Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt > Moj povrtnjak
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Uzdignute gredice
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Uzdignute gredice

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 131415
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
sfinga View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 01 Lipanj 2013
Status: Offline
Bodovi: 157
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sfinga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Siječanj 2017 u 15:40
Bok,

oprostite ali priroda posla je takva da jednostavno nisam moga naći vremena mada ima dosta fotografija .
Sezona vrtlarenja je bila više nego dobra. 
Samo ima jedna novost, na proljeće moram premjestiti sve gredice jer prostor vrta će najstariji sin iskoristiti za izgradnju kuće. Smile
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
sfinga View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 01 Lipanj 2013
Status: Offline
Bodovi: 157
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sfinga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Siječanj 2017 u 15:42
...ali ne brinite uraditi ću još lijepši vrt sa još višim gredicama (cc 50cm) Wink
Na vrh
11111 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 2457
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 11111 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Ožujak 2017 u 09:56
Pozzzz
Nije me bilo na cifu 3g zato vas najprije sve lipo pozdravljam!
Napravila sam 4 male gredice..zemlja iz vrta pomjesana sa domacim gnjojivom..magare i koke.Posijala sjeme iz vrecice..prije par dana Mrkve..salata kristal..radic i spinat.Sad citam za drveni pepeo kojeg iman doma u svojoj peči.Kako ga sad upotrijebit kad sam sve posijala?
što roditelji izdišu to djeca udišu ...oni su naša slika..naše najdraže i najljepše cvijeće....pozzz od Ruže
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2017 u 10:33
Ovaj Sfinga pravi opasno dobre gredice, a mi osjedišmo čekajući. LOL

Ja ću ovu godinu pokušati zamjeniti jednu gredicu sa betonskim rubnjacim, drvo je dotrajalo.
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
sfinga View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 01 Lipanj 2013
Status: Offline
Bodovi: 157
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sfinga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2017 u 15:27
Pozdrav, pa moram sve preseliti i mogu Vam reči da je drvo i nakon 4 godine više nego u redu. Preseljenje ide bez problema i fotkam pa ću to postaviti ovdje kada ulovim malo vremena. Ove godine ću imati 10 gredica ali će biti visoke oko 50 cm. Moram preseliti cijeli vrt jer najstarije dijete ide u izgradnju kuće na lokaciji starog vrta. I jqa sam bio na vagi da uradim betonske ali je opet prevagnulo drvo. Kada ću raditi još novih 10  gredica  neću raditi sa drvom od kestena nego na preporuku prijatelja od drveta agacije.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Ožujak 2017 u 22:58
Opravdanje uvaženo. I to je bitno nek djeca stvaraju i grade svoj život.Clap

50 cm previsoko bar na mojoj pjeskovitoj zemlji.
Mrkva je bila odlična iz tog zaboravljenog mog sanduka koji je bi 50 cm. Imaju na ranijim stranicama slike tih mrkvi i sanduka.

Mi moramo na beton, velika je vlaga ovdje i previše oborina kad netreba. Ovu zimu su mi sanduci plivali u vodi. A i drvo je ovdje katastrofa kvaliteta. I moj suprug za to sve nema volju pa je to najbolje rješenje.
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
sfinga View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 01 Lipanj 2013
Status: Offline
Bodovi: 157
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sfinga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Ožujak 2017 u 14:45
Mogu samo reći da mi se na ovaj naćin sastav vrtne zemlje totalno promjenio (svake godine unosim u gredicu određenu količinu komposta a izvadim toliku količinu  zemlje iz gredice koju vraćam u kompostere) u pozitivnom smislu. Ja nemam problem sa vodom te su gredice na suhom.
Kako se stari sve više mi odgovara da su gredice više Smile pa tako ovih 50cm je sasvim ok. 
Na vrh
Mirko_5 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 14 Svibanj 2014
Lokacija: Crna Gora
Status: Offline
Bodovi: 13
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mirko_5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Svibanj 2017 u 16:43
Pozdrav ekipo. Koje drvo je najbolje (najdugovjecnije) za upotrebu u izgradnji gredica? Citam po netu i nailazim na prijedloge bor i bagrem dok neki preporucuju da se gredice izliju od betona... Vase preporuke? Hvala.
Na vrh
Mirko_5 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 14 Svibanj 2014
Lokacija: Crna Gora
Status: Offline
Bodovi: 13
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mirko_5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2017 u 23:28
Originalno poslano od člana smrcko smrcko napisao:

