Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne lisno dekorativne biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Sabljica - sansevierija
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Sabljica - sansevierija

 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 11>
Korisnik
Poruka
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2008 u 00:03
cvjeta. ima male bijele cvjetice i mirisu jako :)
Per aspera ad astra.



Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
ines View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1095
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ines Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2008 u 14:19
Originalno poslano od člana Zvjezdana Zvjezdana napisao:

cvjeta. ima male bijele cvjetice i mirisu jako :)
 
Da i malo su ljepljivi, taj dio mi se ne sviđa na njima, ali izgledaju prekrasno
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Ožujak 2008 u 21:17
Bilježim se sa štovanjem - mogla bi koju pripremiti za slijedeću kavicu smile78
Na vrh
ines View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1095
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ines Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Ožujak 2008 u 21:30
Joj, moja sabljica se sprema procvjetati. Pratim je već par dana pa ću to zabilježiti i poslati. Ako ne uspijem šibnut ću to nekome na mail pa neka odradi taj posao za mene. Franjice? Wink
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Ožujak 2008 u 22:18
Nema problema, samo šalji (čekaj cijelu teglu ili smao koji izdanak)smile183
Na vrh
ines View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1095
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ines Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2008 u 13:50
Sliku Franjice, sliku bum ti poslala, ali kad ih budem presađivala dobiješ i izdanak Wink
Na vrh
lana_1 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 1069
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana_1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2008 u 13:28
jel ima tko još koji izdanak za mene ja sam tražila po cvjećarama ali mi kažu citiram: da već dugo nije nitko tražio sanservariju.
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2008 u 13:39

Sanseverija je bila hit 70-tih godina a danas ljudima nije tako in...

 
pa na žalost rijetko se nađu u cvijecarnicama ... tocnije nikako...
 
 
ps. lana otvori novu temu u oglase i pitaj za pelcer... sigurno ju dobiješ...
Na vrh
lana_1 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 1069
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana_1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2008 u 13:46
ok admin pokušat ću, a šta se tiče nje mama mi ju je imala 80-ih kaže tri-četri primjerka al neki zli ljudi su joj rekli da je štetna pa ju je "uklonila" i ona i susjede tako da nemam u koga ni pitat
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2008 u 14:02
Kažu da sanseveriju nije dobro imati u spavacim sobama... jer po noci kao da trose kisik i ispustaju co2...
Na vrh
Hele View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 28 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 684
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hele Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2008 u 15:17
Originalno poslano od člana administrator administrator napisao:

Sanseverija je bila hit 70-tih godina a danas ljudima nije tako in...

 
pa na žalost rijetko se nađu u cvijecarnicama ... tocnije nikako...
 
 
ps. lana otvori novu temu u oglase i pitaj za pelcer... sigurno ju dobiješ...

    Ma ima ih po ZG i to često dosta povoljno. Mislim da sam je vidjela u Konzum -Črnomerec , MBM , Metrou , maloj cvječarni na Remizi ( ta je bila i najpovoljnija).
DON´T WISH FOR IT,
WORK FOR IT.
Na vrh
lana_1 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 1069
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana_1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2008 u 20:04
vjerujem da ima u zg al ne u mom gradu hele, ja sam nažalost dalekkooo
Na vrh
ines View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1095
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ines Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2008 u 06:12
Originalno poslano od člana administrator administrator napisao:

Kažu da sanseveriju nije dobro imati u spavacim sobama... jer po noci kao da trose kisik i ispustaju co2...
 
Pa kaj nija tako sa svim cvijećem?Confused 
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2008 u 10:16
ines je u pravu
Na vrh
aurora2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 22 Lipanj 2007
Lokacija: Switzerland
Status: Offline
Bodovi: 2880
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurora2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Travanj 2008 u 08:55
Originalno poslano od člana lana_1 lana_1 napisao:

narode zanima me jedna stvar, gledajući vaše prekrasne biljčice skužila sam da često po zemlji stavljate kamenčiće čemu to u cvjećari sam vidjela neke smeđe kuglice po površini zemlje zašto ih stavljaju


lana, vidim da ti pitanje jos stoji neodgovoreno. Wink

Te smedje kuglice, to je granulat. Evo pogledaj ovdje

http://www.seramis.de/html/en/umtopfen.htm

da vidis o cemu se radi i kako se on upotrebljava.

Da budem iskrena, ne svidja mi se to bas jako jer se za upotrebu granulata podrazumijeva da posuda u kojoj se biljka nalazi nema rupe za drenazu vode...dakle, korjen je cijelo vrijeme u vodi. Biljke koje su mi ranije bile u tome, nisu bile bas sretne, pa sam od toga odustala. Ali nabacam ga odozgor, tako da prekije zemlju...izgleda dekorativno.

Moje dvije sanseverije....a smijesi mi se i treca. Big%20smile





Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Travanj 2008 u 08:57
Izgledaju predivno, vidimo mladicu - bravo.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
aurora2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 22 Lipanj 2007
Lokacija: Switzerland
Status: Offline
Bodovi: 2880
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurora2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Travanj 2008 u 09:17
Kada je najbolje vrijeme za presadjivanje sanseverije? Planirala sam sutra dati im friske zemlje i odvojiti ovu malu. Jesam to trebala vec uradit?
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Travanj 2008 u 10:59
Ma možeš slobodno bilo kada, nisu one baš tako osjetljive.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Travanj 2008 u 13:15

aurora, možeš i sada, a Triša je u pravu nisu osjetljive

Na vrh
aurora2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 22 Lipanj 2007
Lokacija: Switzerland
Status: Offline
Bodovi: 2880
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurora2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Travanj 2008 u 15:24
Ok, hvala. U tom slucaju im sutra slijedi presadjivanje. 
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 11>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.