Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Ruže
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Ruža hokus-pokus
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Ruža hokus-pokus

 Odgovori Odgovori Stranica  123 6>
Korisnik
Poruka
Monna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
3. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 13 Travanj 2008
Lokacija: Pozega
Status: Offline
Bodovi: 2376
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Monna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Ruža hokus-pokus
    Objavljeno: 25 Ožujak 2013 u 19:10
alisa, nisam se jos susrela s tom ruzom, mozda se u nasim vrtlarijama drugacije zove.....sutra cu kontaktirati horvatove bas da pitam imaju li je i kakva je po karakteristikama, jer na slici s neta jako lijepo izgleda.....a problem "siromastva" se lijeci sadnjom recimo tri sadnice na gusce u trokut....

znam da horvatovi imaju wizardicu i papageno ruzu koja bi bila slicna toj hokus pokus....floribunde ili mnogocvjetnice
pozdrav iz Zlatne doline
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Ožujak 2013 u 19:18
Mona ja imam papageno ,ali hokus pokus je nešto divno!Skoro braon cvijetove ima sa krem šarama.Niti kod nas je nema baš svako,našla sam je kod jednog uzgajivača u Mostaru.Planiram je uzeti svakako(već par godina mi izmiče kupovina),a predlagali su mi je kao  stablašicu.Sada se razmišljam da uzmem obje varijante.Navodno je kao osjetljiva na raznorazne bolesti i nametnike.To su mi rekli uzgajivači i da je jako škrta sa cvijetovima,i jako sporo napreduje.Ali,ja ne odutasjem od nje.Nemam baš mjesta da ih duplam pa ih zato ne mogu saditi više istih u jedan trokut :(  Nemam puno mjesta,još,a na spisku imam još ruža koje bih htijela u svojoj kolekciji..
Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
Monna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
3. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 13 Travanj 2008
Lokacija: Pozega
Status: Offline
Bodovi: 2376
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Monna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Ožujak 2013 u 19:28
da bas gledam slike po netu...izgleda divno....i probat cu je i ja nabaviti.....iako mi se cini da u rh je nema pod tim imenom .....ako nista ici cu po nju i u bih Smile
pozdrav iz Zlatne doline
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Ožujak 2013 u 19:43
Mona,to je njeno zvanično ime i pezime(malo čudno ali šta se može :D )  ima je kupiti i kod Topalovica,ali kod nas je nisu nabavljali nikada.Ne bude u ponudi a bude skoro svaka druga njihova ruža..Kada ti šapnem da nema bodlje,možda češ je još više zavoljeti :D
Ako želiš adresu gdje je ima kupiti kod nas javit ću ti na pp(čak nije ni skupa,a možda ima dostava za Hr.)
Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
blue sky View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje blue sky Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Ožujak 2013 u 20:56
sad ste i mene zarazile s tom ružomWink
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Ožujak 2013 u 09:38
ja sam lani hokus pokus kupila u konzuma, zemlja porjekla srbija!alisa , dobro si je opisala, stvarno slabo ili polako napreduje! titram nad njom i čuvam je ko oči u glavi dok mi malo ne naraste.sveukupno lani mi je imala u dvije ture po dva cvijeta. moram napomenuti da je imala i samo jednu granu.nije imala puno šara, tek po par, valjda će kad malo ojača ih imati više. kod ove ruže me fascinirao cvijet, savršeno su mu složene latice.



Na vrh
Monna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
3. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 13 Travanj 2008
Lokacija: Pozega
Status: Offline
Bodovi: 2376
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Monna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Ožujak 2013 u 14:23
antonija hvala za info.....potrazit cu i u konzumu....

moram napomenuti da ruze obicno kakvu boju cvijeta imaju prve godine, takva im i ostaje....
pozdrav iz Zlatne doline
Na vrh
bromelija View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
No.3 Najljepše orhideje2014

Pridružen: 09 Svibanj 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3292
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bromelija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Ožujak 2013 u 17:25
predivna ruža i ja sam već dugo u potrazi za njom



Na vrh
Monna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
3. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 13 Travanj 2008
Lokacija: Pozega
Status: Offline
Bodovi: 2376
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Monna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2013 u 22:03
evo nasla sam u RH, od jeseni ce biti u rasadniku Lisa u Koprivnici.....

radi se o ovoj predivnoj ruzi



ruza bez trnja i mirisa...

evo cure topic da ne spamamo druge temeWink
pozdrav iz Zlatne doline
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Ožujak 2013 u 09:06
Eto sada ima svoju temu!Odlično...Bromi draga,ako je se ja dokopam ništa ne brini :)  


Antonija,ove sezone slikaj svoju ružu da uživamo u njenim slikama,ako ništa drugo :)

Mona već sam ti pisala pp u vezi boje i oblika cvijeta, kod ovakve ruže nije pravilo da kakav im bude prvi cvijet da će i svi ostali biti takvi.To važi za "šarenocvijetne" ruže :)
Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
bromelija View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
No.3 Najljepše orhideje2014

Pridružen: 09 Svibanj 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3292
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bromelija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Ožujak 2013 u 16:41
nadam se da će stići ovih dana iz Novog Sada Wink
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2013 u 17:46
evo kako je izgledala lani, to joj je bio prvi cvijet! puho je jaki vjetar i spremala se kiša pa sam je ubrala,da se ne slomije i ona jedna grana koju je imala!



Alisa, slikam je čim procvjeta!
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2013 u 18:26
Divna je,Antonija.Ja se nadam da će biti još šarenija ove sezone :)  Nadam se da ću je i ja imati uskoro :)
Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2013 u 20:42
Alisa jel ovu ružu ima Dado iz Mostara? Zbilja je posebna.
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
bromelija View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
No.3 Najljepše orhideje2014

Pridružen: 09 Svibanj 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3292
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bromelija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2013 u 21:13
Nema je više kod Topalovića :(
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2013 u 21:27
Mak kod Dade sam je naručila.Rekao je da je ima pa sam naručila sebi, i nekim dragim osobama  :)   Vidjet ćemo,ove sedmice je rekao da ga napomenem jer dolazi u Sarajevo pa da ih ponese..

Bromi,ne tuguj,valjda sve bude po planu :D
Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
bromelija View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
No.3 Najljepše orhideje2014

Pridružen: 09 Svibanj 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3292
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bromelija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2013 u 21:35
držim fige ;)
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2013 u 08:36
ova moja slika ne pokazuje vjerno boju ni baršunastost. boja joj je kao na slici koju je stavila Monna.
alisa i ja se nadam da će imati više šara!
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2013 u 12:45
Originalno poslano od člana antonija antonija napisao:

ova moja slika ne pokazuje vjerno boju ni baršunastost. boja joj je kao na slici koju je stavila Monna.
alisa i ja se nadam da će imati više šara!


Hoće Antonija,vidjet ćeš.One prvih godina ne pokažu svu svoju ljepotu,ali kada krene  baš krene..Moje ruže sa "šarenim" cvijetovima,većinom tek od druge sezone budu onakve kakve bi trebale biti,a treće  pokazuju svu svoju raskoš..
Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2013 u 21:56
Meni su danas stigle ruže,hokus pokus iz rasadnika Dado iz Mostara.Presretna sam :) Jedna ide meni druge dvije mojim dragim prijateljicama..

Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 6>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,180 sekundi.