Opravdanje uvaženo. I to je bitno nek djeca stvaraju i grade svoj život.Clap

50 cm previsoko bar na mojoj pjeskovitoj zemlji.
Mrkva je bila odlična iz tog zaboravljenog mog sanduka koji je bi 50 cm. Imaju na ranijim stranicama slike tih mrkvi i sanduka.

Mi moramo na beton, velika je vlaga ovdje i previše oborina kad netreba. Ovu zimu su mi sanduci plivali u vodi. A i drvo je ovdje katastrofa kvaliteta. I moj suprug za to sve nema volju pa je to najbolje rješenje.

Da li ici na salovanje pa izlivanje sanduka ili na kupovinu rubnjaka i slaganje? :)
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Svibanj 2017 u 14:58
Nabrzinu da se javim, jurim na posao. Mi smo uzeli gotove rubnjake oko 25 cm. Obložili najlonom iznutra. Rubnjaci su sa obje strane u dnu zabetonirani da se ojača rubnjak. Pa ćemo vidjeti što će se desiti do iduće godine.
Pokušajte napraviti i tri različite gredice i vidite što kod vas najbolje funkcionira.
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
sfinga View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 01 Lipanj 2013
Status: Offline
Bodovi: 157
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sfinga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2017 u 09:40
Pozdrav,
ako se odlučite za drvo ovisi koliko želite uložiti u gredice. Najbolji omjer cijena i kvalitete je zasigurno kesten...ja ću probati sljedeće odraditi sa bagremom pa ću vidjeti razliku. Betonske gredice sa drvenim se po dugovječnosti nemogu uspoređivati jer će trajati, trajati, trajati...Smile  lp
Na vrh
sfinga View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 01 Lipanj 2013
Status: Offline
Bodovi: 157
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sfinga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Rujan 2019 u 21:14
Pozdrav ekipo
još jedna sezona vrtlarenja je pri kraju...dugoooo me nije bilo na ovim stranicama ali eto došlo je vrijeme da se javim jer ima dosta novosti u vezi gredica...biti će i fotografija novog vrta kao i početak izgradnje staklenika sa uzdignutim gredicama.

...do skorog slanje fotografija.... bilo bi lijepo da vidim da  li je još netko odradio vrt na ovakav način

 lp
Na vrh
limun View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2010
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 97
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje limun Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Rujan 2019 u 05:49
Jedva čekam slike. Ja se spremam sad na jesen raskopati i premjestiti visoke gredice.

Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Rujan 2019 u 09:51
I ja jedva čekam slike.
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Rujan 2019 u 01:15
Pa dobro Sfinga gdje su slikice? Tongue
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
sfinga View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 01 Lipanj 2013
Status: Offline
Bodovi: 157
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sfinga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Rujan 2019 u 21:21
Ispričavam se, strašna mi je gužva pa se malo strpite....
Na vrh
tajci88 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 26 Veljača 2020
Lokacija: Samobor
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tajci88 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2020 u 17:06
Pozdrav, 

i mi doselili u Samobor i radimo uzdignute gredice te bi nam jako koristila informacija gdje bi mogli kupiti grede tu u blizini?

Sfinga, na početku ovog threada ste spominjali drvo kestena, i pilanu gdje se može nabaviti?

Unaprijed zahvaljujemo na odgovoru.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 131415
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,297 sekundi.