Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne lisno dekorativne biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Begonija-corallina
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Begonija-corallina

 Odgovori Odgovori Stranica  123>
Korisnik
Poruka
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Begonija-corallina
    Objavljeno: 15 Prosinac 2007 u 17:20
Nemam pojma kako se strucno zove


Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
oceana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 10 Studeni 2007
Status: Offline
Bodovi: 405
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje oceana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Prosinac 2007 u 18:22
ne znam ni ja, ali jdna od onih koja me podsjeća na djetinjstvo u kući mojih roditelja. Wink
Položaj:puno sunčevog svjetla tijekom cijele godine.
http://www.wanderingsoflight.net/blog
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Prosinac 2007 u 18:36
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
mima View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 320
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mima Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Prosinac 2007 u 19:32
Lijepa biljka. Vidjela sam jednu sličnu biljku, vani, ljeti. Ima prekrasne roza grozdaste cvjetove, visoka jedan metar. 
Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Prosinac 2007 u 19:42
Prekrasna je.

Ja mislim da je to jedna vrsta begonije. smile48
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Prosinac 2007 u 20:16
i ja mislim da je begonija
ali....
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
Monk View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 138
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Monk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Prosinac 2007 u 01:24
jeste , begonija...neshto...
Monk...

prijateljstvo nije velika stvar...vec milion malih stvari
Na vrh
AB100 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 08 Studeni 2007
Status: Offline
Bodovi: 120
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje AB100 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Prosinac 2007 u 14:02
neznam kako se zove ja sam ju imala jako dugo i cvala je svake godine
AB100
Na vrh
Matko View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Status: Offline
Bodovi: 181
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Matko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Prosinac 2007 u 22:56
Begonija je definitivno, vidi se po listu. Iako je jako teško znati tko je točno vrsta, jer broj koji se kreće je negdje oko 900 vrsta.
(Tako sam negdje barem pročitao)
Na vrh
Matko View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Status: Offline
Bodovi: 181
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Matko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Prosinac 2007 u 22:56

A od kuda ime Nacelnik, ako se smije pitati?

Na vrh
Kiki View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 04 Prosinac 2007
Status: Offline
Bodovi: 22
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kiki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Prosinac 2007 u 23:10
Jer ju je dobro na čelnik staviti. LOL
Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Prosinac 2007 u 22:13
Radi se o Begonia Corallina de Lucerna smile186 lako se uzgaja reznicama ...ako je dobro pazimo grm može doseći visinu i do 2 m.
Na vrh
ruža View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 08 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 119
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ruža Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Siječanj 2008 u 00:52
meni liči na ukrasnu koprivu- coleus blumei hibrid
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Siječanj 2008 u 15:27
Ja mislim da je begonija. Imala sam jednu takvu, ali tamno crvenu, rekli su mi da se zove carska begonija, uzela mi je kćerka, pa ću uslikat ako je još živa.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
VanDiemenica View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 27 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 45
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje VanDiemenica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2008 u 12:31
Ta je biljka bila prva koju sam dobila na paženje i maženje od bake.  Imala sam jedno 4 godine. Baka ju  je zvala slonovo uho. Lijepo cvijeta. Ima grozdiće nježno rižičastih, srcolikih cvijetića koji se otvaraju i iznutra srca se vide tučak i prašnici.


Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2008 u 15:36
U ljepo! smile94 Jel voli sunce, sjenu ili...?
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2008 u 16:01
Da ne bude izložena direktnome suncu ali da ima svijetla!!
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Prosinac 2009 u 10:57
Begonia corallina
OPIS BILJKE
Poreklom je iz suptropskih predela Brazila. Period rasta je tokom cele godine.
Visoka zeljasta, grmolika biljka koja može dostići visinu i od 2,5 m. U sobnim uslovima rast ove vrste se ograničava orezivanjem. Listovi su izduženo srcasti, zaoštreni na vrhu, sa zupčastim ivicama, tamno zelene boje sa srebrnasto belim tačkama, na naličju svetlo zelene boje. Listovi pri jakoj svetlosti dobijaju crvenkastu boju. Listovi su dugi 15-20 cm i široki 5-8 cm. Stablo je uspravno, liči na stablo bambusa, bez dlačica. Cvasti su viseće sa mnogobrojnim cvetovima (30-60) jarke roza boje, promera 1-1,5 cm, a cvetna stabla su duga, crvenkaste boje. Muški cvetovi ostaju skoro potpuno zatvoreni. Cveta u bilo koje doba godine.
Sorta „Lucerna“ ima krupne listove 20-25 cm duge i 5-7 cm široke, sa nazubljenim krajem. Lice lista je zeleno sa nevelikim srebrnastim pegama, a naličje lista je crvenkaste boje.
„President Carnot“ ima listove u obliku štita, po rubu su slabo nazubljeni, dužine su do 30 cm i široki do 15 cm, zagasito zelene boje sa belim tačkama.

NAČINI GAJENJA
Traži dosta svetlosti, ali ih treba zaštititi od direktnih sunčevih zraka. Leti se obilno zaliva, a zimi umereno. Traži povišenu vlažnost vazduha, dobro reaguje na orošavanje listova. Zimi temperatura treba da je od 18-20 stepeni. Otkidanjem vrhova biljke u vreme rasta dobiva se grmoliki izgled biljke.

RAZMNOŽAVANJE
Reznicama stabla, delenjem biljaka pri presađivanju, a moguća je i setva semena.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2012 u 22:13
imam ovu vrstu begonije preko metra je visoka ima tri grane kad sam ju jesenas unijela dosta joj je velikih listova otpalo tako da su joj grane gole a na vrhovim tjeraju novi listovi, dali netko ima iskustva s njom da ju izrežem i stavim u vodu dali se lako zakorjenjuje?
evo slike kad sam ju tek unijela unutra
moram ju ponovo slikat donji listovi su joj opali a gore lijepo tjera
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2012 u 22:05
dok se ja predomišljam da ju skratim i pelcam ona će cvjetat

<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.