Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Ajmo mali dogovor oko kaktusa i sukulenata
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Ajmo mali dogovor oko kaktusa i sukulenata

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Ajmo mali dogovor oko kaktusa i sukulenata
    Objavljeno: 02 Travanj 2013 u 21:18
Pozdrav ekipa,
 
odmah da priznam ja sam tudum za sukulente a o kaktusima nemam pojma pa zato trebam pomoc.....
 
 
ovako, da se dogovorimo za kategoriju sukulenti i kaktusi....
 
 
imamo nekoliko sticky tema...
 
 
 
 
 
Mislim da ne bih bilo loše da otvorimo jos jedan sticky " bolesti i problemi" illi tako nesto... gdje bi se moglo govoriti o bolestima i problemima što dolaze kod kaktusa i sukulenata.....
 
 
 
e sad ono glavno, danas sam opomenio u temi slike kaktusa i njihova imena Miss M. da stavlja samo slike   i  ( da nedužim jer ovo nije bitno).... i tu je doslo do ukazanja problema pa trebam pomoc.....
 
znaci te dvije odvojene teme smo zamislili da budu kao neko "kazalo ili sadržaj" ove teme.... prolistaš temu i ledas slike i ako ti se neki kaktus/sukulent svidi vidiš njegovo ime i odmah imas i link od teme gdje možeš dalje tipkati o njemu...
 
da u tim temama nema chata i razgovora nego samo slike,kratak opis i link od teme.....kao što vec prakticiramo u temi Slike sukulenata i njihova imena Mislim da bi to novim članovima i neznalcima uvelike olakšalo snalaženje po kateroriji.... jer jako puno ne zna kaktuse po imenima
 
Pa molim vaša mišljenja....
 
 
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Miss M. View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 603
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Miss M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2013 u 21:45
E pa za to trebaš imati drugačije nazive teme ne slike jer slike su općenito slike nego temu Vrste kaktusa i njihova imena i Vrste sukulenata i njihova imena kao što njemački Flowerpoint ima leksikon sa slikama svih vrsta.
A ako se neki član želi pohvaliti svojim biljkama slika ih grupno jer zamisli koliko bi mjesta zauzelo da sam ja svaki od tih kaktusa slikala posebno i napisala njegovo ime.
Zato otvoriš temu kolekcije forumaša gdje svaki forumaš ako želi otvori svoju temu sa svojim biljkama.
Znači trebalo bi kaktuse u temi vrste kaktusa razvrstati po rodovima npr. mammillarie , rebutie itd ali da to ima nekakvog smisla . Na početku teme o svakoj vrst ukratko o njenom uzgoju i održavanju.
To zapravo i nije ničija greška nego onog tko je radio stranicu foruma jer nije vodio računa da kaktusa ili ruža ili čega god ima puno vrsta i rodova. Zamolite osobu koja je zadužena za izgled foruma nek malo pogleda kako su neki drugi forumi uređeni po tom pitanju.Da ih ovdje ne bi reklamirala poslat ću ti na pm linkove.
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2013 u 21:51
Ni ja nisam neki znalac ( skoro nikakav) kaktusa i sukulenata  a moj prijedlog je da se odmah u nazivu teme doda - samo SLIKE
 
Mislim da bi svima sve  bilo jasno.
 
 
Moj prijedlog,  kako trebaju izgledati teme:
 
 
 Eto toliko od mene, pa vidite.
 
Vjerujem da će biti još novih, korisnih savjeta.
 
