Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Dorstenia spp.
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Dorstenia spp.

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
Korisnik
Poruka
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Prosinac 2013 u 17:29
Točno @Glikice. Dva mjeseca je starija. Sijao sam ove godine u dva navrata: početkom ožujka i početkom svibnja. Ne namjerno sam pogriješio, sory

 

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Prosinac 2013 u 18:14
Ipak mi nije jasno, jel to stvarno tako brzo raste ? Jer inače biljke koje formiraju kaudeks, da bi ga oformile trebaju jako puno vremena. 
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Prosinac 2013 u 18:36
Adeniumi u istom vremenskom intervalu narastu još više. Znaš i sama.  Rekorder mi je jedan adenium trenutno je  visoki  oko 120 cm, promjera  kaudeksa recimo 20 – 25 cm ! Stari je nešto preko godinu i pol.  Foetida je sa lišćem visoka recimo 15 cm. Smile  (za usporedbu širina tegle je 9 cm)

 

Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Prosinac 2013 u 18:43
Aha, biljka je fora u svakom slučaju.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Prosinac 2013 u 18:54
Glikice, ako želiš sijati foeidu  Embarrassed pošalji adresu na pp. rodna je ko šipak LOL
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Prosinac 2013 u 19:28
Bolje je sijati u proljeće. Za klijanje treba cca.  25 – 30 C. Rutar ili kakav reciver  od satelitske TV su dobri izvori toplote. Čim proklije sa njom na prozorsku policu. Vidim da i ti siješ u prozirne čaše. To je odlično rješenje . čim prokliju sijanci trebaju svijetlo.

Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Prosinac 2013 u 19:43
Vrlo zanimljiva biljkaTongue,a kod našeg Pinusa sve brzo rasteClap
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
miska View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Travanj 2013
Lokacija: Kvarner
Status: Offline
Bodovi: 8574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje miska Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Prosinac 2013 u 19:56
Interesantna biljka i turbo-brzo raste!
Kao da je sa neke druge planete,cvijet je posebansmile39
Na vrh
majcka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 30 Prosinac 2011
Lokacija: Vače, Slovenija
Status: Offline
Bodovi: 447
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje majcka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Siječanj 2014 u 17:34
Kdje se može pronači sjemenke Dorstenie gigas po razumnoj cjeni? U suporedbi sa nekima 3 zrna za preko 9 eura nekao mi izgledaju skupo. Ili sam ja od Škotske????
Eksotika je kul
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Siječanj 2014 u 19:12
Originalno poslano od člana majcka majcka napisao:

3 zrna za preko 9 eura nekao mi izgledaju skupo.
Ha, ha . Kada bi bilo samo 9 € bilo bi dobro.  Na 9, 3 € dodaj 6,8 € za troškove pakiranja i mislim još nešto za avio transport pa smo na johoho €. Treba još računati gubitke kod klijanja i uzgoja kod mene npr. preko 50 % i tek tada dobiješ realnu cijenu. Od 9 sjemena gigasica sijanih početkom 3. mjeseca ostale su mi za sada 4 gigasice.

Ako d. gigas držiš preko zime na svijetlom i toplom mjestu lijepo napreduje ali sljedeću sezonu ne cvjeta. Zato na ebay nema sjemena sa Tajlanda. Mala ponuda sjemena a velika potražnja i evo ti skupo sjeme.

Na vrh
majcka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 30 Prosinac 2011
Lokacija: Vače, Slovenija
Status: Offline
Bodovi: 447
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje majcka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Siječanj 2014 u 21:19
Hvala, što si me tako lijepo utolažio. Još mi samo treba dudica i odmah ču zaspati.....i sanjati svoju Dorsteniu.
Eksotika je kul
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Siječanj 2014 u 22:40
@majcka, nemoj se odmah predati. Gledaj pozitivno na stvar. LOL
 Pogledaj, mogu okrenuti ploču i računati ovako: Devet sjemena sam platio cca 40 €. Za te novce sam dobio  4 gigasice lijepo oblikovanog habitusa trenutno visine 20 cm. promjera kaudeksa 2 - 3 cm. Znači cirka 10 € me košta jedna Dorstenia giggas. Evo ti cijene na netu : uhlig-kakteen ; kakteen-haage . . .itd. Nizozemci su skuplji a Čehi nešto jeftiniji. Nijemci su prosjek . Znači dobiješ 4 za cijenu jedne. 10 € za gigasicu, nije slabo zar ne ? Big smile

 

Na vrh
majcka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 30 Prosinac 2011
Lokacija: Vače, Slovenija
Status: Offline
Bodovi: 447
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje majcka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Siječanj 2014 u 07:05
Ako budeš prodavao neke gigasice ili adeniume, molim te nazovi, odmah se dovezem.
Eksotika je kul
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Siječanj 2014 u 16:13

Dorstenia foetida, samooplodna i vrlo invazivna vrsta dorstenie.

Početkom ožujka prošle godine sam posijao nekoliko sjemenki d. foetide. Niknula je samo jedna (ali vrijedna LOL) foetida. Ta se sada bez mojeg utjecaja sama razmnožava. Danas sam isprčkao 8 malih foetida  iz raznih tegli i presadio svaku u svoj lončić. 

Originalno poslano od člana majcka majcka napisao:

Ako budeš prodavao neke gigasice ili adeniume, molim te nazovi, . . . 

Majcka, primio na znanje. Approve Vidim da si aktivna na nekoliko velikih, zbilja svjetskih foruma. Ajde molim te pronađi  gdje mogu nabaviti sjeme  Dorstenia lavrani (Taba'a George) i Dorstenia gypsophila. Dobiš popust  kod cijene gigasice i adeniuma. Big smile

Na vrh
Camellia View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2012
Lokacija: Dugo selo
Status: Offline
Bodovi: 6620
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Camellia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Siječanj 2014 u 17:18
Bravo Pinus,uvijek me razveseliš svojim biljkama.
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Siječanj 2014 u 18:15
kod pinusa stvarno uvijek nešta novo i drugačije
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Siječanj 2014 u 08:34

Za berbu sjemena dorstenie foetida najbolje je koristiti duboku plastičnu posudu.  Foetida nešto sjemena još uvijek "lansira" izvan posude ali većina ipak ostane u posudi. Big smile
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Siječanj 2014 u 08:40
dorstenia foetida, deset mjeseca  stari sijanac

Na vrh
majcka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 30 Prosinac 2011
Lokacija: Vače, Slovenija
Status: Offline
Bodovi: 447
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje majcka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Siječanj 2014 u 11:33
Samo ti čekaj. I ja sam nabavila sjeme foetide i sada ču ti praviti konkurenciju, da znaš!!!!
Eksotika je kul
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2014 u 18:26

Majo, čekam . . . Thumbs Up

Vrlo mlade, male, ove invazivne (zasijali su se sami)  sijance dorstenie foetide sam prije 20tak dana presađivao. Evo ih danas:
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,297 sekundi.