Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Dnevnik radova
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Kako pomoći pčelama
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Kako pomoći pčelama

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
Fiki View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 11 Prosinac 2011
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2792
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Kako pomoći pčelama
    Objavljeno: 26 Svibanj 2013 u 23:28
Zadnji podaci o pčelama nisu nimalo dobri...sve ih je manje....ako se nastavi ovim putem za 6 godina (prema procjenama stručnjaka) neće biti nijedne pčele....to je za ljude smrt...prema procjeni....čovjek bi bez pčela mogao živjeti samo 5 godina....!

E sada,,: što mi povrtlari možemo učiniti za pčele:Kao prvo nabaviti najmanje 1 košnicu-spas

1, Svi primjenjivati eko-tehnike umjesto svih ti otrova pesticida
2, plodored,,,
3, saditi biljke koje se međusobno podnose,,,a korisne su 
Npr..Bosiljak,rajčica,cinija
      Paprika kadifica neven
zA pčele da usadimo biljke koje ih privlače.....kadulja,,bosiljak,suncokret,lavanda
To su prvi najmanji koraci!

Ono što je čovjek učinio Zemlji to je katastrofalno,svjedoci smo ekstremnih vrućina i hladnoča....to se zove globalno zatopljenje...sada samo imamo ljeto i zimu...

ČOVJEK HITNO TREBA PODUZETI ODLUČNE KORAKE.....ILI ĆEMO ZADNJU NADU PROKOCKATI!!!

    -sve vas pozivam da se odazovete mojoj Eko misiji...i da stvorimo bolje.-

Ja imam 20 eko košnica!

                                  Filip-...LP
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Fiki View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 11 Prosinac 2011
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2792
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Svibanj 2013 u 23:29
Želim da svi oostavite po jedan trag na ovoj temi Thumbs Up
Na vrh
Fiki View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 11 Prosinac 2011
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2792
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Svibanj 2013 u 00:19
Uzgoj pčela uopće nije kompliciran...ja sam jednom uhvatio nečije.....izrojile su mi se na jeli.i onda sam sreo tog čovjeka čije su pčele...i kupio taj roj...tu je počela moja pustolovina eko pčelarstva!
Na vrh
lela.h View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Studeni 2010
Lokacija: Sl. Brod
Status: Offline
Bodovi: 604
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lela.h Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Svibanj 2013 u 08:33
Fiki! Odlicna tema! Moj sin se vec nekoliko godina bavi skolskim pcelama. Zelio bi imati barem jednu,,, nadam se da cemo mu to moci i pribaviti, 13 g.ima al ide medu njih bez zastite ko kod najboljih prijatelja! Nazalost u selu oko skole ljudi se da prijete da ce nesto kobno poduzeti ako se te kosnise nesklone nekuda dalje.... sto skola nema mogucnosti , osim da ih nastavnik cije su , vrati u svoje selo... sto djecu pcelare pogotovo moga sina jako zalosti... nase su vocke jako slabo sa rodom ove godine MM je vec htio rucno oprasivati, pa nije stigao... a na cvijecu ih nazalost nevidim nigdje...     
Skroman covijek sve umnozi svojom skromnoscu, veseljem i zahvalnoscu.
Na vrh
Fiki View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 11 Prosinac 2011
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2792
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2013 u 18:06
Predlažem da (ako ste u mogućnosti) nabavite  (dovoljno ) 2 ,i da će vam to biti istodobno i zabava i korist......! 

uzgoj pčela je jako koristan,zanimljiv.......i Kaj je bilo ,jesu uklonili košnice Angry