Rijeka

Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2013 u 22:12
Slažem se s Mirom, i mislim da je tema pod sukulenti i nihova imena pogođena, bez komentara, samo ime neke karakteristike pa mi na toj temi možemo uz sliku odrediti što imamo i kako se o njima brinuti a i link na kome se može naći više dodati, ako se nezna postaviti link uvijek su tu modelatori, to isto i za kaktuse. Osobno lakše je naći na jednoj temi što te interesira nego lutati po vrtovima s obzirom na to da sukulenata i kaktusa ima grubo ću se izraziti na tone a imamo par dragih forumašica koje uredno prokopaju cijeli net i saznaju ID pa mi ostali čekamo a kad bi svatko stavio ono što misli da je rijetko i zna ID bilo bi puno lakše , kažem ovo je moje osobno mišljenje ali i druge savjete prihvaćam
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2013 u 00:31
Ako smijem...ja bi dala svoj prijedlog.
1)- kaktusi-generalna tema
Tu bi svoje mjesto našli svi zaljubljenici u kaktuse, tu bi trebale biti dozvoljene rasprave, prepoznavanja, savjeti i sve ono čega do sad tamo nije bilo.
2)- Sekulenti - generalna tema
Isto kao i tema pod brojem 1!
3) - Bolesti kaktusa i sekulenata
4) - Kaktusi u cvatu - samo slike (strogo zabranjen chat)
5) - Sekulenti u cvatu - samo slike (strogo zabranjen chat)
Sve ostale teme o svakoj vrsti kaktusa i sekulenta s točnim nazivom.
Na taj bi se način izbjegle nedoumice, slućajne greške korisnika tipa, ne stavljaj sliku gdje joj nije mjesto, ne čavrljaj na temi koja nije predviđena za to i bla, bla.
U koliko dođe do neke greškice modovi imaju gdje premjestiti sliku ili dio rasprave....na generalnu temu.
Svi oni koji traže informacije o pojedinom kaktusu i sekulentu imali bi temu o toj određenoj biljci i bilo bi sve preglednije.
Ovo je samo moje skromno mišljenje.
Hvala!
 
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2013 u 08:00
I ja se slažem s Mirom, tako bi te teme bile samo kao neka vrsta enciklopedije, pregledne i bez chata. Za kaktuse nisam baš neki znalac pa tu i nemogu dati savjet neki, ali mislim da bi bilo dobro da kod svake biljke piše i minus koji podnosi i uvjeti zimskog spremanja pa nebi bilo potrebe za još jednom temom o spremanju i slično. 
belica,zagreb
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2013 u 08:25
Znam da će danas biti lijepi dan. To sam osjetio već u jutro.

Čitam dosta dobrih savjeta. No da ne izmišljamo toplu vodu pogledajmo kako to rade jači od nas kao što kaže Miss M. Uzmimo njihovu dobru praksu i ne možemo pogriješiti. Još sam komentar slika. Ako ne znaš ime sukulenta daj ga na ID. Ako znaš o kojem sukulentu se radi napiši ispod, svi ne znamo. Ja npr. 2/3 kaktusa ne znam ID.
Na vrh
Fiki View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 11 Prosinac 2011
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2792
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2013 u 08:45
Moj prijedlog
Kaktusi sve o njima
Sukulenti sve o njima
Bolesti i problemi
kaktusi /sukulenti u cvatu
Razmnozavanje
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2013 u 11:06
Ja sam za prijedlog MissM i Pinusa,pogledajmo kako su drugi uredili forume o kaktusima i sukulentima.
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2013 u 20:45
To "samo slike" je totalno nepotrebno. Slike moraju biti s opisima i s kometarima. Ako želite odvojiti, onda napravite enciklopediju i gotovo.
Valjda je svima jasno da 5 godina pokušavamo napraviti reda i da je to jednostavno nemoguće. Čemu tema sa samim slikama ako ne smiješ o tome ništa reći ili pitati. Ovo je tako opširna tema da treba dobro razmisliti na koji je način urediti.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2013 u 09:29
evo me opet... gledao sam strane forume sto ste mi poslali na pp i mogu reci da smo i mi tako skoro pa organizirani.

problem je u tome što su to specijalizirani forumi za kaktuse i sukulente, pa je tamo odmah više kategorija otvoreno. ali opet njihove kategorije su naše teme tako da smo slični .

jedno pitanje da li ima nekoliko "glavnih rodova" kaktusa i sukulenata.... ako ima možemo otvoriti (ako vec nije otvoreno ) teme o svakom rodu posebno-opcenito.

identifikacija je za razgovore o nepoznatim biljaka i dolazak do njegova imena... kada saznamo ime biljke daljnja rasprava o njoj neka se vodi u temi o toj biljci... ako nema već takva tema otvorite novu...

a slike kaktusa i slike sukulenata neka ostane kao enciklopedija.... znaci naziv biljke je obavezan, slika i link na temu ( ako nema teme o toj biljci otvorite novu) .
to je recimo na ostalim forumima zove još i popis važnijih tema. a kod nas neka bude mala enciklopedija... da možeš listati i kada ti se svidi neka biljka možeš odmah otići sa linkom na temu i saznati nešto više o njoj.

i eventualno otvoriti neku općenitu temu o kaktusima i jednu o sukulentima...
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,465 sekundi.