Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Sajmovi i izložbe
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Cvjetna zbivanja u Donjoj Stubici
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Cvjetna zbivanja u Donjoj Stubici

 Odgovori Odgovori Stranica  <123>
Korisnik
Poruka
samba View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 09 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 15
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje samba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2013 u 11:58
Bio je Sajam cvijeća prošli vikend, ja bila i kupila cvijeće, Par izlagača na parkiralištu Termi Jezerčica.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Svibanj 2013 u 00:29
Danas sam nazvala TZ DS i dobila tu informaciju. Samba, znači ne treba mi biti žal kaj nisam bila na Sajmu. Ali, ima još jedna stvar. Ove godine
Svećanost perunika neće biti održana jer perunike nisu spremne za cvatnju nakon preseljenja u novi vrt.
Otvorenje novog vrta će biti 23. svibnja ali samo za novinare i uzvanike, a za javnost ćem biti otvoren od slijedećeg dana, 24. svibnja.
A baš sam se veselila Svećanosti i sad niš Cry
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Svibanj 2013 u 00:34
Usput, dobro nam došla Samba u veselo cvjetno društvo. Otkud nam dolaziš i hoćemo li uskoro vidjeti i tvoj vrt?
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Svibanj 2013 u 23:56
Draga Ana , cula sam na Radio-Stubici da je ipak jedan dobar dio perunika procvao i da je sad vrt i za publiku otvoren ! Ja mislim da bi isla pogledati !
Na vrh
Ivany View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 26 Lipanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 347
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivany Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Svibanj 2013 u 06:40
Pošto se skoro svaki dan vozim pored Termi Jezerčica,bacim pogled prema vrtu perunika,kolko mogu vidjeti izdaleka izgleda mi koda je polovica procvala.
Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2013 u 22:51
Onda bi se stvarno mogli dogovoriti , pogledati i tamo popiti kavicu! Bilo bi to super !
Na vrh
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Svibanj 2013 u 09:57
Koliko kasnije cvijetaju perunike na kontinentu. kod mene je vec odavno sve gotovo
Spasimo Hrvatsku kupujmo domaće!
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Svibanj 2013 u 22:55
O Dado, kod nas su sada perunike u punom cvatu pa virim po vrtovima kakve tko ima. Jučer sam u šetnji vidjela jako tamno plavu, gotovo crnu. Dogovorila sam razmjenu, ja imam dosta bijelih.
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2013 u 04:31
Bila sam prije dva tjedna kada su perunike bile u punom cvatu...slučajno je bilo otključano...površina vrta je samo do pola zasađena, vidi se da je vrt u nastajanju, ali ono kaj je posađeno je zaista prelijepo.
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2013 u 04:53












...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2013 u 04:58



















...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2013 u 05:08
















...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2013 u 05:24




jedne od meni najdražih:














...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2013 u 11:47
Zanimljivo :) vidim tu i tamo neke zute table jel to pise ime na njima? :) opcenito pretpostavljam da je sve zmiksano u gredicama :) Vidim da je neki oblik Hr napravljem jel mozda namjeravaju u njega posaditi samonikle hr perunike po polozaju gdje rastu u prirodi (npr iris croatica u medimurju, iris sibirika u gorskom kotaru i cicariji itd)?
Spasimo Hrvatsku kupujmo domaće!
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2013 u 20:16
Dado...na žutim pločicama uglavnom su imena donatora perunika, a na ponekoj bude i naziv perunike kao što je npr.ova :





ove koje je donirala gđa.Terezija iz Njemačke su mi naročito lijepe:



U pravu si kada kažeš da je sve izmiksano po gredicama, a kakvi su im planovi i namjere ostalo mi je nepoznato jer nikoga od predstavnika vrta tamo nije bilo.

...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2013 u 20:35
Našla sam fotku uglavnom prazne gredice s nazivom Samonikle perunike Hrvatske:


...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2013 u 20:52
U gornjem lijevom uglu se vidi iskopano i još nedovršeno jezerce oko kojeg će najvjerojatnije zasaditi močvarne perunike:



ovaj je dio isto nedovršen:







i ovdje ima još dosta prostora:







ova me ograda od pletenog šiblja oduševila, uživo izgleda fenomenalno...bilo je dosta blatno pa nisam mogla prići da malo bolje pofotkam...samo mi nikako nije jasno zakaj su uz nju posadili tagetese:



i na kraju...za sve one koji žele Hrvatskom vrtu perunika pokloniti koju svoju peruniku...ima još dovoljno mjesta:







...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2013 u 21:25
Ja na zalost jos nisam bila , no u danasnjem "Vecernjem listu"  gospodja Biserka Ranogajec / VLM napisala je jako lijepi clanak i objasnila nam mitsku legendu , koja kaze , da tamo gdje je duga dotakla zemlju raste perunika a svaka je druge boje ! Upravo ta Dugina staza i postoji na Jezercici . Vrt obuhvaca , po gospodji Ranogajec ,  6.000 m2 i nalazi se na sjevernoj obali potoka Toplicina . Autorica projekta , gospodja Marija Kruselj kaze da je to jedini i najveci takav vrt u Hrvatskoj , a usao je i u clanstvo svjetske udruge botanickih vrtova . Paketici sa donacijama perunika stizali su iz svih krajeva a mnogi su i sami sadili rizome jos na Majsecovom imanju . Sada ima oko 2.500 perunika i mjesta za jos toliko a Sara je vec napisala da donatori mogu staviti i plocice sa svojim imenom !

Vrijedi vidjeti !
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2013 u 23:50
Sara, hvala ti na slikicama Vrta perunika, lijepo si to uslikala pa točno znam gdje je vrt smješten i kak izgleda. Ja sam namjeravala otići u nedjelju ali je bilo jako kišno vrijeme.
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Svibanj 2013 u 23:18
Mislim da je već najvećim dijelom sve ocvalo.
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <123>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.