Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Dorstenia spp.
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Dorstenia spp.

 Odgovori Odgovori Stranica  123 4>
Korisnik
Poruka
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Dorstenia spp.
    Objavljeno: 12 Travanj 2013 u 12:48
Dorstenia gigas

Dorstenia gigas, endem sa otoka Socotre. Sjeme sam posijao 1. 3. ove god. Od 9 sjemenki niknulo je njih 7. Prva nakon samo 14 dana a zadnje dvije danas, nakon 43 dana !!! Te dvije držim još uvijek pod najlonom.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Odgovor Odgovor
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Studeni 2013 u 20:38
cure, tnx Smile
@ajama, ne da samo cvijet dorstenie izgleda apstraktno. Pogledaj lišće kod gigasice. Izgleda kao kombinacija lakirane plastike i kože. LOL

Čitam da je Dorstenia foetida  samooplodna. @majcka, ako bi ju sada sijala sjeme bi vjerojatno klijalo. No sada (mjesec studeni) sigurno nije pravi trenutak za sijanje dorstenie . Treba čekati proljeće. Nešto sjemena sam uspio sakupiti. To i nije tako jednostavno kako izgleda. Sjeme kada dozori izleti iz cvijeta i do 1 m daleko. Sitno je i teško ga je naći. 

Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2013 u 08:56
dorstenia gigas 3x   -    dorstenia foetida
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2013 u 14:10
bravo pinus
baš si "slab" na "buckice" Wink
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2013 u 19:47
Držim palčeve da ti narastu lijepe i zdrave.
Lošinj

Ne bojim se juga, ne bojim se bure, ne bojim se neba, dubine ni dna
Podivljali valovi me uzalud jure, na krilima vjetra poletjet ću ja...
Na vrh
Silvy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 28 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2406
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2013 u 20:08
Pinus, opet nešto novo kod tebe. Clap
Neću hvaliti, samo želim da ti narastu i da uživaš u njima, a i mi preko slikica.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2013 u 20:46
Djevojke hvala na podršci.
Trenutno sam na broju od 5 dorstenia. I ova mala gore desno je još uvijek upitna. Izgleda da sam ih predugo držao pod najlonom i dvije su otišle. Dok ne prokliju najlon je odlično rješenje. Nakon što prokliju bolje je najlon (foliju za hranu) odmah skinuti i po malo zalijevati.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Rujan 2013 u 09:05
dorstenia gigas  12. 9. 2013
Na vrh
Camellia View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2012
Lokacija: Dugo selo
Status: Offline
Bodovi: 6620
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Camellia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Rujan 2013 u 09:25
Prekrasno Pinus,uvijek me uspiješ ponovo iznenaditi.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Studeni 2013 u 14:20


Dorstenia gigas
Originalno poslano od člana Camellia Camellia napisao:

Prekrasno Pinus,uvijek me uspiješ ponovo iznenaditi.  

Iznenadile su i mene ove moje gigasice.  Pogledajte ih danas 8 mjeseci po sijanju. Na slici su dvije od pet dorstenia koliko mi je još ostalo nakon sijanja 9 sjemenki. 

Vidim da  nisu komplicirane za uzgoj. Naprotiv, jednostavne su kao i većina  sukulenta. Ne znam zašto „drže“ tako paprene cijene. Nizozemci CactusPlaza prodaje manje od 6 mjeseci stare sijence po pišljivih 39 €/kom. Zanimljivo zar ne ? 

Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Studeni 2013 u 17:34

Dorstenia foetida,  prvi "cvijet". Tongue
Na vrh
@kaktus View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 14 Svibanj 2013
Lokacija: markovac našičk
Status: Offline
Bodovi: 2374
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje @kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Studeni 2013 u 17:51
Jako zanimljiv cvijet,bolje rečeno prekrasan je
Razum nam može reći što trebamo izbjegavati,
ali samo nam srce kaže što moramo učiniti.(Joubert)
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Studeni 2013 u 18:42
Ne samo da ti je lijepo narasla nego ti i cvateThumbs Up
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Studeni 2013 u 18:47
ovo je samo potvrda da je pinus glavni maher za brzi uzgoj sukulenata.
ovaj je prekrasan,a cvijet mu je prekrasno ''apstraktan''
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
majcka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 30 Prosinac 2011
Lokacija: Vače, Slovenija
Status: Offline
Bodovi: 447
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje majcka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Studeni 2013 u 19:18
Sama ljepota. smile57
 
Što li bi se desilo, da sada sijem ove????
Eksotika je kul
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Odgovor Odgovor
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Studeni 2013 u 20:38
cure, tnx Smile
@ajama, ne da samo cvijet dorstenie izgleda apstraktno. Pogledaj lišće kod gigasice. Izgleda kao kombinacija lakirane plastike i kože. LOL

Čitam da je Dorstenia foetida  samooplodna. @majcka, ako bi ju sada sijala sjeme bi vjerojatno klijalo. No sada (mjesec studeni) sigurno nije pravi trenutak za sijanje dorstenie . Treba čekati proljeće. Nešto sjemena sam uspio sakupiti. To i nije tako jednostavno kako izgleda. Sjeme kada dozori izleti iz cvijeta i do 1 m daleko. Sitno je i teško ga je naći. 

Na vrh
majcka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 30 Prosinac 2011
Lokacija: Vače, Slovenija
Status: Offline
Bodovi: 447
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje majcka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Studeni 2013 u 20:50
Originalno poslano od člana Pinus Pinus napisao:

 Nešto sjemena sam uspio sakupiti. To i nije tako jednostavno kako izgleda. Sjeme kada dozori izleti iz cvijeta i do 1 m daleko. Sitno je i teško ga je naći. 
 
To se može riješiti lepivom trakom. Dok je plod još zatvoren naljepi se traka na njega i kad dozori i raspukne se sijeme ostaje (večino njega) na traci.
 
Ili sam suviše lakovjerna????
Eksotika je kul
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Studeni 2013 u 21:25
Originalno poslano od člana majcka majcka napisao:

To se može riješiti lepivom trakom. Dok je plod još zatvoren naljepi se traka na njega i kad dozori i raspukne se sijeme ostaje (večino njega) na traci.

@majcka, čini mi se da bi to trebalo funkcionirati. Dobar savjet.  Sutra ujutro krećem u akciju. Ako želiš sijati foetidu javi na PP.  

Na vrh
Camellia View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2012
Lokacija: Dugo selo
Status: Offline
Bodovi: 6620
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Camellia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Studeni 2013 u 08:43
Pinus ovaj cvijet je prekrasan.Biljka ti je lijepa toliko da se slobodno može slikati za biljnu enciklopediju.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Prosinac 2013 u 16:42

Dorstenia foetida, 7 mjeseca stari sijanac Smile  
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Prosinac 2013 u 17:19
OK, biljka je zanimljiva, bez daljnjeg !!! Samo nešto mi prebrzo raste. Osim toga, pisao si da si sijao 01. 03. ove godine, to je onda 9 mjeseci. Ipak, da je toliko narasla i toliko kaudex razvila, pa još i cvate, kako ? Bez obzira na prihranu, ipak mi je to nešto prebrzo. Pa ni salata ne raste tako brzo. U čemu je štos?
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 4>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,375 sekundi.