Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne cvjetajuće biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Nematanthus gregarius- goldfish
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Nematanthus gregarius- goldfish

 Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
Poruka
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Nematanthus gregarius- goldfish
    Objavljeno: 09 Ožujak 2013 u 05:43
Evo jedne zanimljive divne biljčice koju imam, pa pošto ne postoji tema o njoj, odlučila sam ju postaviti...

Slika moje dok je bila mlada






Obitelj: Gesneriad,
zemlja: Brazil, tropske šume

Postoji oko 30 vrsta nematanthusa, a najpoznatiji je popularno zvani Goldfish plant. Cvat varira od narančaste, žute do crvene boje.
Listovi su sukulentni, izrazito sjajni, cvijet u obliku zlatne ribice od kud i dobiva nadimak.
Cvate na proljeće, ljeti, odnosno u toplijim djelovima godine.

Dok je biljka mlada grane rastu okomito, ali s grananjem postaje viseća biljka. Prve godine najčešće ne cvate, potrebno ju je orezivati i pincirati redovito kako bi se razgranala.

Ne podnosi niske temperature  ( do 4" c ), za rast joj je potrebno svijetlo mjesto, ali ne direktno sunce. Potrebna joj je stalna umjerena vlažnost, propusna ali hranjiva zemlja. Biljka će podnijeti i razdoblje bez vode, ali ne previše puta, dakle nikad ne dozvoliti da se zemlja u potpunosti osuši. Ima malen korijenov sustav , i podložna je truljenju ukoliko je zemlja preteška i premokra.



belica,zagreb
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2013 u 05:46
slike s neta...






belica,zagreb
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2013 u 06:56
hvala na ovoj prezentaciji nove (barem)za mene nove biljke.

Jako je lijepa i neobicna, ali na žalost mislim da se još nisam susreo sa njom do sada.

Odakle ona kod tebe, kako si je nabavila??
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2013 u 07:55
Kupila sam ju u mbm-u  kao malenu sadnicu, bila je među sukulentima.. iako u principu i ne spada u sukulente. Ja sam ju nažalost i ispočetka tako i tretirala, nije bila baš sretna... ispočetka joj nisam znala ime pa nisam niti znala ništa o uvjetima... pa sam išla metodom promatranja LOL.
belica,zagreb
Na vrh
Betty Boop View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 24 Prosinac 2012
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 1660
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Betty Boop Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2013 u 08:17
Belice,baš mi je drago što si otvorila temu o ovoj biljčici (ja se nisam usudila jer nemam još iskustva) ali se nadam da ćemo zajedno i vremenom imati šta o njoj da kažemo
Sličice moje nove,malene mezimice stižu uskoro
Na vrh
jankić View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 14 Studeni 2012
Status: Offline
Bodovi: 105
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jankić Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2013 u 17:09
Ovo je moja biljčica kupljena prije 2 mjeseca.Ime su mi rekli članovi foruma,za sada se dobro držiTongue,čitala sam da sporo raste
uživaj u mladosti,nikada nećeš biti mlađi nego što si danas
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Ožujak 2013 u 15:13
Sladak je Jankić, pinciraj ga da ti se što prije razgrana.
belica,zagreb
Na vrh
Betty Boop View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 24 Prosinac 2012
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 1660
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Betty Boop Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2013 u 15:34
Evo i mog nematanthusa "hawaiian jade"
Tako zgodna i slatka biljcica da ne mogu da odvojim pogled od nje...svaki cas dzvirkam da l' ima neki novi cvetic na vidiku

Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2013 u 06:45
evo prvi pupoljčići ove godine su de formirali



belica,zagreb
Na vrh
stefica.n View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 09 Ožujak 2012
Lokacija: Sl.Brod
Status: Offline
Bodovi: 1443
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefica.n Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2014 u 10:47

Pogledajte kako je velika,nije moja,kupila je za poklon.

Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2014 u 13:36
prekrasna je Štefice.
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2014 u 08:06
O štefice krasan ti je, samo tvoj je neki drugi kultivar nego moj... neki dan sam u bauhausu gledala jedan s velikim listovima... nisam ga uzela jer sam kupila ipak nešto drugo...

Moj je još živ i jedan je od rijetkih biljaka koje sam uspjela sačuvati, i sve što mogu reći je da je zaista jedna zahvalna biljka koja ne traži puno pažnje, a čitavo me vrijeme darivala cvijetovima...
belica,zagreb
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2014 u 13:49
evo ga danas....




belica,zagreb
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2014 u 15:21
zaista divanSmile
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2014 u 05:50
Koka i tvoj će biti takav kad naraste Wink
belica,zagreb
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2014 u 07:40
[QUOTE=belica]Koka i tvoj će biti takav kad naraste Wink


...ako se primiConfused, sisgurna sam da hoćeSmile...
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2014 u 21:25
Ima stvarno jako lijepi cvijetic ! Zelim ti da ti se primi i
naraste veeeeeeelika !

                                   
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2014 u 06:49
ma hoće draga :)
belica,zagreb
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2014 u 07:52
Originalno poslano od člana belica belica napisao:

ma hoće draga :)


...nažalost...nećeCry...jutros dođem, a reznica mrtvaShocked...možda je veljača ipak bila malo prerano za reznicuEmbarrassedConfused..
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Lipanj 2014 u 17:20
Moja je biljka definitivno ova...ali nije cvala, već 3.godinu. Šta da joj radim da cvate? Raširila se, razmnožila sam je bez problema, ali cvijeta niotkuda.
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.