Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Dorstenia spp.
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Dorstenia spp.

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
Korisnik
Poruka
majcka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 30 Prosinac 2011
Lokacija: Vače, Slovenija
Status: Offline
Bodovi: 447
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje majcka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2014 u 19:50
Več su u boksu. I ja čekam.
Eksotika je kul
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2014 u 20:37
Pinus , svaka cast , veliko je veselje navracati se k tebi i diviti se
tvojim biljcicama ! Ti ne poznas neuspjeh !      
Na vrh
majcka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 30 Prosinac 2011
Lokacija: Vače, Slovenija
Status: Offline
Bodovi: 447
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje majcka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2014 u 18:40
Jupi!!!!!



Da! Pravilno vidite. Majcka je došla do SVOJE Dorstenia gigas. Hvala bogu za prijatelje, koji hode u inostranstvo na pokoji sajam.
Eksotika je kul
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2014 u 19:57
Majcka, krasna lijepa gigasica. Vidi se da puca od zdravlja. Držim palčeve da nastaviš u tom stilu sa njom i dalje. Smile

Na vrh
majcka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 30 Prosinac 2011
Lokacija: Vače, Slovenija
Status: Offline
Bodovi: 447
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje majcka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2014 u 20:34
Hvala Pinuse. Neke upute za upotrebu nikad nisu na odmet. Ti slobodno kaži kako treba da se toga prihvatim.
Eksotika je kul
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2014 u 20:42
Ispisal sam ti pola stranice uputa i u zadnji moment sve editiral.  Već idem sam sebi na živce jer stalno nešto komentiram. Sada mi je žao kad vidim da nisi alergična na pinusa. LOL

Za početak škarice u ruke i odreži  gornji par listova neposredno ispod mjesta gdje se granaju. Pogledaj na prvoj stranici ove teme što ćeš time dobiti.

Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2014 u 16:25
1. 3. 2013 / 16.4.2014

@majcka, ako ti razgranate nisu po volji nema razloga da ju pinciraš. Pusti ju da raste takva kakva je. To je sve stvar ukusa . Big smile 

Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Lipanj 2014 u 12:04

@majcka mi je pisala na PP:

"Ali mi lahko prosim pomagaš...namreč...

Imam sejance D.foetida, ki se trenutno še vedno nahajajo v zip vrečki. Kdaj je pravi čas, da jih dam ven in v kakšno okolje točno, da jih ne bom takoj pomorila? Trenutno so že kar precej zrasli, pa so začeli kukati preko roba lončka, ki je, ne boš verjel, majhen."


Za klijanje je visoka zračna vlaga potrebna ali za rast mladih sijanca je više štetna nego korisna. Zip vrećice ne upotrebljavam i nekih  specifičnih savjeta o zip vrečicama nemam. Da su to moje foetide čim prije bi sa njima van iz vrećice na friški zrak i cjelodnevnu svijetlu sijenu. Jutarnje sunce  je poželjno.

Na slici je moj godinu dana stari sijanac D. foetide. Pomalo sam ga naviknuo na sunce i trenutno je ispostavljen suncu koliko je to maksimalno  moguće u mojim uvjetima.
Toliko je pun lišća da mu se tijelo skoro da ne vidi. Lijepo simetrično je potjerao iz baze biljke 4 mlada izboja.
Na vrh
majcka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 30 Prosinac 2011
Lokacija: Vače, Slovenija
Status: Offline
Bodovi: 447
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje majcka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Lipanj 2014 u 12:15
Super. Odmah odlazim dolje i izbacim ih van iz vrečice.
Eksotika je kul
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Prosinac 2014 u 15:59

Kada gledam ponudu gigasica na ebay-klikni. Uvijek mi se čini da su zaboravili  staviti zarez kod cijene. Ali izgleda da nisu. LOL

Na proljeće bi pokušao i sam prodati par gigasica.  Kolika bi u stvari  bila realna cijena gigasica sa slika?  Malo zafrkancije ali nekoliko raritetnih sukulenata  bi svejedno pokušao prodati preko ebay-a. Koja varijanta je povoljnija : licitacija ili fiksna cijena ? 

Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Prosinac 2014 u 17:42
baš su neobično lijepo oblikovane i odlično zbrinute, vidi se da pucaju od zdravljaClap...jesu to one s prve strane? Što si radio s reznicama nakon pinciranja, jesi pokušao na taj način razmnožiti?
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Prosinac 2014 u 18:24
Saro, slično kao i adenium, gigasice pinciram (režem škaricama za nokte) samo 1 mm ispod vrha. Samo da zaustavim rast u visinu. Premalo je kod nas sunca a umjetno svijetlo niti približno nije dovoljno. Dorstenia gigas mora biti na toplom preko zime i na punom suncu. Zato pinciram. Pinciranjem zaustavim pretjeranu rast u visinu i istovremeno  tjeram gigasicu da se razgrana.  

ps. jesi li kliknula na link?  koja cijena ? Big smile

Na vrh
lucy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 02 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2541
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lucy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Prosinac 2014 u 22:19
Ja sam kliknula na link. Zastao mi dah.
Sutra je novi dan.
Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Prosinac 2014 u 22:23
Velicanstvene su ti !
Na vrh
majcka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 30 Prosinac 2011
Lokacija: Vače, Slovenija
Status: Offline
Bodovi: 447
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje majcka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Prosinac 2014 u 23:02
Originalno poslano od člana Pinus Pinus napisao:

jesi li kliknula na link?  koja cijena ? Big smile


Glavu mi skinulo. Pinuse, svakako razmisli. Za ovakvu cijenu bi ja i svoje prodala, da nemam samo jednu. Pa još sa ovom se stalno bockam, dali da se razgrana dovljno ili ne. Poslat ču je tebi na školovanje.
Eksotika je kul
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Prosinac 2014 u 09:29
[QUOTE=Pinus]Saro, slično kao i adenium, gigasice pinciram (režem škaricama za nokte) samo 1 mm ispod vrha. Samo da zaustavim rast u visinu. Premalo je kod nas sunca a umjetno svijetlo niti približno nije dovoljno. Dorstenia gigas mora biti na toplom preko zime i na punom suncu. Zato pinciram. Pinciranjem zaustavim pretjeranu rast u visinu i istovremeno  tjeram gigasicu da se razgrana.  

ps. jesi li kliknula na link?  koja cijena ? Big smile


...aha, samo 1 mm, kužim...pomislila sam da si poneke primjerke baš ono, orezao u smislu da imaš poslije i reznicuConfused...ma kliknula sam odmahShocked, ali me cijena toliko šokirala da sam pomislila da je sigurno greška, čak sam skužila da poput tebe premještam točke i zareze, hahaEmbarrassed...da je biljka fantastična jest...no, možda je u svijetu biznisa sa biljkama to zaista uobičajena cijena za takvu dorsteniju pa je onda i to normalno, pa tko voli nek izvoliBig smile...e sad, što bi bila realna cijena na našem tržištu to bi vrijedilo malo većeg istraživanja, pitanje je koliko uopće kod nas ima pravih kolekcionara koji su u svakom trenutku spremni izdvojiti poveći iznos za određenu biljku...sretno u prodaji!




...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Prosinac 2014 u 17:47
Pinus prelijepa ti je, ne zaostaje nimalo za onom na linku!
Uf koja cijena. Vratila sam se na početak teme i iz Pinusovih postova zaključila da dosta brzo raste. Pitam se šta joj određiva cijenu, raritet, kompliciranost uzgoja, starost... I ja sam premještala točku i zarez, zaključila sam da je stvarno previše. I tamo đe je u opticaju dolar.
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
Alma.M. View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 02 Lipanj 2014
Lokacija: HR
Status: Offline
Bodovi: 214
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Alma.M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2015 u 11:13
Pinus, sve tvoje dorstenie su prekrasne i super zdravo izgledaju. Imam pitanje - da li si skidao ljuskice sjemenki kada su ti proklijale d. gigas ili si ih ostavio da same padnu? Meni su proklijale 3 gigasice, presretna sam. Big smile 
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2015 u 12:03
Alma. M. čestitam, sijanje gigasice nije mačji kašalj.  Pusti ljuskice nemoj ih dirati, same će pasti. Možeš ako želiš zasipati po površini supstrata sada nakon klijanja malo 1 do najviše  2 mm visine opranog i prosijanog kvarcnog ili dolomitnog pijeska svejedno, da pokriješ korjenčiće. Na taj način istovremeno  stabiliziraš male sijance što je važno ako ih stalno premještaš loveći sunce. I još nešto, nemoj žuriti kao što sam ja žurio dižući ju iz supstrata. Brže i lakše formiraju kaudeks u supstratu.

 

Na vrh
Alma.M. View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 02 Lipanj 2014
Lokacija: HR
Status: Offline
Bodovi: 214
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Alma.M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2015 u 13:13
Mene su baš iznenadile brzim klijanjem trebalo im je 14, 16 i 17 dana, očekivala sam puno duže, još samo da mi opstanu. Napravit ću sve ovako kako si mi savjetovao, hvala puno Hug .
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.