Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne lisno dekorativne biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Sabljica - sansevierija
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Sabljica - sansevierija

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 11>
Korisnik
Poruka
aglaja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 561
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aglaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Studeni 2007 u 00:46
Sta je sa onom sanseverijom s zutim prugama sa obe strane? Da li su ove bez pruga njena mutacija ili je rec o drugoj vrsti?

Sanseveriju zovu jos i svekrvin jezik.
Aglaja
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
aglaja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 561
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aglaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Studeni 2007 u 15:17
Hele, da li znas zasto se zuta pruga gubi razmnozavanjem?
Pozdrav!
Aglaja
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Studeni 2007 u 21:46
Originalno poslano od člana aglaja aglaja napisao:

Sanseveriju zovu jos i svekrvin jezik.

smile180Ja bum još sačekala sa uzgojem iste biljkice, iako su mi sabljice predivne!!! smile96
Na vrh
aurora2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 22 Lipanj 2007
Lokacija: Switzerland
Status: Offline
Bodovi: 2880
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurora2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Prosinac 2007 u 08:11
hmm...ja tamo stavila dvi slike sanseverije, a sad je samo jedna tu...

ova moja odlicno izgleda, ne primjecujem nista po cemu bih mislila da joj nesto ne odgovara, samo me zanima da li i njoj treba prskanje i orosavanje?

Na vrh
aglaja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 561
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aglaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Prosinac 2007 u 08:20
Aurora, pa ta je sanseverija vec kod mene!
Ne orosavam je, samo je ponekad ocistim spuzvicom i obicnom vodom.
Aglaja
Na vrh
aurora2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 22 Lipanj 2007
Lokacija: Switzerland
Status: Offline
Bodovi: 2880
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurora2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Prosinac 2007 u 08:24
aha, ti si znaci...mogla sam si i mislit da si onu donju ipak prisvojila LOL

ok, hvala,smile186 to me zanimalo jer vidim da ostalim biljcicama jako pase prskanje ali za nju nisam bas bila sigurna


Na vrh
Hele View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 28 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 684
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hele Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Prosinac 2007 u 10:53
Originalno poslano od člana aurora2 aurora2 napisao:

hmm...ja tamo stavila dvi slike sanseverije, a sad je samo jedna tu...

ova moja odlicno izgleda, ne primjecujem nista po cemu bih mislila da joj nesto ne odgovara, samo me zanima da li i njoj treba prskanje i orosavanje?


 Mislim da ne, to je sukulent. Samo moraš pazit da ne zaljevaš u srce biljke.
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Prosinac 2007 u 15:05
Originalno poslano od člana frida frida napisao:

I ja imam novog stanovnika...sama sam je zakorijenila od novog izboja jedne iz skolskog hodnika ....


 
  malo sam zabrinuta za ovu svoju...od kad je kod mene nije se pomakla s mjesta...tješi da nije nešto ni propala, ali mislim da je već trebala neki znak napretka pokazati...imate li kakav savjet?
Na vrh
Hele View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 28 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 684
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hele Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Prosinac 2007 u 15:26
Originalno poslano od člana frida frida napisao:

Originalno poslano od člana frida frida napisao:

I ja imam novog stanovnika...sama sam je zakorijenila od novog izboja jedne iz skolskog hodnika ...
 
  malo sam zabrinuta za ovu svoju...od kad je kod mene nije se pomakla s mjesta...tješi da nije nešto ni propala, ali mislim da je već trebala neki znak napretka pokazati...imate li kakav savjet?

 Nisam neki stručnjak ali mislim da je sve OK. Samo treba strpljenja. Sad je gotovo ali mislim da bi ti npr kutijica od Marga bolje odgovarala od tog pitara. Ne vole puno mista ni preduboki pitar. Možda se i varam jer je slikano od gore ali mislim da je malo preduboka. Ne brini, bit će sigurno OK i ovako. Moja se nije pomakla s mista cca 2 god (tad sam je doduše i držala onako otprilike, nisam baš previše znala ), a onda je odjednom izbacila 2 rozete.
Na vrh
aglaja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 561
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aglaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Prosinac 2007 u 19:05
Frida, i ja mislim da joj je to previse prostora.

