Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Gljive
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Identifikacija gljiva
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Identifikacija gljiva

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 678910 38>
Korisnik
Poruka
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Svibanj 2009 u 15:06
:_=))) ja pronašla neki dan neke neidentificirane .... i pomislila da bi i vrganja moglo biti..................   karta, gdje mi je karta!!! smile116ključevi od auta i košara...........  :)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Svibanj 2009 u 15:47
Evo slike od subote 16.05,u istom danu nađeni su smrčci koji prolaze i borovi varganji(pinofilusi)koji tek počinju.Nedjelju 24.05. je proljetna izložba gljiva glj.udruge OŽUJKA u MO BULEVARD,pa svi možete vidijeti što trenutno ima u PG županiji.Svi ljubitelji gljiva pozvani ste!
sutra je novi dan
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Srpanj 2009 u 13:12
Vidim da Kordija nema od veljače, nadajmo se da je živ i da se nije otrovao.Cry

Možda netko zna je li ovo sunčanica. Ima pomični prsten, koji sam ja na nekim stapljikama maknula.








Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
cordyceps View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 155
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cordyceps Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Srpanj 2009 u 20:32
Originalno poslano od člana smrcko smrcko napisao:

Vidim da Kordija nema od veljače, nadajmo se da je živ i da se nije otrovao.Cry
 
Živ je i nije se otrovao Wink
 
Originalno poslano od člana smrcko smrcko napisao:


Možda netko zna je li ovo sunčanica. Ima pomični prsten, koji sam ja na nekim stapljikama maknula.
 
Nije sunčanica već biserka - Amanita rubescens. Jako dobra jestiva gljiva. Više o njoj pročitaj ovdje - http://www.boletus.hr/prikaz.asp?slovo=Amanita%20rubescens%20(Pers%3AFr)%20SF%20Gray
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Srpanj 2009 u 01:02
Kordi jako si me prepao, ponekad se javi da znamo da si među nama na zemlji.Smile

Iako je jestiva moja mama je bila u pravu da nije sunčanica. Imaju identičan pomični prsten kao sunčanice. Dobro bar sam naučila nešto novo.

I hvala puno Kordi na brzom odgovoru. Sezona je gljiva, sad ćemo se češće čuti. Nadam se da ove kiše pogoduju gljivama.

Lakše mi je kad znam da Kordijevo budno oko prati našu berbu.
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
cordyceps View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 155
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cordyceps Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Srpanj 2009 u 08:50
Originalno poslano od člana smrcko smrcko napisao:


Iako je jestiva moja mama je bila u pravu da nije sunčanica. Imaju identičan pomični prsten kao sunčanice. Dobro bar sam naučila nešto novo.
 
Zapravo sunčanica i biserka nemaju identičan pomični vjenčić, tj. kod biserke on nije pomičan, već se obično kida ako ga želiš pomaknuti gore-dolje. Kod biserke je to bijeli, nježni vjenčić koji visi poput suknjice i narebran je s gornje strane, a kod sunčanice debeli, pahuljasto-pamučasti, s donje strane smeđast, a s gornje bjelkast. Evo za uporedbu:
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Srpanj 2009 u 15:08
-.... :))))))))) kopala korjenje ali nabasala i na moje ljubljene i obožavane :))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))smile50 i'm so happy!!! :)))))))))))))))))))))smile89
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Srpanj 2009 u 02:56
Da zato mi se i pokidao prsten. Dobro je da nisam spremala za jesti, možda je nebi dovoljno termički obradila. Najbolje je ovako na identifikaciju, pa sa sigurnim informacijamasmile50  Puno hvala na trudu Kordi. Tongue
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
cordyceps View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 155
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cordyceps Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Srpanj 2009 u 07:03
Originalno poslano od člana smrcko smrcko napisao:

Dobro je da nisam spremala za jesti, možda je nebi dovoljno termički obradila.
 
To je malo vjerojatnoSmile, pa nećeš ih valjda ostaviti sirove. 15-tak minuta pirjanja je sasvim dovoljno. A možeš ih prije upotrebe (npr. samog pirjanja) prokuhati 2-3 minute u kipućoj vodi i tada su apsolutno sigurne.
 
 
Originalno poslano od člana smrcko smrcko napisao:

Najbolje je ovako na identifikaciju, pa sa sigurnim informacijamasmile50
 
Definitivno.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Srpanj 2009 u 01:02
Evo vas molim za identifikaciju i jestivost gljiva. Stavljat ću brojeve da bi se mogla snaći , te mi po brojevima možete i odgovoriti.Wink

Ovo je bilo na panju u bukovoj šumi, ali nisam sigurna da je panj bukov. Bilo je i stabala jela.

1.














Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Srpanj 2009 u 01:04
Ovo mislim da su lisičice i pojedene su.

2.






Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Srpanj 2009 u 01:10
Ovo je isto u bukovoj šumi i ličilo mi je na rujnicu, ali koju ne znam. Svjtla je i ima mlijeko. Stabljika je šuplja, klobuk ima krugove s gornje strane.

3.










Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Srpanj 2009 u 01:14
Je li ovo slinavac?  I je li normalno da je jako vodenast, tj valja li za jesti takav?

4.








Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Srpanj 2009 u 01:18
5.




Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Srpanj 2009 u 01:23
Ovo je mirisalo na šampinjone.

6.















Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Srpanj 2009 u 01:28
7.









Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Srpanj 2009 u 01:32
Pretpostavljam da je ne jestiva.

8.








Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Srpanj 2009 u 01:35
9.



10.



11.


Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Srpanj 2009 u 06:19

Par upita za Cordya imam i  ja - kako se zovu ove podravske ljepotice?? Puno hvala unaprijed i lijep pozdrav...

1.

 
 
2.
 
 
3.
 
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
Mamaa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 07 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 4461
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mamaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Srpanj 2009 u 10:04
evo pomoć molim- stali mm i ja da popijemo kavicu ugledala sam zanimljiv prizor:
gljive izgledaju prekrasno
no kad se otkine komadić mesa mjesto brzo pozeleni (otprilike zelena boja prevladava)
koja je to gljiva? da li je jestiva i kako se priprema?
HvalaSmile
Kako odgojiti dva mala bića u pristojne muškarce?
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 678910 38>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.