Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Savjeti
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Mali vrt u hladu
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Mali vrt u hladu

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
Dini55 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 24 Ožujak 2013
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 151
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dini55 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Mali vrt u hladu
    Objavljeno: 24 Ožujak 2013 u 23:27
Pozdrav!

Nov sam ovdje na forumu i nadam se da sam temu stavio na pravo mjesto.

Pa da započnem s temom; iza garaže ogradio sam jedan dio i tamo sam mislio posaditi malo cvjeća i ukrasiti taj dio.

Da ne kupujem zemlju ja sam tamo nabacao zemlje koje sam našao ispod borova koji rastu u blizini, tek naknadno čitajući tu po forumu sam skužio da je to kisela zemlja i da tamo neće ništa rasti.

Mogu li ja staviti preko te zemlje samo nabacati one obične smeđe zemlje koja raste ispod hrastova pa da se ta kisela zemlja pomješa s tom običnom zemljom?
Taj ograđeni dio je uvijek u hladu pa me zanima šta da posadim? Trebalo bi neko cvijeće koje cvijeta. Mislio sam da kao u centru stavim neki veliki kamen i onda u rupama koje ima taj kamen posadim čuvar kuću i okolo malo bršljana da raste po tom kamenu i još nekih pozajućih biljaka. No pitanje je šta da posadim okolo?

Poslikati cu taj dio jedan dan pa cu staviti slike da vidite kako to izgleda :)

 
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Ožujak 2013 u 00:58
Dobro došao

Možeš saditi biljke i u kiselu zemlju i to one biljke koje vole kiselo tlo i koje vole sjenu, hlad. Imaš mnoštvo krasnih trajnica i grmova koje bi mogao posaditi i koje bi uspjevale u tim uvjetima koje si naveo. Recimo hoste, astilbe, srdašca .... ne znam točno di si, kakva je klima pa ako možeš tu bi bilo lijepo imati cvjetne grmove rododendrona, kamelija i sl. Ili jedan krasan acer.

Evo ti link s biljkama koje vole sjenu, a ima ih još puno
Biljke za sjnoviti vrt

Vjerojatno će se javiti još netko tko ti želi pomoći oko izbora. Samo polako, upoznaj se s biljkama i dobro isplaniraj prije no što kreneš
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Ožujak 2013 u 09:00
Blago kiselo tlo i hladovina - hortenzija.
Lošinj

Ne bojim se juga, ne bojim se bure, ne bojim se neba, dubine ni dna
Podivljali valovi me uzalud jure, na krilima vjetra poletjet ću ja...
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Ožujak 2013 u 09:35
Da hortenzija je svakako odličan izbor, cvjetajuća je a i kad ocvate cvijetovi dugo ostaju lijepi. Sve što je moon predložila po meni je izvrsno, jer i ja imam dio vrta u hladu, pa tamo sadim upravo takve stvari..
Želim dobrodošlicu i neka cvate tvoj vrt u hladovini. Jedino čuvarkuće neće baš biti sretne bez sunca, ali opstat će, no možda neko da neki drugi prijedlog za kamenjar.
 
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Carol View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
1. Najljepši vrt - Zima 2013/14

Pridružen: 14 Lipanj 2011
Lokacija: Zagorski breg
Status: Offline
Bodovi: 2208
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Carol Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Ožujak 2013 u 19:08
Dini, dobrodosao u cvjetno drustvo. Evo, moon te vec pitala gdje zivis, jer je to za sadnju bilja jedan od vrlo vaznih faktora.
Ja takoder imam jednu dosta sjenovitu gredicu u svojem vrtu, pa tu imam posadene hoste, anemone i vrtne fuksije.
Slazem se sa Trisom, cuvarkuce nisu nikako za hlad.
Vu plavem trnaci mi hiža stoji

od zelenih veja je videti ni..
Na vrh
Monna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
3. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 13 Travanj 2008
Lokacija: Pozega
Status: Offline
Bodovi: 2376
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Monna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Ožujak 2013 u 20:37
djurdjice isto tako....uz sve ovo sto su cure navele...
dobro nam dosao!
pozdrav iz Zlatne doline
Na vrh
Dini55 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 24 Ožujak 2013
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 151
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dini55 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Ožujak 2013 u 12:16
Nalazim se u Rijeci :) pogledat cu sada sve ove biljke pa razmisliti koju posaditi.

