis - F. Lovreković

  Čitam na Cactuspedia o Rebutia heliosa: They have a thick taproot and are of difficult cultivation and rot prone because of a great sensitivity to the excess of watering, not easy to get to any large size on their own roots really a challenge to grow into a large clump.

Drugi autori po netu slično pišu o uzgoju heliose. Ili malo pretjeruju ili je heliosa toliko drugačija od ostalih rebutia ? Imam i ja varijetet Rebutia heliosa v. condorensis od Lovrekovića i sa njom je za sada sve OK.

@zmaj, lijepu ti cvatu. Sory, nisam vidio da je tema o Rebuti otvorena. Bilo bi dobro da se teme spoje.

Na vrh
pčelica7 View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 1966
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pčelica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2015 u 10:09
Originalno poslano od člana zmaj zmaj napisao:

...
Na 7. strani ovog foruma ima tema Rebutie, ali preko dvije godine nije bila aktivna pa bi se teme mogle spojit u jednu. Tamo ima opširan post o uzgoju ove vrste.

Originalno poslano od člana Pinus Pinus napisao:

...

@zmaj Sory, nisam vidio da je tema o Rebuti otvorena. Bilo bi dobro da se teme spoje.



evo prebacila sam poruke u već postojeću temu....uživajte u ovako lijepim cvjetićima, bravo dečki ClapClapClap 
Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)
Na vrh
zmaj View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 317
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zmaj Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2015 u 13:20
pčelice hvala na trudu i pohvali.
Ja svoje heliose tretiram kao i ostale vrste ovog roda i to im odgovara, rastu, stvaraju nove izdanke i obilno cvatu.
Kao što sam spomenuo imam jednu cijepljenu i nju planiram skinuti i ukorijeniti jer ne vidim svrhu cijepljenja kad odlično uspijeva i napreduje na vlastitom korijenu.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Veljača 2015 u 12:20
2. 2. 2015

Rebutia heliosa & co. Temp. u hladu +4 C a na suncu nekoliko stupnjeva viša. Koliko je zimsko sunce važno za proljetnu cvatnju kod Rebutia ?

Na vrh
Miss M. View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 603
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Miss M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Veljača 2015 u 22:00
Pinus mislim da si nekaj pobrkal ovo je neka sulcorebutia

Na vrh
Miss M. View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 603
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Miss M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Veljača 2015 u 22:05
http://s676.photobucket.com/user/mirjana_album/media/Facebook/kaktusi%20i%20ostalo/73704_113672758697467_622415_n.jpg.html


ovo je moja rebutia heliosa v. condorensis kupljena kod Lovrekovića cvate crveno , obična heliosa cvate naranđasto.
Na vrh
Miss M. View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 603
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Miss M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Veljača 2015 u 22:08
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2015 u 06:57
Originalno poslano od člana Miss M. Miss M. napisao:

Pinus mislim da si nekaj pobrkal ovo je neka sulcorebutia 
 Misliš na predzadnju sliku. Navodnu R. h. condorensis od Lovrekovića. LOL Pobrkal sam da. Vidim sad da je to Sulcorebutia canigueralii  isto od Lovrekovića. Odmah idem pisati oznake. Big smile Mislim da imam i "pravu" Rebutia heliosa condorensis od Lovrekovića. Approve

Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2015 u 09:32
rebutia heliosa condorensis - 11. 2. 2015 Smile

Prije tri godine sam na Flori prvi put kupio par kaktusa od Lovrekovića . Iduće godine sam od njega ponovno kupovao.  Tom prilikom me pita kako mi napreduju rebucije ? A ja ne znam što bi rekao . Ne znam o kojim rebucijama se radi.  A evo ga, on je zapamtio koje kaktuse sam kupio od njega godinu dana ranije. Big smile

Mislim da je na gornjoj slici Rebutia heliosa condorensis. Nadam se da ovaj put nisam pogriješio sa ID LOL

Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2015 u 11:49
predivna je! Sigurno je taj Lovreković neki veliki ljubitelj svojih biljaka kad se nakon godinu dana sjeća kome je šta prodo. Vrlo pohvalno od njegaClap
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,344 sekundi.