Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Grmlje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Cytisus
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Cytisus

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
Rembrant View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar
Najljepši vrt - jesen 2013

Pridružen: 22 Svibanj 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 450
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Rembrant Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Cytisus
    Objavljeno: 07 Svibanj 2013 u 21:59
Cytisus je mediteranska biljka koji vrlo lepo raste i kao kontinentalni grm,ima ih raznih boja zuti,crveni,beli mislim da moze da bude vrlo lep kao vrtni grm,sitne grane mu  smrznu zimi,ali u prolece se orezu. Evo ja imam zuti Cytisus ove godine je bas dosta cvetao.






Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2013 u 15:24


Moj cytisus ove godine ima znatno manje cvetova nego prethodnih godina.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
Rembrant View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar
Najljepši vrt - jesen 2013

Pridružen: 22 Svibanj 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 450
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Rembrant Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2013 u 07:23
A stoo-jadan nebio!Smile.Mora da si zapostavio jadnicka,Wink
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2013 u 07:32
Predprošle zime je biljka dobrano izmrzla, super se oporavio kakav je bio.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
Rembrant View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar
Najljepši vrt - jesen 2013

Pridružen: 22 Svibanj 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 450
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Rembrant Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2013 u 07:37
Verovatno ga nisi zastitio,moj uopste nije izmrzao(vrlo male grane).Ili je u pitanju mesto,ocigledno da imas neki problem.
Na vrh
Carol View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
1. Najljepši vrt - Zima 2013/14

Pridružen: 14 Lipanj 2011
Lokacija: Zagorski breg
Status: Offline
Bodovi: 2208
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Carol Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2013 u 00:01
Rembrant, prvo sam pomislila da tvoj Cytisus na necem stoji. Kad sam vidjela ostale slike, vidim da stoji na "svojim nogama", ogroman je.
Voki, sviđa mi se boja tvog Cytisusa.
Vu plavem trnaci mi hiža stoji

od zelenih veja je videti ni..
Na vrh
Carol View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
1. Najljepši vrt - Zima 2013/14

Pridružen: 14 Lipanj 2011
Lokacija: Zagorski breg
Status: Offline
Bodovi: 2208
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Carol Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2013 u 00:08
Cytisus "Zeelandia"
 
Vu plavem trnaci mi hiža stoji

od zelenih veja je videti ni..
Na vrh
magnolija View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 08 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 691
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje magnolija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2013 u 13:08
voki ignore takve komentare.pošto si ti znalac reci mi molim te kakav je citisus sa orezivanjem.meni fino prezimljava u sarajevskoj klimi godinama,ali ga je prošle godine snijeg nekako polomio i iskrivio,pa kontam da ga dobro ošišam da dobije ljepši oblik.
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2013 u 13:34
Magnolija, ja orežem samo suve grane i ako je neka polomljena, tako da nemam iskustva sa orezivanjem Cytisusa.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2013 u 14:24
Carol, izgleda carski Clap!
Voki, boja fenomenalna. Volela bih da sam i ja u takvom problemu Wink, mislim na problem s cytisusom LOL.
Ovako mi ostaje da gledam vaše, uživam  i uzdišem jer nemam mesta za jednog  takvog lepotana .
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
magnolija View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 08 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 691
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje magnolija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2013 u 14:26
hvala ti voki



Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2013 u 14:32
Magnolija, hoćeš li da od uzdisaja predjem u patnju Wink?
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2013 u 14:34
Prelepi Cytisusi!
Ja sam probao da ožilim grančice od onog mog šarenka, ali bezuspešno...
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
magnolija View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 08 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 691
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje magnolija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2013 u 14:34
ma nećeš mimar, kad ja nisam od tvojih prekrasnih biljaka, nećeš ni ti od dva citisusa
Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2013 u 14:58
Eh, da su samo  ta dva , imaš ti još toga za čim uzdišem Smile
Voki, pokušavaj i dalje Wink! Koliko te znam, nisi čovek koji lako odustaje od nečeg Smile.
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
Carol View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
1. Najljepši vrt - Zima 2013/14

Pridružen: 14 Lipanj 2011
Lokacija: Zagorski breg
Status: Offline
Bodovi: 2208
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Carol Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2013 u 23:54
Mimar, hvala ti. Magnolia, moje je Cytisus prosle zime bio pod hrpom snijega koji pao na njega s krova. Sreca pa se polomila samo jedna grana, jedino se on cijeli sa korijenom povalio prema zemlji.
Na proljece sam ga lagano ispravila i vezala za stap dok se ne ucvrsti.
Kao sto se vidi na slici, obilno je cvao, a poslije cvatnje sam prikratila grane, onaj dio koji je bio u cvjetovima.
Vu plavem trnaci mi hiža stoji

od zelenih veja je videti ni..
Na vrh
magnolija View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 08 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 691
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje magnolija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Lipanj 2013 u 09:53
hvala ti carol
Na vrh
mirna View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 231
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mirna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Rujan 2013 u 19:04

Treba li ovu biljku orezivati ili ne? Moja je relativno mlada, nema je "puno za vidjeti" pa mi je za sada uopće žao razmišljati o orezivanju ali mi nije puno cvala ove godine. Ako se orezuje, kada i koliko?

Na vrh
orhideja50 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 31 Ožujak 2017
Lokacija: međimurje
Status: Offline
Bodovi: 13
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje orhideja50 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2017 u 14:04
imam jedno pitanje. da li netko zna kako se cytisus razmnožava. Moj ima na jesen suho sjemenje, koje pada dolje ali iz zemlje nije niknuo ni jedan mladi cytisus.
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.