Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Flora by Floramye
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Flora by Floramye

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2122232425 55>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
FLORAMYE View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
DONATOR

Pridružen: 14 Siječanj 2011
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1321
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FLORAMYE Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Prosinac 2013 u 22:47
Svima bezbroj
Najsretniji ljudi ne posjeduju najbolje od svega. Oni samo naprave najbolje iz onoga, što im je na raspolaganju.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Prosinac 2013 u 23:17
ovaj vrt sa svojim slikama zrači optimizmomClapClap
proljetni loock u jesenskom vrtu snimila si u baš u najboljim detaljima
Na vrh
Sanja123 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 2021
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sanja123 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Prosinac 2013 u 21:35
Floramye.....ne znam što bih rekla...kako mi je do sada samo promaknuo tvoj vrt? Toliko divota koje do sada još nisam nigdje ni vidjela.....ma oduševila si me...stvarno mi je sve divno.....
U jednom malom dijelu svijeta ja sam najvažniji čovjek.Bog me je postavio ondje,dodijelio mi posebno mjesto s posebnom zadaćom.On čini sve da u tom svijetu budem sretan-a ponekad mi pomaže cvijećem.
Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Prosinac 2013 u 23:44
Nije me dugo bilo ali sad       pa sam si uzela vremena da malo prosetam po vrtovima
koje vec dugo nisam vidjela ! Kod tebe sam se jako ugodno osjecala !
Na vrh
FLORAMYE View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
DONATOR

Pridružen: 14 Siječanj 2011
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1321
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FLORAMYE Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2014 u 19:24
Mari5510, Sanja123, Gute Fee i svima ostalima



Evo kako je to kod mene sve počelo! Ovo je bio prvi razlog moje kasnije sve veće "opsjednutosti" biljkama!
Koliko sam u tome uspjela ili nisam prosudit ćete sami. Znam samo da se ponekad koliko god se trudili rezultat ipak ne ispadne onakav kakav smo očekivali, ali zato je tu iduća vrtna sezona da pokušamo ponovno. I to je prava čar vrtlarenja...



Najsretniji ljudi ne posjeduju najbolje od svega. Oni samo naprave najbolje iz onoga, što im je na raspolaganju.
Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2014 u 19:59
PREKRASNO,PREKRASNO!
napokon sam i ja došla u tvoj kraj,oduševljena viđenom ljepotom.
Prekrasne boje,koje su me oduševile,bravoClap
Trajnice jedna ljepša od druge,a puževe kučiceSmile

"Mića rožica" sa otoka Krka - Omišalj
Na vrh
vila2 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Travanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 904
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vila2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2014 u 21:44
FLORAMYE,  vrt je prekrasan!!! smile64

Predivne i zanimljive biljne kombinacije su me oduševile, ne znam što bi izdvojila jer mi se sve jako sviđa! Slike su prekrasne, a na mene su ostavile dojam romantike i elegancije...

Calychantus je divan! Nalazi li se i on na sjenovitom mjestu?
Ako ti se da, napiši koju riječ o ovom mirisnom grmu...



Pozdrav! smile99
Na vrh
FLORAMYE View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
DONATOR

Pridružen: 14 Siječanj 2011
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1321
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FLORAMYE Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Siječanj 2014 u 21:32
Belina, Vila2, hvala vam drage moje!

Bojim se da nova cvjetna sezona nije baš najbolje počela. Slikala sam jučer neke biljke u vrtu. Bio je 18.01. i ovo je više nego prerano!

...aliumi su krenuli



...hemerocallisi također



...a dicentra će se definitivno smrznut



Pronašla sam i jednog pauka i jednu osu, sunčali su se na puževim kućicama!
Nije dobro, nije, jako se brinem...
Najsretniji ljudi ne posjeduju najbolje od svega. Oni samo naprave najbolje iz onoga, što im je na raspolaganju.
Na vrh
FLORAMYE View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
DONATOR

Pridružen: 14 Siječanj 2011
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1321
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FLORAMYE Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Siječanj 2014 u 21:35
Vila2,zadaću ću obaviti idući vikend! Malo mi je bila gužva ovaj.