Ti ljudi su stvarno Pig!!!!! Angry
Na vrh
lela.h View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Studeni 2010
Lokacija: Sl. Brod
Status: Offline
Bodovi: 604
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lela.h Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2013 u 18:34
Za sada su jos tu! Opcina je na strani skole, nadamo se da ce tako i ostati.
Skroman covijek sve umnozi svojom skromnoscu, veseljem i zahvalnoscu.
Na vrh
Fiki View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 11 Prosinac 2011
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2792
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2013 u 23:08
Dao Bog.....čitam sada neke vijesti i piše da je ovaj tjedan umrlo 9 700 000 pčela smile220
Na vrh
lela.h View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Studeni 2010
Lokacija: Sl. Brod
Status: Offline
Bodovi: 604
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lela.h Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2013 u 08:13
Fiki mozes li mi poslikati kosnice? To nisu kupljene eko kosnice!? Ili?
Skroman covijek sve umnozi svojom skromnoscu, veseljem i zahvalnoscu.
Na vrh
Fiki View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 11 Prosinac 2011
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2792
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2013 u 23:29
Postavit ću nekoliko slika ovih dana...sada nisam u mogućnosti.,ali obećajem....košnice radim sam....niš ne kupujem! Thumbs Up
Na vrh
lela.h View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Studeni 2010
Lokacija: Sl. Brod
Status: Offline
Bodovi: 604
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lela.h Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2013 u 23:41
Super! Cekam slikice! ;)
Skroman covijek sve umnozi svojom skromnoscu, veseljem i zahvalnoscu.
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Prosinac 2014 u 14:12
Vidim da je tema stara i nije baš bila posječena, ali evo moj mali doprinos. MPS se ove godine odlučio baviti pčelarstvom. Za početak je proljetos nabavio 2 košnice. A s obzirom na godinu koja nije bila nimalo sklona pčelicama, imao je dosta brige oko prihranjivanja. Pčelinjak je smješten u blizini šume ( bagrem, kesten), ima dosta vočnjaka u blizini i puuuno vinograda. Teoretski bi trebale imati stalno paše.... no s obzirom da, kako je Fiki rekao imamo samo 2 godišnja doba, u godini kao što je bila ova na izmaku... teorija. Za sada smo u blizini posadili 10-tak grmova kadulje, 10-tak matičnjaka i cca 20 m niskih zvjezdana.
Ivanić-Grad
Dok ne pokušate, ne znate što ne možete učiniti. Henry James
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Prosinac 2014 u 14:39
Originalno poslano od člana lela.h lela.h napisao:

Fiki! Odlicna tema! Moj sin se vec nekoliko godina bavi skolskim pcelama. Zelio bi imati barem jednu,,, nadam se da cemo mu to moci i pribaviti, 13 g.ima al ide medu njih bez zastite ko kod najboljih prijatelja! Nazalost u selu oko skole ljudi se da prijete da ce nesto kobno poduzeti ako se te kosnise nesklone nekuda dalje.... sto skola nema mogucnosti , osim da ih nastavnik cije su , vrati u svoje selo... sto djecu pcelare pogotovo moga sina jako zalosti... nase su vocke jako slabo sa rodom ove godine MM je vec htio rucno oprasivati, pa nije stigao... a na cvijecu ih nazalost nevidim nigdje...     

Nadam se da se nije dogodilo da su se pčele morale preseliti.To je selo, znači sigurno ima voća, povrća... a tko bi im trebao oprašivati biljke? Možda kinezi sa kanticama sa peludom i četkicam, pa ići od cvijeta do cvijeta
Ivanić-Grad
Dok ne pokušate, ne znate što ne možete učiniti. Henry James
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Prosinac 2014 u 00:01
KOd mene je invazija pčela ljeti. I to mi je veliki problem. Ovo ljeto su mi zaposjele novo izgrađenu kuću, čak ušle u kanaliće od odvodnje prozorskog okna.
Taj dan kad je bila invazija su bile onesvještene po betonu u kući. Majstori zatvorili prozore pa ih valjda ispavanja betona omamila i onesvjestila. A nekuda su kroz rupice potkrovlja ušle.
Došla sam sljedeći dan sa sprejem, ali su nakon što sam otvorila prozore(predhodnu noć) došle sebi i pobjegle kroz prozor.

Ima li smisla  skupit ih u košnicu i maknuti od kuće?Nečije su i dolaze svaku godinu na ispašu u moj vrt. Imam psa koji će stradati loveć ih, i ne znam kako da ih smirim? A bude ih previše.
I MM su ubole.

---------------

Katice pčele obožavaju vrtne žednjake za ispašu.
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Prosinac 2014 u 08:38
Kod mene nekoliko susjeda ima košnice i pčele, ali ne rade probleme - divne su mi, dođu na lavandu i ordiniraju od ranog jutra sve do sumraka... i bumbare zajedno s njima... još me nisu upiknule, no čekam da se to dogodi jer ipak moram po cvjetnjacima i raditi, a one bi to mogle shvatiti kao ometanje... P

Prije se nisam na njih obazirala, sve dok nisam pročitala članak kako je žena umrla od uboda, tisuću pčela na nju navalilo bez vidljivog razloga. Pčele nisu kao ose, obično reagiraju samo ako ih nehotice stisneš... ne kužim kaj se tu dogodilo... Geek Više mi nije svejedno kad se nađem blizu njih... prelijepe jesu, vrijedne i korisne i ne bi ih trebalo uništavati. 
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.