Nazalost taj dio koji sam odvojio je jako malen, tako da bi mi trebale sve malene biljke. Ispod te zemlje je beton. Kad vam poslikam dobiti cete bolji dojam.

Hortenzije su relativno skupe, ono sto znam po cvjetarnama su oko 80-90 kn, pa me zanima mogu li ja negdje otkinuti granu, pustiti da pusti korjenje i posaditi?

Hvala svima na dobrodoslici i savjetima :)
Na vrh
Monna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
3. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 13 Travanj 2008
Lokacija: Pozega
Status: Offline
Bodovi: 2376
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Monna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Ožujak 2013 u 14:45
hortenzije se lako pelcaju reznicama.....prodji malo forumom odi na grmlje-hortenije....pa ces naci savjete kako
pozdrav iz Zlatne doline
Na vrh
Dini55 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 24 Ožujak 2013
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 151
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dini55 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2013 u 00:04
Sada sam pročitao o hortenzijama detaljnije, koliko sam shvatio vrlo se lako primaju i vole hlad, tako da one idu definitivno.

Svidjele su mi se i vodenike, samo nemam pojma gdje bi to mogao nabaviti u Rijeci.

Što se tiče čuvarkuće, ja ću ipak probati samo s jednim, pa ako bude rastao lako ću dodati još, a ako bude stagnirao i počeo se izdužavati ću ga posaditi negdje na sunce.

Imat ću višak crassula jer moram malo orezati jednu malu veću crassulu, pa me zanima hoće li ona rasti u hladu? Znam da ne bi preživjela zimu pa sam je mislio staviti u vazu i tu vazu zakopati, a na zimu je unjeti unutra.

Pretpostavljam da pitam pitanja koja već pišu na ovom forumu, ne još uvijek se ne mogu snaći u potpunosti jer ne znam odkud da krenem, a mislim da je bolje da se prvo informiram, a onda je sadnja lakši dio :)
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2013 u 00:16
@Dini55, zaboravi vodenike saditi direktno u zemlju, one prvo formiraju korijen,tek kasnije cvijet. Ako ih posadiš direktno u zemlju, ništa od bujnog rasta niti cvijeta. Njih možeš zakopat zajedno s teglicom u zemlju. Hortenzija je pravi izborThumbs%20Up
Ako trebaš sadnicu hortenzije javi mi se u ppWink
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2013 u 00:29
U Rijeci si - tu bar imaš izbora gdje što kupiti - imaš mbm na Škurinju i kod Merkatora također vrtni centar, pa na Viškovu vrtni centar, pa na Kukuljanovu Bauhaus, Pevec, Metro, a da ne govorimo o Riječkoj tržnici - znači okružen si cvjetnom ponudom. Inače imaš uvijek i proljetni i jesenji sajam cvijeća na Školjiću pa možeš u akciju biranja i kupovanja kad isplaniraš
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2013 u 00:43
Originalno poslano od člana moon moon napisao:

U Rijeci si - tu bar imaš izbora gdje što kupiti - imaš mbm na Škurinju i kod Merkatora također vrtni centar, pa na Viškovu vrtni centar, pa na Kukuljanovu Bauhaus, Pevec, Metro, a da ne govorimo o Riječkoj tržnici - znači okružen si cvjetnom ponudom. Inače imaš uvijek i proljetni i jesenji sajam cvijeća na Školjiću pa možeš u akciju biranja i kupovanja kad isplaniraš
Blago se VamaEmbarrassed sve Vam je na dohvat ruke
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Dini55 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 24 Ožujak 2013
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 151
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dini55 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2013 u 15:44
bebolina, hvala na ponudi i savjetima. Mislim da mi neće trebati reznice hortenzije jer sam upravo sada pred 20 minuta vidio jedan veliki grm  hortezije, pa ću od tamo uzeti izdanke :)

Koliko bi trebala biti vaza za vodeniku? :)
Znači ove vodenike bi lako mogao naći u ovim centrima! Hvala moon.

PS. smije li crassula o kojoj sam već pisao u hlad?



Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2013 u 15:51
Što se vodenika tiće, ovdje imaš temo o njima
Prati postove korisnice @Zelena oaza, ona ti je stručnjak za biljkeThumbs%20Up
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.