Najsretniji ljudi ne posjeduju najbolje od svega. Oni samo naprave najbolje iz onoga, što im je na raspolaganju.
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Siječanj 2014 u 22:35
Floramje, radujem se proljeću u tvom vrtu i slikama tvojih lijepih trajnica.
Za biljke koje su izašle nemoj brinuti, ništa njima neće biti, nije ovo prvi puta da ovako rano provire.
Ako i dođu veći minusi, samo će im usporiti rast.
Na vrh
Nisa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši cvijet u cvijetnjaku 2017

Pridružen: 16 Ožujak 2013
Lokacija: Drinovci
Status: Offline
Bodovi: 3089
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Siječanj 2014 u 23:02
Malo sam šetala tvojim vrtom i ova slika  popravlja raspoloženje nakon poraza od Francuza
Samo Bog može činiti nemoguće, ali ti možeš činiti moguće.
Na vrh
lucy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 02 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2541
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lucy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Siječanj 2014 u 00:37
Koji lijepi vrt!!! Moram se u njega ponovo vratiti.
Sutra je novi dan.
Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Siječanj 2014 u 00:44
Evo mene opet kod tebe ! Dosla sam se diviti novostima ! Vidimo se opet !
Na vrh
miska View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Travanj 2013
Lokacija: Kvarner
Status: Offline
Bodovi: 8574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje miska Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Siječanj 2014 u 11:15
Prekrasno proljeće u tvom vrtusmile73
Makar znamo da nije još,takvi prizori ugriju srce
a biljčice će se valjda snać kad zahladi.
Na vrh
FLORAMYE View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
DONATOR

Pridružen: 14 Siječanj 2011
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1321
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FLORAMYE Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2014 u 15:30
SlavujVk, Nisa, Lucy, Gute Fee, Miska - Hug sve vas ovako Hug
 
Naša Slavujčica me malo utješila. Doista se brinem, do danas je još više biljčica niknulo, valjda će se snaći. Za sutra nam javljaju snijeg, u svakom slučaju bolje i to nego golomrazica.
 
smile66
Najsretniji ljudi ne posjeduju najbolje od svega. Oni samo naprave najbolje iz onoga, što im je na raspolaganju.
Na vrh
Sanja123 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 2021
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sanja123 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2014 u 15:32
Floramye, lijepo je sve krenulo kod tebe....

U jednom malom dijelu svijeta ja sam najvažniji čovjek.Bog me je postavio ondje,dodijelio mi posebno mjesto s posebnom zadaćom.On čini sve da u tom svijetu budem sretan-a ponekad mi pomaže cvijećem.
Na vrh
tikvić View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 08 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2349
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tikvić Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2014 u 10:34
Svratila sam malo u tvoj vrt da ugrijem dušu, pregledala od prve do zadnje stranice i kao uvijek do sada uživala u ljepoti tvojih trajnica.
Na vrh
FLORAMYE View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
DONATOR

Pridružen: 14 Siječanj 2011
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1321
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FLORAMYE Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Veljača 2014 u 10:01

Sanja123, Tikvić  smile79

Vila2 - Sorry, malo kasnim. Evo da odradim svoj dug. Ovo sam pronašla o Calycanthusu...
 
Listopadni razgranati grm visine i širine do 2,4 m, oblikuje polukuglu. Raste dosta sporo. Vrlo mirišljava biljka u koje cvijetovi i listovi imaju vrlo ugodan miris po ananasu. Cvjeta u 6. i 7. mjesecu.
Lagan je za održavanje, otporan na zagađenje, odgovara mu polusjena i sunčano mjesto. Nezahtjevan u pogledu tla, iako mu bolje odgovara plodno i ocjedito tlo.
Orezuje se u rano proljeće i to samo ako baš morate (samo suhe i oštečene grane).
Razmnožava se sjemenom i reznicama te odvajanjem mladica od matične biljke.
Na drugom mjestu sam pronašla još i ovo... Traži kiselije tlo jer mu listovi inače dobiju žućkastu boju. Ne podnosi duža sušna razdoblja pa ga s vremena na vrijeme ljeti treba zaliti.
 
Moje iskustvo je ovakvo... Razmnožavanje odvajanjem mladica i nije tako jednostavno. Puno puta smo ga prenosili dok se napokon nije primio. Ali poslije više nikakvih problema. Kod mene u vrtu stoji na mjestu na kojem ima sunca prijepodne dok je poslijepodne zaklonjen zidom od opeke. A miris, miris mu je neodoljiv...
 
Najsretniji ljudi ne posjeduju najbolje od svega. Oni samo naprave najbolje iz onoga, što im je na raspolaganju.
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Veljača 2014 u 17:01
Toplo vrijeme polako budi biljke Clap
Na vrh
miska View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Travanj 2013
Lokacija: Kvarner
Status: Offline
Bodovi: 8574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje miska Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Veljača 2014 u 17:19
Predivan grm sa još lipšim mirisom
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2122232425 55>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,312 sekundi.