Kada imaju previse prostora biljke ce se vise razvijati 'podzemno'.

Na prolece ce svakako krenuti.

Poz.
Aglaja
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Prosinac 2007 u 21:10
 samo da kažem da sam ja ovu svoju i preselila u manji pitar jer mi je trebao ovaj veći za nešto drugo...možda je u tome i razlog, dva puta sam je "šokirala" pa je jadna malo zakomila smile42
Na vrh
lana_1 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 1069
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana_1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2008 u 06:19
narode zanima me jedna stvar, gledajući vaše prekrasne biljčice skužila sam da često po zemlji stavljate kamenčiće čemu to u cvjećari sam vidjela neke smeđe kuglice po površini zemlje zašto ih stavljaju
Na vrh
Hele View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 28 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 684
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hele Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2008 u 12:17
 Kod mene su kod sansevijerije ukrasni jer ona ionako ne voli puno vode - sukulent , ali kod drugih te glinene čuvaju vodu i smanjuju isušivanje zemlje.
DON´T WISH FOR IT,
WORK FOR IT.
Na vrh
Branka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Prosinac 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Branka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2008 u 21:02
 dobra večer , zna il itko od vas da sanseverije , cvijetaju . ja ih imam več 20 god . tj moja svekriva -i one su cvijetale uredno još prije rata , i kada smo se vratilidoma ja sam ih morala premjestiti sa prozora na kojem su stajale jer su ih jednostavno prerasle, i tada su prestale da cvijetaju . inače cvijet im jako lijepo miriše , izgleda kao grozd u vrijeme cvatnje, bijelkaste boje i pušta suze . ja ih ne zalijevam često , tek tu i tamo kad se sijetim , ali znam da ih je dobro zalijevati odstajalomvodom od ljuski jajeta.. moje   sanseverije su sada velike oko1 metar. a neke i veće i stoje na podu pokraj radijatora u hodniku  uz prozor . žao mi je što stalno obećajem slike ali nikako da ih pošaljem - morat ću opet zvati teak u pomoć
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2008 u 21:29

Branka ja sam moju sanseveriju kupila s cvijetom, to je bilo prvi put da sam vidjela u prodaji sa cvijetom i nisam joj mogla odoljeti. Dobro si primjetila ako nemaju dovoljno svjetla cvjet će izostati.

Na vrh
lana_1 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 1069
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana_1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2008 u 12:39
Originalno poslano od člana Donata Donata napisao:

Evo malo sanseverija sa izložbe za ninu...[IMG]http://i159.photobucket.com/albums/t159/vlasta_2007/izlobasplitcvijee083.jpg" height="640" width="480" />

donata prekrasne su ti biljčice
Na vrh
ines View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1095
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ines Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2008 u 20:35
Cvjetaju, imam dvije doma. susjeda ih se htjela riješiti pa sam ih posvojila. Smile
imaju sitne bijele cvjetioće na duguljastoj stapki
Na vrh
Hele View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 28 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 684
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hele Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2008 u 21:03
Originalno poslano od člana ines ines napisao:

Cvjetaju, imam dvije doma. susjeda ih se htjela riješiti pa sam ih posvojila. Smile
imaju sitne bijele cvjetioće na duguljastoj stapki

   To nam moraš slikat. Ja joj nisam nikad vidjela cvijet.
DON´T WISH FOR IT,
WORK FOR IT.
Na vrh
ines View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1095
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ines Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2008 u 21:08
Čim ove godine procvjeta poslat ću ekskluzivu Smile
 
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2008 u 22:09
Niti ja nisam nikada vidio civjet, a od kada znam zasebe imamo ih...
 
Ali cvijeta....smile60
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 11>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.