Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Egzotično grmlje i drveće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - bauhinija- drvo orhideje
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


bauhinija- drvo orhideje

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
Fany54 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2946
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fany54 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: bauhinija- drvo orhideje
    Objavljeno: 23 Ožujak 2013 u 19:56


Uploaded with ImageShack.us

ovo drvo sam danas nabavila pošto o njemu znam jako malo molim one koji su upoznati sa uzgojem ove biljke da napišu svoja iskustva. znam da se kod nas na kontinentu gaji kao saksijska biljka  i da ne podnosi niske temperature, malo sam pretraživala po internetu ali sve je na engleskom a pošto sam ja stara škola do engleskog još nisam došla.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Ožujak 2013 u 21:12
Ja imam mladu biljku koju sam lani dobila iz sjemena. Zimu je provela u toplom prostoru, izgubila svo lišće i sad čekam da ili krene s vegetacijom, ili da se ja i ona fino pozdravimoTongue
Ovo je slikano u studenom prošle godine

Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Ožujak 2013 u 16:50
Ma i ovo je jedna cudna biljka. Ja je imam vec ne znam koliko godina. Nikad nije cvala. Mislim da moja potjece iz nekog botanickog vrta u Zagrebu.
Proslu i ovu zimu je prezimila vani, jako se lijepo drzi, ali ne cvate. Sada se iz pitara uhvatila za zemlju, tako da se ukorijenila i  samo se ceka da se smiluje i procvate.
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
Narnia View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 18 Srpanj 2013
Lokacija: Nis
Status: Offline
Bodovi: 79
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Narnia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Srpanj 2013 u 21:02
Da...vrlo cudna!Confused
Imam je vec godinama i jos ne mogu da skontam sta voli!Jedino sto uredno cveta rano s proleca i to pre nego sto olista.Cvetovi divno mirisu.Posle cvetanja nekako stagnira...zuti,vene i lisce joj stalno izgleda hloroticno uprkos kiselom supstratu i dodavanju gvozdja.Krene sa novim rastom tek krajem leta.Jedino sto sam uocila je da nikako ne voli direktno sunce.
http://s660.photobucket.com/user/zoricavrbic64/media/DSCN7304_zps2abf8bd1.jpg. -
http://s660.photobucket.com/user/zoricavrbic64/media/DSCN7303_zps0acf1eab.jpg. -
Pozdrav svim ljubiteljima egzoticnih biljaka!Smile
Na vrh
Fany54 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2946
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fany54 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Srpanj 2013 u 13:20

narnia tvoja bauhinija je je prelijepa, samo te molim da mi kažeš koliko si čekala na prvu cvatnju, moja koju sam nabavila proljetos(slikaću) izgleda lijepo napreduje izgleda da joj i mjesto odgovara,samo neznam gjeću sa njom zimus dali u podrum ili u stan gdje imam centralno grijanje,pozdrav 

Na vrh
Narnia View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 18 Srpanj 2013
Lokacija: Nis
Status: Offline
Bodovi: 79
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Narnia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Srpanj 2013 u 14:20
Originalno poslano od člana Fany54 Fany54 napisao:

narnia tvoja bauhinija je je prelijepa, samo te molim da mi kažeš koliko si čekala na prvu cvatnju, moja koju sam nabavila proljetos(slikaću) izgleda lijepo napreduje izgleda da joj i mjesto odgovara,samo neznam gjeću sa njom zimus dali u podrum ili u stan gdje imam centralno grijanje,pozdrav 


Otprilike pocinje da cveta 3.godine.Moja je zimi u negrejanom stakleniku-otprilike temp od 5-10C ali puno svetlosti.Izmedju mracnog podruma i toplog stana...hm ja bi pre podrum.Mislim da joj treba period odmora da bi procvetala...mislim da prvo mora da odbaci lisce kako bi poterala cvetne pupove.
Na vrh
Fany54 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2946
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fany54 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Srpanj 2013 u 22:25
evo i moje bauhinije jeste da sam je ove godine nabavila ali mislim da ima bar godinu dana lijepa biljka ali neznam koliko je stara

Uploaded with ImageShack.us
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Kolovoz 2013 u 16:41

Ima li tko savjet. Moja je stara sigurno 7 godina, vec je lijepi grm. U pitaru je, ali je korijenom probila pitar i cvrsto se uzemljila, tako da zapravo raste iz zemlje. Nije nikad procvjetala. Mozda joj ne odgovara topla klima? Ili?

OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.